Dzisiaj mamy: Piątek 30.07.2021

Regionalnych atrakcji coraz więcej. Można je oglądać na targach przy Kanale Regatowym [ZDJĘCIA]

IMG 2654Targi Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów” cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku jest aż 83 wystawców. Są flisacy, kajaki, jest nawet żużlowy motocykl. Miejscowości prześcigają się w oferowaniu atrakcyjnego wypoczynku i dobrej zabawy.

W tym roku – głównie z powodu niepewnej sytuacji na arenie międzynarodowej – krajowy wypoczynek cieszy się dużo większym zainteresowaniem. Ma to również przełożenie na ilość osób, które odwiedzają namiot przy Kanale Regatowym. Targi „Atrakcje Regionów” ściągają w tym roku ogromną ilość chętnych.

– Widźmy, że regiony nauczyły się żyć z tego co mają. Coraz bardziej uwypuklają swoje walory krajobrazowe i historyczne, ale też turystkę kulinarną i wydarzenia – tłumaczy Małgorzata Kryszak, organizatorka targów. Jak przyznaje, ilość miejsc, do których warto pojechać systematycznie wzrasta.

Wśród kilkudziesięciu miejscowości, swoją ofertę, po raz pierwszy zaprezentował Olsztyn. – Ludzie podchodzą i z sentymentem pytają o nasze miasto. Niektórzy byli tam 30 lat temu i ciągle mówią o nim w bardzo ciepłych słowach. To miłe – przyznaje Anna Wolak z biura promocji Urzędu Miasta w Olsztynie. – W ciągu ostatnich lat nasze miasto bardzo się zmieniło. Niedawno, po 50 latach, na ulice wróciły tramwaje. Mamy też sporo ciekawych atrakcji dla turystów.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski