Dzisiaj mamy: Niedziela 13.06.2021

Nocne powitanie lata. Parkowe atrakcje znów otwarte po zmroku

IMG 7400Park i jego goście nie pójdą spać zbyt wcześnie, żegnając tegoroczną wiosnę. Na 22 i 23 czerwca po zmroku, zaplanowano szereg imprez i wydarzeń, które z pewnością przyciągną tłumy odwiedzających. Noc Świętojańską w Parku Śląskim można zacząć w piątek, biegnąc dla Słonia, a skończyć w niedzielę na karuzeli lub „Elce”.

To już niemal tradycja, że udostępniając nasze atrakcje i przygotowując specjalną ofertę w jednostkach w godzinach wieczornych i nocnych, witamy w parku lato – podkreśla Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

Bieg
W piątek, 22 czerwca, o godzinie 22, wystartuje Bieg dla Słonia. Uczestnicy po raz kolejny na sportowo uczczą pamięć himalaisty Artura Hajzera. Start odbędzie się z boiska treningowego Stadionu Śląskiego. Trasa w przybliżeniu ma siedem kilometrów i jest w całości poprowadzona alejami Parku Śląskiego. Bieg odbędzie się na częściowo oświetlonej trasie, dlatego warto zabrać ze sobą latarkę czołówkę. Ma on charakter rekreacyjny, nie będzie prowadzona klasyfikacja ani pomiar czasu. Za udział nie będzie też pobierana opłata startowa. Po zakończeniu biegu odbędzie się losowanie nagród.

„Elka”
Z kolei w sobotę, 23 czerwca, nawiążemy do czasów słynnych świąt Trybuny Robotniczej, kiedy kolejka linowa jeździła do późnych godzin nocnych i zdarzało się, że rozochoceni goście „Elki” opuszczali krzesełka dopiero po interwencji milicji. W ostatnich latach obyło się bez konieczności wzywania służb mundurowych, ale zainteresowanie również było ogromne. Nie inaczej będzie pewnie tym razem. Z naszej kolejki, podczas Nocy Świętojańskiej, będzie można korzystać aż do godziny 23.

Zoo
Uczestnicy nocnego spaceru po śląskim zoo muszą wyposażyć się w wygodne buty oraz latarki, które przydadzą się do podglądania zwierząt aktywnych nocą. Na trasie zwiedzania (również sobota, 23 czerwca) będą m.in. sowy, wydry, żenety afrykańskie, wilki grzywiaste, jeżozwierze, pantery i wiele innych. Będzie można poznać mnóstwo ciekawostek, dotyczących dziko żyjących nocnych zwierząt Polski i obserwować przynajmniej niektóre z nich. Aby wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zoo, należy wcześniej wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy. Zostanie on udostępniony na stronie internetowej: www.zoo.silesia.pl. Podobnie jak w ubiegłym roku, sprzedaż biletów w cenie 30 zł od osoby (niezależnie od wieku), prowadzona będzie przez internet. Pierwsza grupa wyruszy spod bramy głównej zoo o godzinie 21, a kolejne zaczynać będą zwiedzanie w 30-minutowych odstępach.

Ze względów bezpieczeństwa, liczba osób zwiedzających zoo w nocy została ograniczona do 150. Tradycyjnie, decydująca będzie zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Zapisy rozpoczną się 4 czerwca i potrwają do 18 czerwca lub do wyczerpania liczby miejsc.

Planetarium
23 czerwca Józef Skrzek wystąpi w chorzowskim Planetarium Śląskim na wyjątkowym, solowym koncercie, połączonym z projekcją nieba. To ostatnia okazja, by zobaczyć artystę w tym miejscu z gwiazdami wygenerowanymi przez analogowy projektor Zeissa. Józef Skrzek, jeden z najbardziej twórczych i wciąż poszukujących muzyków na polskiej scenie, doskonale czuje się zarówno w skórze rockmana (prowadząc od lat legendarne SBB), występując w kościołach z recitalami organowymi czy odkrywając nowe wymiary muzyki elektronicznej w unikatowych przestrzeniach. W Planetarium Śląskim występuje od 35 lat. Koncert wspiera Miasto Chorzów, w ramach akcji „Vinyl Festival po godzinach”. Wejście od godziny 18. Początek koncertu o 19. Bilety w cenie 45 zł, są do kupienia na Ticketmaster. pl.

Legendia
Specjalną propozycję z okazji Nocy Świętojańskiej przygotowała również Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. Ucieszy ona szczególnie miłośników wieczornej jazdy na atrakcjach, gdyż już 23 czerwca powróci znana i lubiana formuła Legendia at Night. W tym roku odbędzie się sześć edycji imprezy, a cały cykl zyska specjalny temat przewodni, którym będą żywioły. Podczas pierwszej, czerwcowej odsłony, goście Legendii będą mogli podziwiać starcie żywiołów ognia i wody. Będzie to możliwe dzięki specjalnemu, multimedialnemu pokazowi z wykorzystaniem najnowszych technologii audiowizualnych, na który zostaną zaproszeni uczestnicy wydarzenia. Dedykowane pokazy zyskają także pozostałe odsłony Legendii at Night, dzięki czemu każda impreza z cyklu będzie niepowtarzalna. Na formułę Legendia at Night, podobnie jak w ubiegłych latach, obowiązywać będą specjalne bilety, jednakże osoby, które zdecydują się na zakup pakietowy oraz posiadacze biletów sezonowych, mogą liczyć na dedykowaną cenę promocyjną.

Skansen
Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, 23 czerwca od godziny 17 do 20.30, zaprasza na „Noc św. Jana, czyli sobótkę z Radiem Fest”. To święto ognia, wody i ziół. Na scenie wystąpią Kwaśnica Bawarian Show, Magda Pal i Marcin Janota. Podczas imprezy odbędzie się też prezentacja typowych dla tego święta zwyczajów, m.in. szukania kwiatu paproci i puszczania wianków. Bilet normalny kosztował będzie 10 złotych, a ulgowy 7 zł.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski