Dzisiaj mamy: Piątek 17.08.2018
2018-08-13

Artyści z Teatru Rozrywki na finał Muzycznego Bukietu Róż

Dwójka artystów związanych z chorzowskim Teatrem Rozrywki – Kamil Franczak oraz Daniel Cebula-Orynicz 19 sierpnia (niedziela) wystąpią w ramach finału Muzycznego Bukietu Róż w Parku Śląskim! Autorski program zaprezentują w niecodziennej scenerii – w otoczeniu natury na łące dawnego Ogrodu Japońskiego. Bliskość przyrody, spokój oraz atmosfera muzycznego pikniku dla melomanów z pewnością przypadną do gustu słuchaczom szukającym oddechu w szumie miasta. (...)
zobacz wiecej
2018-08-13

Profesor Skubała: Natura to nasze największe bogactwo

Drzewa to jedna z największych wartości naszej planety. Podczas Ekospotkań w Rosarium, profesor Piotr Skubała z Uniwersytetu Śląskiego, wspólnie z uczestnikami zastanawiał się, co się stanie, gdy drzewa umrą. Poprosiliśmy go o kilka przemyśleń na ten temat. – Drzewa mogą umrzeć? To w ogóle możliwe? Nie wszystkie i nie od razu, ale drzewa faktycznie umierają. W ciągu roku na naszej planecie ubywa ich 15 miliardów. (...)
zobacz wiecej
2018-08-13

Śląski gościł mistrzostwa Europy w lacrosse

Wynikiem 12:3 reprezentacja Anglii wygrała z Czechami w młodzieżowych mistrzostwach Europy U20 lacrosse. W europejskich rozgrywkach, które po raz pierwszy odbyły się na Śląskim, rywalizowały drużyny z sześciu państw. Młodzieżowe mistrzostwa Europy kobiet w lacrosse odbyły się na boisku treningowym Stadionu Śląskiego w dniach 4-11 sierpnia br. W rozgrywkach zmierzyły się reprezentacje Izraela, Anglii, Walii, Czech, Niemiec oraz Polski. (...)
zobacz wiecej
2018-08-09

Od piątku do niedzieli będą utrudnienia w ruchu i parkowaniu na terenie Parku Śląskiego

Od piątku (10 sierpnia) do niedzieli (12 sierpnia), w związku z organizacją Kongresu Świadków Jehowy na Stadionie Śląskim, możliwość wjazdu samochodem do Parku Śląskiego będzie znacznie ograniczona. Większość parkingów zostanie bowiem wykorzystana przez uczestników tego wydarzenia. W kongresie każdego dnia udział weźmie ponad 26 tysięcy osób. Utrudnień w ruchu, głównie na ulicy Chorzowskiej oraz ulicach dojazdowych do Parku Śląskiego, można się spodziewać podczas przyjazdu uczestników, czyli każdego dnia trwania tego wydarzenia, w godzinach od 7. (...)
zobacz wiecej
2018-08-08

Noc Spadających Gwiazd w Parku Śląskim

W najbliższą niedzielę już po raz czwarty chorzowscy astronomowie zapraszają na wspólne podziwianie Perseidów – jednego z najbardziej spektakularnych rojów meteorów. Tym razem jednak impreza nie odbędzie się jak w poprzednich latach obok Planetarium Śląskiego, lecz przed „Gołębnikiem” – charakterystycznym, okrągłym budynkiem znajdującym się w pobliżu w pobliżu restauracji „Róża”, „Zielona Dolina” i „Hawaii”. (...)
zobacz wiecej
2018-08-07

Łabędziarnia i czatownia gotowe. Tak odkrywamy dla Was Park Śląski na nowo

Parkowa akupunktura posuwa się do przodu. Na razie widać efekty zakończonych już prac przy Stawie Hutnik. Reszta planów modernizacyjnych jest w fazie projektowej lub przetargowej, jednak realizację tych działań będzie można zobaczyć już niedługo. Odnowienie Łabędziarni sprawiło, że ludzie znów chętnie zaglądają w tę część parku. – I na tym nam zależy. Poprzez działania remontowe i promocyjne, chcemy odkrywać dla naszych gości park na nowo – tłumaczy Marek Widuch, wiceprezes Parku Śląskiego. (...)
zobacz wiecej
2018-07-27

Praca: szukamy pracownika działu zamówień publicznych

Szczegóły tutaj:http://parkslaski.pl/wpkiw-sa/praca-w-parku.html
zobacz wiecej
2018-07-27

Sięgnij po Gazetę Parkową!

Dużo o sierpniowych wydarzeniach na Stadionie Śląskim, sporo o parkowej zieleni i imprezie, na którą wielu z Was czeka – w tym roku pod nową nazwą: Tyskie Fest. Do tego porcja najważniejszych informacji z regionu. O tym wszystkim przeczytacie w najnowszym wydaniu „Gazety Parkowej”, po którą możecie sięgnąć od dzisiaj.   Czytaj on-line tutaj   Gazeta Parkowa „do ręki" jest bezpłatnie rozdawana w centrach Katowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich. (...)
zobacz wiecej
2018-07-26

Chrupiąca cieciorka w koszu piknikowym, czyli menu na Śniadanie na Trawie

O tym, jak przygotować praktyczny kosz piknikowy i co do niego spakować, rozmawiamy z Anetą Zabiegałą, właścicielką „Cook for you”, specjalistką od food designu oraz zdrowego i pysznego gotowania. W Parku Śląskim można ją spotkać niemal w każdą sobotę podczas „Śniadań na trawie”. – Idealny kosz piknikowy – taki w ogóle istnieje?– Właśnie o to chodzi, aby nie nastawiać się na to, że będzie idealny. (...)
zobacz wiecej
2018-07-20

Legendii sezon z rekordami. Chorzowski park rozrywki coraz popularniejszy

Za nami pierwsza część sezonu w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku. Jak on przebiega? Lech Coaster zbiera kolejne nagrody, Bazyliszek okazuje się prawdziwym hitem, trwają przygotowania do kolejnych imprez z cyklu Legendia at night, pada też dzienny rekord frekwencji, którego w chorzowskim parku rozrywki nie było od kilkudziesięciu lat. Już teraz możemy powiedzieć, że jest to bardzo dobry sezon dla Legendii. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 353
Copyright © 1995-2011 Park Śląski