Dzisiaj mamy: Piątek 30.07.2021
2021-07-29

Ogród Japoński po pracach pielęgnacyjnych

Zakończyliśmy dziś prace pielęgnacyjne w Ogrodzie Japońskim. Zamontowaliśmy specjalne tablice, które informują Gości o zasadach korzystania z tego obiektu. Było to konieczne, aby uniknąć zanieczyszczenia wody w najbliższej przyszłości.   Zwracamy szczególną uwagę na absolutny zakaz:  - Wchodzenia i brodzenia w zbiornikach wodnych. Skóra, ubrania, buty przenoszą fosfor, który sprzyja rozwojowi glonów. (...)
zobacz wiecej
2021-07-29

Zapraszamy na kolejny koncert w cyklu "Muzyczny Bukiet Róż"!

Już 1 sierpnia o godz. 16:00 odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Muzyczny Bukiet Róż”. Tym razem wystąpi dla Państwa Maes-trio z programem „Wiedeńskie popołudnie z muzyką”. W programie m. in. Imre Kálmán – „Hrabina Marica” i „Księżniczka czardasza”, Franz Lehár – „Wesoła Wdówka”, Johann Strauss – ‘’Wiedeńska krew”, „Zemsta nietoperza” oraz słynne walce. (...)
zobacz wiecej
2021-07-26

Przebieg modernizacji obiektów Parku Śląskiego

Po udanych modernizacjach Ogrodu Japońskiego i otoczenia Hali Wystaw Kapelusz wykonawcy nie zwalniają tempa, przekształcając kolejne obiekty na terenie Parku Śląskiego. Budynek administracyjno-edukacyjny Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, realizowany przez Przedsiębiorstwo Inżynieryjno–Budowlane BUDECON SA. rośnie w oczach. Obiekt ma być dwukondygnacyjny, uformowany w nowoczesną bryłę. (...)
zobacz wiecej
2021-07-26

Kolejny koncert z serii "Muzyczny Bukiet Róż" za nami

Zakończył się kolejny koncert z serii "Muzyczny Bukiet Róż". Wspaniały koncert w rytmie tanga dał Tango Stan Quintet w składzie: Krzysztof Kołodziej – gitara, Karol Grzeszczuk – akordeon, Agnieszka Dancewicz – skrzypce, Justyna Służalec – fortepian, Piotr Kucharz – kontrabas. Gościnnie wystąpiła Ewelina Sobczyk – sopran. Publiczność jak zwykle dopisała!   W trakcie swojej działalności Tango Stan Quintet zagrał już ponad sto koncertów stając się najaktywniejszym tego typu zespołem w kraju. (...)
zobacz wiecej
2021-07-26

Kino samochodowe Tauron

W lipcu i sierpniu zapraszamy do kina samochodowego Tauron. Start każdej projekcji o godzinie 21.30. Miejsce: parking przy Stadionie Śląskim – brama 1B, zjazd z ul. Chorzowskiej, przy „Karolince”.   2.07.2021 | PT | 21.30 | „Green Book”, reż. Peter Farrelly, USA 2018 | 130 min 3.07.2021 | SOB | 21.30 | „Włoskie wakacje”, reż. James D’Arcy, Wielka Brytania, Włochy 2020 | 94 min 30. (...)
zobacz wiecej
2021-07-26

Scena Letnia Stadion

Zapraszamy na cotygodniowe atrakcje przy Stadionie Śląskim. Scena Letnia Stadion to wyjątkowe miejsce - koncerty, warsztaty dla najmłodszych, zajęcia taneczne, muzyka na żywo, food trucki oraz strefa chilloutu. A do tego co tydzień inne atrakcje. Innymi słowy – dla każdego coś dobrego!   Strefa Sceny Letniej Stadion zlokalizowana na terenie obwodnicy Stadionu Śląskiego przy bramie nr 3 obiektu to miejsce, które w każdy wakacyjny weekend tętni życiem! Nie zastanawiajcie się i już dziś zabierzcie ze sobą znajomych! Czekają na Was specjalnie przygotowana strefa chilloutu oraz strefa gastro i liczne atrakcje! A co dokładnie czeka na Was w ten weekend? Dołączcie do wydarzenia i nie przegapcie informacji!   W ramach Sceny Letniej Stadion odbędzie się również 8 wyjątkowych występów i koncertów (biletowanych):   9. (...)
zobacz wiecej
2021-07-26

Turniej Szachowy w Parku Śląskim

W ostatnich dniach Park Śląski stał się centrum potyczek szachowych, w których chętnie bierzecie udział .   W piątek zainaugurowaliśmy "Szachy w Parku Śląskim" wspaniałym spektaklem zespołu Balet Dworski Cracovia Danza. W sobotę dzieci uczyły się grać w szachy, aby potem walczyć w Turnieju Szachowym dla Dzieci. Obejrzeliście spektakl "Żywe Szachy" - bitwę między mongolskim władcą Tamerlanem a tureckim sułtanem Bajazydem na scenie ułożonej z 64 biało-czarnych pól wśród krzewów różanych w Rosarium, którą odegrały dzieci zrzeszone w zabrzańskim klubie szachowym – Szach Mat Zabrze. (...)
zobacz wiecej
2021-07-26

Prace pielęgnacyjne w Ogrodzie Japońskim 27-28.07

Drodzy parkowi Goście! Informujemy, że 27 i 28 lipca w Ogrodzie Japońskim nastąpi przerwa techniczna i ogród zostanie wyłączony z użytkowania. W tym czasie na obiekcie przeprowadzane będą niezbędne prace pielęgnacyjne. Przepraszamy za utrudnienia,Park Śląski
zobacz wiecej
2021-07-26

Dlaczego nie powinniśmy dokarmiać łabędzi?

Zwracamy szczególną uwagę na problem dokarmiania łabędzi. Dlaczego nie powinniśmy tego robić?     1. Są to ptaki roślinożerne i pod żadnym pozorem nie wolno dokarmiać ich pieczywem! Zbyt duża ilość węglowodanów i białka może doprowadzić do bardzo poważnego schorzenia - "anielskich skrzydeł". W skrajnych przypadkach łabędzie całkowicie tracą wtedy umiejętność latania. (...)
zobacz wiecej
2021-07-26

Pierwszy koncert z serii Muzyczny Bukiet Róż za nami

Dziękujemy, że byliście z nami od początku do końca - mimo niestabilnej pogody. Tegoroczne wydarzenie otworzył niesamowity kwartet smyczkowy Crystal Quartet, który idealnie dopasował repertuar do scenerii w Rosarium.   Zapraszamy już teraz na kolejny koncert z serii Muzyczny Bukiet Róż – 18 lipca wystąpią dla Państwa Joanna Wojnowska i Kamil Zdebel z akompaniamentem w wykonaniu Todo Art Trio w składzie Grażyna Jursza, Dariusz Jursza, Dawid Smykowski. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 401
Copyright © 1995-2011 Park Śląski