Dzisiaj mamy: Wtorek 18.12.2018

Śląskie Wesołe Miasteczko – szykuje się hit lata. Legenda rodzi się na nowo

tornado c Marek Hajkovsky foto Vesele Mestecko 39Skarbnik zabierze gości w wyprawę. Na jej końcu uczestnicy wsiądą do łódki, popłyną rwącą rzeką i zjadą z dwóch wież. To wszystko w sierpniu, kiedy w lunaparku odbędą się „Narodziny legendy”. Właśnie wtedy będzie można przejechać się Diamond River i przekonać, jak pozytywnie zmieniło się ostatnio Śląskie Wesołe Miasteczko.

O ile ubiegły rok był dla Słowaków ze spółki Tatry Mountain Resorts okresem raczej przejściowym, to w tym, strategiczny inwestor ŚWM ostro wziął się do pracy. Na początku lipca uruchomiono Strefę Circus, w której rodziny mogą bawić się na tematyzowanych urządzeniach. Cztery nowe, rodzinne atrakcje pojawiły się też w strefie na wprost wejścia. Wśród nich Magical Postal Service (goście wsiadają do czteroosobowego samochodu, stylizowanego na pojazd pocztowy z lat 20.), Electric Ring (składa się z 20-to dwuosobowych wagoników, poruszających się po falowanym torze), Air Balloons i Sailor Academy (podróż balonem i statkiem pirackim dla dzieci).

Zadowolenia ze zmian w lunaparku nie kryje Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. – To miejsce z tradycjami i powinniśmy dbać o to, by tę tradycję podtrzymywać – podkreśla. – Ogromnie ważne są w tym przypadku zainwestowane środki. Wierzę, że nowe atrakcje przyciągną do miasteczka nowych odwiedzających, przede wszystkim dzieci, bo tak naprawdę to ich zadowolenie, ich uśmiech, są dla nas najważniejsze – dodaje marszałek.

Strefa magicznej góry
30 lipca Śląskie Wesołe Miasteczko otworzy nową strefę o tajemniczej nazwie Magical Mountains. Znajdować się będzie ona w okolicach bramy technicznej, od strony Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Od końca lipca, goście lunaparku będą w niej mogli specjalną ścieżką spacerować wokół jeziora, co dotychczas było mocno ograniczone.

– Dla fanów ekstremalnych atrakcji, które będą dominować na tym terenie, dobrą wiadomością będzie ponowne uruchomienie właśnie w tym miejscu karuzel Flic Flac oraz Ufo i Rainbow. Po mocnych wrażeniach, odpoczniemy i dobrze zjemy tu również w nowym, tematycznym punkcie gastronomi – Old Mine Tavern – opowiada Beata Markiewicz, brand manager ŚWM.

To nie koniec dobrych wiadomości. W strefie magicznej góry bawić się będzie można także po zmroku, w czasie organizowanej przez lunapark, kolejnej imprezy „Wesołe at night”, która zaplanowana jest 13 sierpnia. Na deser, w Magical Mountains zostanie udostępnione nowe urządzenie – Diamond River.

Rwący spływ hitem sezonu
Budowa Diamond River oraz odpowiednie zaaranżowanie tej atrakcji trwało kilka miesięcy. Ma to być jedno z najciekawszych urządzeń lunaparku.

– Przejażdżka nim potrwa 9 minut. Diamond River to urządzenie ekstremalne, jedyne takie w Polsce, osadzone w tematyce kopalni diamentów – wyjaśnia Markiewicz. Jak tłumaczy, goście podróż rozpoczną już w strefie oczekiwania na przejazd. – W budynku przed urządzeniem znajdą się liczne eksponaty oraz tablice, które przybliżą jego tematykę oraz legendę o śląskim opiekunie kopalni Skarbniku – dodaje.

Przeprawa Diamond River odbywać się będzie dwunastoosobową łodzią po torze imitującym rzekę. Na trasie znajdują się zjazdy z dwóch wież o wysokości 8 i 12 metrów pod kątem ok. 60 stopni. Na zakończenie łódź będzie wpadać do oczka wodnego z efektowną falą.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski