Dzisiaj mamy: Niedziela 16.05.2021

Muzyczny Bukiet Róż wraca do Rosarium [PROGRAM CYKLU]

bukiet rozMelomani znów zawitają do Parku Śląskiego. Już w niedzielę (12 lipca) rozpoczyna się kolejna edycja „Muzycznego Bukietu Róż”. Powracają szlachetne dźwięki oraz łagodne brzmienia i nastroje. W Rosarium będzie można ich słuchać w każdą niedzielę aż do 23 sierpnia, od godziny 16.

W tym roku w związku z pracami nad odtworzeniem Ogrodu Japońskiego „Bukiet…” przenosi się na swoje stare miejsce – do Ogrodu Różanego.

W ramach tegorocznego cyklu „różanego brzmienia”, Park Śląski zorganizuje siedem koncertów, w których przygotowaniu tradycyjnie uczestniczy, sąsiadujący z parkiem i patronujący Bukietowi, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Wojciecha Kilara w Katowicach. W kilku koncertach na parkowej scenie pojawią się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz absolwenci tej zasłużonej placówki.

– Muzyka klasyczna i róże pasują do siebie idealnie. Cieszymy się, że znów mogą się spotkać w naszym Rosarium – podkreśla Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego. – Jesteśmy przekonani, że przed nami siedem wyjątkowych koncertów, które z pewnością przypadną do gustu publiczności.

W programie znajdą się m.in. piosenki Anny German, repertuar popularny, muzyka dawna w wielu odsłonach oraz muzyka filmowa. Na scenie zobaczymy m.in. Zespół „Recital Bal u Posejdona”, Maes- trio ze śpiewem, Kwartet Smyczkowy Crystal, – Piotr Kudełka „Pedro et Maria”, TODO ART TRIO oraz Guitar Trio.

Jeśli letnia aura okaże przychylność, znowu pojawią się nie tylko krzesła dla publiczności, ale także rowery, leżaki, dziecięce wózki i kolorowe koce, tak by niedzielne koncerty ponownie przybrały charakter familijno-rekreacyjnych pikników muzycznych. Zapraszamy!

Tegoroczna edycja cyklu jest finansowana z programu "Śląskie dla seniora".

Program artystyczny:
12.07 – Zespół „Recital Bal u Posejdona”  piosenki Anny German
19.07 – Maes- trio ze śpiewem  Repertuar popularny
Instrumenty: skrzypce, klarnet, fortepian, śpiew
26.07 – Kwartet Smyczkowy Crystal  Kwartesencja
2.08 – Piotr Kudełka „Pedro et Maria”  Letnia bossa nova
9.08 – TODO ART TRIO  Koncert muzyki filmowej (wiązanka polskich seriali, muzyka Kilara, A. Kurylewicza, J. Williamsa i innych)
Instrumenty: flet, klarnet
16.08 – Muzyka Dawna w wielu odsłonach
Instrumenty: klawesyn, wiolonczela, wiolonczela barokowa, fidele, śpiew
23.08 – Wieczorek Guitar Trio

Copyright © 1995-2011 Park Śląski