Dzisiaj mamy: Niedziela 18.08.2019
2019-08-14

Odliczamy dni do Fest Festivalu

Jeszcze tylko kilka dni do największej imprezy plenerowej w Parku Śląskim w tym roku. Chodzi oczywiście o Fest Festival, który odbywać się będzie w dn. 23-24 sierpnia. To nowe wydarzenie muzyczne, które – mamy nadzieję – zagości w parku na dłużej. Teren pod festiwal przekazaliśmy już organizatorowi, który buduje całą infrastrukturę. Czekamy na koncerty i jednocześnie informujemy, że przy tej okazji mogą się pojawić utrudnienia komunikacyjne – prosimy o wyrozumiałość i uwzględnienie tego podczas planów wizyty w parku. (...)
zobacz wiecej
2019-08-14

Energia odnawialna tematem warsztatów w Parku Śląskim

W Parku Śląskim weekendy upływają w klimacie „slow life”. Podczas „Śniadań na trawie”, bez zbędnego pośpiechu mówi się o zrównoważonym życiu, żywieniu i środowisku. Czego dowiemy się tym razem? W najbliższą sobotę poznamy m.in. sposób walki ze zmianami klimatycznymi, możliwy dzięki wykorzystaniu energii słonecznej. Bezpłatne warsztaty startują 17 sierpnia o godz. (...)
zobacz wiecej
2019-08-07

Legendia z nagrodą Golden Pony Awards

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko kolejny raz została doceniona przez świat branży rozrywkowej. Przedstawiciele chorzowskiego parku rozrywki, w poniedziałek 29 lipca we włoskim Bergantino odebrali statuetkę Golden Pony® Awards, będącą nagrodą za całokształt działalności, przyznawaną małym i średnim obiektom, które ze względu na swoją oryginalność znacząco wyróżniają się na tle branży i wnoszą wyjątkowy wkład w jej rozwój. (...)
zobacz wiecej
2019-08-07

Trzeci dzień kolarskiego peletonu

3 etap Tour de Pologne już za nami. Kolarski peleton wyruszył ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie i dotarł do Zabrza. W uroczystym starcie wziął udział marszałek województwa Jakub Chełstowski. O godzinie 14:50 kolarze wystartowali z „Kotła Czarownic”, gdzie znajdowała się Premia Specjalna 100-lecia Powstań Śląskich, którą wygrał reprezentant Polski Adrian Kurek. (...)
zobacz wiecej
2019-08-07

Razem dla Parku Śląskiego [Relacja]

W Parku Śląskim zorganizowana została ekologiczno-edukacyjna akcja sadzenia 1327 drzew. Inicjatywa marszałka Jakuba Chełstowskiego jest odpowiedzią na planowaną wycinkę drzew w sąsiedztwie Parku Śląskiego. „Dzisiejsze wydarzenie ma charakter symboliczny. Chcemy pokazać nasze zaangażowanie w ochronę Parku Śląskiego, ale także w ochronę środowiska i przyrody. Park Śląski jest miejscem wyjątkowym i unikatowym nie tylko w skali regonu, ale i kraju, a nawet Europy. (...)
zobacz wiecej
2019-08-01

Kultowa Karolinka w renowacji

Najpóźniej w połowie listopada Karolinka znów przywita gości Parku Śląskiego. Jedna z największych i najbardziej charakterystycznych rzeźb na jego terenie, dzięki środkom unijnym pozyskanym z instrumentu finansowego Jessica, przechodzi właśnie modernizację. Karolinka stoi przy głównym wjeździe do Parku. Ma w nim również aleję swojego imienia. Wysoki na dziewięć metrów monument, to obok Żyrafy, największa rzeźba w całym parku. (...)
zobacz wiecej
2019-07-31

Spotkanie interesariuszy UL2L: Ważne warsztaty o możliwościach rozwoju województwa i RPO

Park Śląski jest partnerem programu Interreg Europe i wspólnie z innymi podmiotami z całej Europy realizuje projekt Urban Links 2 Landscape. Dziś w dyrekcji parku odbywa się spotkanie warsztatowe interesariuszy z różnych miast naszego regionu, którzy mówią m.in. o potrzebach i realizowanych w ich miastach działaniach rewitalizacyjnych. Poza Polakami biorą w nim jeszcze udział Niemcy, Łotysze, Szwedzi, Brytyjczycy oraz Włosi. (...)
zobacz wiecej
2019-07-31

Razem zasadzimy 1327 drzew. W trosce o Zielone Płuca Śląska

2 sierpnia w godz. 10.00-13.00 w Park Śląski zorganizowana zostanie ekologiczno-edukacyjna akcja sadzenia 1327 drzew. Inicjatywa marszałka Jakuba Chełstowskiego jest odpowiedzią na planową wycinkę drzew w sąsiedztwie Parku. Troszczymy się o „Zielone Płuca Śląska”. Podejmujemy wiele zadań, aby modernizować Park i zachować to dziedzictwo dla przyszłych pokoleń - powiedział marszałek Jakub Chełstowski. (...)
zobacz wiecej
2019-07-27

Śniadanie, trawa, róże, kawa, ruch i pyszne jedzenie, czyli letnia sobota w Rosarium [ZDJĘCIA]

Lato w pełni. Nasz śniadaniowy sezon również. Odpoczynek na leżaku w przepięknej scenerii dziesiątek tysięcy róż cieszy się niezmienną popularnością. I bardzo dobrze - „Śniadanie na trawie” jest po to, aby jego bywalcy mogli poprawić swoją fizyczną i psychiczną kondycję. Bardzo ciekawy wykład, „Radości z kobiecości – jak cieszyć się seksualnością?" przygotował dziś Uniwersytet SWPS. (...)
zobacz wiecej
2019-07-26

Skansen zaprasza na Jarmark Produktów Tradycyjnych [PROGRAM]

Serdecznie zapraszamy 28 lipca w godzinach 12.00 - 18.00 do Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” na imprezę plenerową „Jarmark Produktów Tradycyjnych”, która już na stałe wpisała się w kalendarz imprez naszego regionu, związanych z kulinariami. W tym roku podczas Jarmarku odbędzie się finał konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz najlepszą potrawę regionalną, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 370
Copyright © 1995-2011 Park Śląski