Dzisiaj mamy: Piątek 30.07.2021

Bieg Białej Wstążki z ważnym przesłaniem. Udział jest bezpłatny

DSC 0187W sobotę 22 października w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się II Bieg Białej Wstążki – impreza, której celem jest podnoszenia świadomości o zjawisku przemocy w społeczeństwie i konieczności aktywnego przeciwstawiania się wszelkim jej przejawom.

Tym razem pobiegniemy przeciwko przemocy wobec osób starszych. Bieg jest jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom Wojewódzkiego Tygodnia Seniora, które odbywają się w dniach 18-22 października br. w całym województwie.

W Biegu może wziąć udział każdy, a technika biegu jest dowolna. Przewidywany do pokonania dystans to 2,5 km lub 5 km. Dla chętnych biegaczy wyczynowych przewidujemy profesjonalny pomiar czasu. Na mecie na uczestników oprócz pamiątkowych dyplomów czeka ciepły posiłek oraz napoje. Przewidujemy także nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika Biegu oraz dla najlepszych biegaczy na obu dystansach.

Rok temu w I Biegu Białej Wstążki udział wzięło ponad 200 osób, które pokonały dystans 2,5 km. Technika biegu była dowolna, dlatego nie zabrakło małych dzieci na rowerkach, rolkarzy, fanów nordic walking, a także rodzin z wózkami dziecięcymi. Wśród uczestników nie zabrakło Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinspektora Jarosława Szymczyka, posła Borysa Budki, Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich Aleksandry Wentkowskiej oraz Szefa Katowickiej Delegatury ABW mjr Leszka Pietraszka. Na mecie na uczestników czekały pamiątkowe dyplomy, ciepły posiłek oraz jabłka i słodycze. Symboliczne puchary oraz upominki wręczono najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi Biegu. Imprezie towarzyszył pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorami Biegu są: Marszałek Województwa Śląskiego, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Park Śląski.

Udział w Biegu jest bezpłatny. Zapisy w dniu Biegu w biurze zawodów od godz. 9. Start Biegu o godz. 11.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski