Dzisiaj mamy: Środa 11.12.2019
2019-12-11

Parkingi w Parku Śląskim podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów

W dniu 31 grudnia 2019 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się „Sylwestrowa Moc Przebojów”. Park Śląski udostępni miejsca parkingowe, które zlokalizowane będą w 3 strefach parkingowych oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych na Parkingu P1, zgodnie z mapą i rozpiską poniżej. Bilet parkingowy będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www. (...)
zobacz wiecej
2019-12-09

Kadra znowu zagra w Kotle Czarownic

Reprezentacja Polski powraca na Stadion Śląski. Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę w tej sprawie. Rywalem biało-czerwonych będzie Ukraina, samo zaś spotkanie zaplanowane wstępnie na ostatni dzień marca, zanosi się na jeden z ważniejszych sprawdzianów przed Euro 2020. - Kocioł Czarownic" zawsze był areną wielkich meczów reprezentacji Polski. Spotkaniom kadry towarzyszył wyjątkowy klimat tworzony przez kilkadziesiąt tysięcy kibiców. (...)
zobacz wiecej
2019-12-03

Trwają prace przygotowawcze pod nowy Ogród Japoński

Trwają prace przygotowawcze na terenie przyszłego Ogrodu Japońskiego. W związku z tą inwestycją konieczne jest usunięcie kilkunastu drzew i krzewów. W ich miejsce już wkrótce zostanie zasadzona roślinność pochodząca z Kraju Kwitnącej Wiśni. Przypominamy: Ogród Japoński jest finansowany z projektu miejskiego „Modernizacja Parku Śląskiego”.
zobacz wiecej
2019-11-19

Stadion Śląski coraz bliżej ME w lekkiej atletyce

Europejska Federacja Lekkoatletyczna poinformowała Polski Związek Lekkiej Atletyki, że Mińsk oficjalnie wycofał się z ubiegania o organizację lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2024 roku. To oznacza, że w grze pozostały tylko Rzym i kandydatura Katowice Silesia z miejscem imprezy na Stadionie Śląskim. Zaprezentowany w grudniu 2018 roku projekt Katowice Silesia, w ramach którego Województwo Śląskie, miasto Katowice, a także Stadion Śląski oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki mają zostać organizatorami mistrzostw Europy w lekkoatletyce w 2024 roku ciągle ma szanse na realizację. (...)
zobacz wiecej
2019-11-13

Ogród Japoński wraca do Parku Śląskiego

Florę Kraju Kwitnącej Wiśni w Parku Śląskim, będzie można podziwiać po prawie 50 latach od rozpoczęcia budowy Ogrodu Japońskiego. Jego powstanie, to kolejny ważny punkt programu modernizacji Parku Śląskiego. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonawstwo. Zakończenie zaplanowano na wiosnę 2021 roku. Rozpoczęta w 1967 roku budowa Ogrodu Japońskiego, z różnych przyczyn, nigdy nie została dokończona. (...)
zobacz wiecej
2019-11-13

Legendia z Jamą Bazyliszka na zimę

Jeśli odwiedziliście Legendię Śląskie Wesołe Miasteczko w ubiegłym sezonie z pewnością znacie to miejsce… Mowa o Jamie Bazyliszka, która będzie w tym roku ponownie będzie działać także zimą! Otwarcie już w najbliższą sobotę, 9 listopada. Jama Bazyliszka to kraina zabawy o powierzchni ponad 2000 m2 kryjąca w sobie rozmaite rozrywki dla całej rodziny. Goście Legendii pokochali to miejsce tak bardzo, że będzie ono ponownie dostępne również w okresie jesienno-zimowym. (...)
zobacz wiecej
2019-11-05

Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim

Stadion Śląski 11 listopada zaprasza na wydarzenie organizowane z okazji Święta Niepodległości. Całość odbędzie się na promenadzie obiektu przy Placu Europejskim. Gwiazdami imprezy będą Sebastian Riedel & Cree. Bramy zostaną otwarte już o 11:00, a zakończenie planowane jest na godzinę 17:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekają liczne atrakcje, w tym wielka wystawa militariów, podczas której będzie można zobaczyć m. (...)
zobacz wiecej
2019-11-04

Nowy wiceprezes Parku Śląskiego

Komunikat Rady Nadzorczej WPKiW SA z 4.11.2019 r. 31 października 2019 roku Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie podjęła uchwałę dotyczącą powołania Artura Dzikowskiego w skład Zarządu WPKiW SA, powierzając mu pełnienie funkcji Wiceprezesa Zarządu. Modernizacja Parku Śląskiego nabiera rozpędu. Kontynuowane są zadania m.in. w zakresie remontu alejek czy modernizacji rzeźb oraz małej architektury. (...)
zobacz wiecej
2019-10-21

Weekend za pół ceny w Parku Śląskim – Kolej linowa „Elka” tańsza o 50 procent

Park Śląski dołącza się do akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. W dniach od 22 do 24 listopada wszyscy chętni, którzy zakupią drogą elektroniczną bilet będą mogli przejechać się Koleją Linową „Elka” w promocyjnej cenie. Sprzedaż promocyjnych biletów odbywa tylko drogą elektroniczną. Rozpoczyna się 30 października. (...)
zobacz wiecej
2019-10-17

I ty możesz zostać rodzicem zastępczym – MOPS Katowice szuka kandydatów

Miasto Katowice - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Zadaniem rodziny zastępczej jest opieka i wychowanie dzieci w tradycyjnym systemie rodzinnym oraz w atmosferze sprzyjającej prawidłowemu rozwojowi dzieci. Informacje na temat rodzicielstwa zastępczego, warunków koniecznych do bycia rodziną zastępczą oraz procedury opiniowania uzyskać można od pracowników Zespołu ds. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 373
Copyright © 1995-2011 Park Śląski