Dzisiaj mamy: Sobota 15.12.2018

Dla nich najważniejszy jest szczytny cel. Denso po raz czwarty patronem alejki w Parku Śląskim

Denso2017Firma Denso Thermal Systems Polska po raz czwarty została patronem alejki w Paru Śląskim. Dzięki temu na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynie aż 12 tysięcy 100 złotych!

Już w zeszłym roku japoński producent samochodowych komponentów wylicytował alejkę za rekordowe 9 tysięcy 100 złotych. Tym razem dorzucił do tego jeszcze dodatkowe trzy tysiące - za roczne prawo do nazwy alejki zapłaciła aż 12 100 złotych. W ciągu ostatnich czterech lat firma przekazała dla fundacji Jurka Owsiaka za pośrednictwem licytacji alejki już prawie 30 tysięcy złotych.

– Nie da się ukryć, że ta kwota robi ogromne wrażenia. Cieszymy się, że nasza licytacja alejki cieszy się niesłabnącym powodzeniem – mówi Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. – Dla nas współpraca z Denso jest bardzo istotna. Przypomnę, że w latach ubiegłych firma wspierała nas również podczas organizacji biegów.

Licytacja rocznego prawa do nazwy alejki trwała dwa tygodnie. Jeszcze na kilka dni przed jej zakończeniem cena wynosiła trochę ponad tysiąc złotych. W dniu finału orkiestry wywindowała ją Grupa Netia. Jednak Denso po raz kolejny było czujne i jeszcze przebiło ofertę.

Jacek Gwóźdź, prezes zarządu i dyrektor generalny Denso przyznaje, że z jednej strony to efekt japońskiej konsekwencji, a z drugiej ogromnej wagi, jaką jego firma przykłada do współpracy z lokalnymi społecznościami. – Na razie to jedyna aukcja dla WOŚP na jaką się zdecydowaliśmy, ale nie wykluczamy, że jeszcze w jakiejś weźmiemy udział – mówi i zapewnia, że nazwa alejki się nie zmieni. – Jeżeli natomiast chodzi o kwotę, to nie ma ona dla nas biznesowego znaczenia. Cel jest charytatywny i szczytny. Tym się kierujemy – tłumaczy Gwóźdź.

Przypomnijmy jeszcze, że alejka Denso znajduje się w ścisłym centrum parku, przy często uczęszczanej „Dużej Łące", przebiega nią główny ciąg komunikacji pieszej. W jej bezpośrednim sąsiedztwie mieszczą się także Hala Wystaw „Kapelusz", promenada im. gen. Jerzego Ziętka, budynek dyrekcji oraz liczne restauracje. Ścieżkę widać z kolejki linowej „Elka". Jej długość to ponad 400 metrów.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski