Dzisiaj mamy: Piątek 10.07.2020
2020-07-08

Muzyczny Bukiet Róż wraca do Rosarium [PROGRAM CYKLU]

Melomani znów zawitają do Parku Śląskiego. Już w niedzielę (12 lipca) rozpoczyna się kolejna edycja „Muzycznego Bukietu Róż”. Powracają szlachetne dźwięki oraz łagodne brzmienia i nastroje. W Rosarium będzie można ich słuchać w każdą niedzielę aż do 23 sierpnia, od godziny 16. W tym roku w związku z pracami nad odtworzeniem Ogrodu Japońskiego „Bukiet…” przenosi się na swoje stare miejsce – do Ogrodu Różanego. (...)
zobacz wiecej
2020-07-06

W Parku Śląskim ruszył zegar odliczający czas do Mistrzostw Świata!

W poniedziałek przed południem w Parku Śląskim odbyła się konferencja zapowiadająca Mistrzostwa Świata Sztafet World Athletics Relays Silesia 2021, które zostaną przeprowadzone za 299 dni na Stadionie Śląskim. Zaprezentowano logotyp wydarzenia oraz przedstawiono stan przygotowań do mistrzostw. ZOBACZ WIDEO: https://youtu.be/4KB6SpVVlgc W tym wydarzeniu udział wzięli marszałek Jakub Chełstowski, Izabela Domogała, Beata Białowąs, Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego, trener sztafety kobiet Aleksander Matusiński oraz wiceprzewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Sejmiku Bartłomiej Kowalski. (...)
zobacz wiecej
2020-07-03

Rusza “Joga na trawie” w Parku Śląskim

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich aktywnych osób. Już od soboty 4 lipca w Rosarium w Parku Śląskim ruszają zajęcia “Joga na trawie”. Będą one prowadzone w godzinach od 9 do 10:30 cyklicznie w każdą sobotę aż do 29 sierpnia. Wstęp wolny. Wystarczy zabrać ze sobą dobry humor!
zobacz wiecej
2020-07-01

Park Śląski podjął wyzwanie #GaszynChallenge

Do tej akcji charytatywnej Park Śląski został nominowany przez radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomieja Kowalskiego. Pracownicy Parku Śląskiego na czele z Prezes Agnieszką Bożek – zgodnie z regułami akcji – wykonywali pompki i przysiady, a następnie przeprowadzono zbiórkę pieniędzy. ZOBACZ WIDEO:  https://www.youtube.com/watch?v=JpS4IuuBEOE Inicjatywę #GaszynChallenge zapoczątkowali strażacy z miejscowości Gaszyn, którzy wpadli na pomysł zrobienia kilku pompek i wsparcia zbiórki na rzecz Wojtusia chorego na rdzeniowy zanik mięśni. (...)
zobacz wiecej
2020-06-26

Ogród Japoński, polder, świątynia Petrycha - umowy podpisane!

Ogród Japoński, polder i świątynia Petrycha - trzy ważne umowy dla Parku Śląskiego na ponad 15 milionów zł. Rozbudowa i modernizacja Ogrodu Japońskiego, uregulowanie gospodarki wodnej i renowacja świątyni Petrycha – to trzy ważne umowy, które w ramach Programu Modernizacji Parku Śląskiego zostały dziś – 26 czerwca - podpisane z wykonawcami przez Agnieszkę Bożek, prezes Parku Śląskiego w obecności Jakuba Chełstowskiego, marszałka województwa śląskiego. (...)
zobacz wiecej
2020-06-26

DJski początek wakacji wprost ze Stadionu Śląskiego!

Pierwszy wakacyjny weekend i kolejne niezwykłe wydarzenie na Stadionie Śląskim! Adam De Great, C-Bool, DJ Kris oraz Sikdope już 27 czerwca wystąpią wprost ze środka murawy legendarnego „Kotła Czarownic” podczas Pepsi Silesia Beats. Wyjątkowy festiwal z największymi klubowymi przebojami oglądać będzie można w internecie, m.in. na dedykowanej stronie projektu. Pierwsza edycja Pepsi Silesia Beats to trzy godziny niezwykłych muzycznych doznań, zaawansowana technika sceniczna oraz wyjątkowa oprawa i największe nazwiska polskiej sceny klubowej. (...)
zobacz wiecej
2020-06-22

Królowa sportu wróciła na Stadion Śląski

W sobotę 20 czerwca na Stadionie Śląskim rozegrano pierwszy duży krajowy mityng lekkoatletyczny w tym sezonie. Królowa sportu powróciła w wielkim stylu, a gwiazdy polskiej lekkoatletyki potwierdziły przynależność do światowej czołówki. Wojciech Nowicki uzyskał drugi w tym roku wynik na świecie (78,52 m), a Rafał Omelko zwyciężył na 400 m w znakomitym czasie 46,07. (...)
zobacz wiecej
2020-06-19

Zlot food trucków w Parku Śląskim. Zapraszamy

Rynek Smaków znów dotarł do Parku Śląskiego. Zapraszamy na zlot food trucków Magia smaków znów dotarła do Parku Śląskiego. Jeden z najpopularniejszych na Śląsku zlotów food trucków potrwa do niedzieli. Wybór jest naprawdę spory. Zapraszamy pod Kanał Regatowy. Od burrito, przez burgery z szarpaną wołowiną, dania kuchni chorwackiej i indonezyjskiej, kurtosze, owoce w czekoladzie po lody tajskie – każdy znajdzie coś dla siebie. (...)
zobacz wiecej
2020-06-19

Aleja Żyrafy rozkwitła paletą barw. ZDJĘCIA

Na Alei Żyrafy pojawiły się kwietne dywany, na które składają się tysiące begonii i canny. Trwają nasadzenia kwietników płaskich i waz kwietnych. Tylko na Alei Żyrafy będzie ponad 18 tys. kwiatów. Te jednosezonowe rośliny cieszą oczy zwiedzających Park Śląski. Idąc od strony Żyrafy aż do skweru 100-lecia Powstań Śląskich będzie towarzyszył nam długi pas różnokolorowych kwiatów. (...)
zobacz wiecej
2020-06-18

W Parku Śląskim coraz bliżej „zielonej rewolucji”

Tauron, Fundusz Górnośląski, Zarząd Parku Śląskiego i Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze podpisali w czwartek 18 czerwca 2020 listy intencyjne w ramach współpracy dotyczącej wprowadzenia innowacyjnych technologicznie rozwiązań w zakresie pozyskiwania i wykorzystywania energii także na terenie Parku. Zarówno dla przedstawicieli Zarządu Województwa Śląskiego jak i prezesa Tauron Polska Energia wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnej technologii jest niezmiernie ważne. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 385
Copyright © 1995-2011 Park Śląski