Dzisiaj mamy: Poniedziałek 27.02.2017
2017-02-23

24 lutego nowy numer Gazety Parkowej

Jutro (24 lutego) ukaże się nowy numer Gazety Parkowej. Znajdziecie w nim najnowsze informacje dotyczące Parku Śląskiego oraz ważnych spraw związanych z naszym regionem, a także nowość – wkładkę „Śląskie eko” dotyczącą ochrony przyrody i dbania o środowisko. Czytelnicy będą mieli okazję zapoznać z aktualnymi wydarzeniami, planami oraz zapowiedziami imprez, które w najbliższym czasie odbędą się w Parku Śląskim. (...)
zobacz wiecej
2017-02-23

Prezentujemy ekologiczne organizacje, które działają również w Parku Śląskim. Pracownia blisko natury

Założyli fundację, bo wierzyli, że to, co robią, jest niesamowicie ważne. Tak powstała Pracownia Edukacji Żywej, która część swoich zajęć i warsztatów realizuje w Parku Śląskim.– Zależy nam, aby ich uczestnicy mieli prawdziwy kontakt z naturą. Park daje w tym zakresie doskonałe możliwości – mówi doktor Maja Głowacka, prezes fundacji. Był kwiecień 2014 roku, kiedy założyła ją wspólnie z doktorem Bogdanem Ogrodnikiem. (...)
zobacz wiecej
2017-02-23

Planujemy VI Kongres Obywatel Senior. Wiosna na aktywność. Jesień na debatę

Tak zdecydowała Rada Programowa VI Kongresu Obywatel Senior. W tym roku pierwsza część – ta ze sportem, rekreacją, poradami, warsztatami – odbędzie się w maju. Druga – z wykładami i debatami – w październiku. To istotna zmiana, bo do tej pory Kongres trwał dwa lub trzy dni, jeden po drugim. Teraz będzie dwuczęściowy (a może nawet części będzie więcej). Inna też jest Rada Programowa. (...)
zobacz wiecej
2017-02-23

Wielki plac budowy w Śląskim Wesołym Miasteczku. Strefa Lech Coastera, wejście i ogromna restauracja

W Śląskim Wesołym Miasteczku ma być światowo. Strefy tematyczne, odnowione urządzenia, zmienione wejście, nowe alejki i największy rollercoaster w tej części Europy. Na razie to wielki plac budowy. Do 29 kwietnia, kiedy planowane jest otwarcie sezonu, musi zamienić się w najlepszy park rozrywki w Polsce. – Harmonogram jest tak rozpisany, że wszystko będzie na czas – uspokaja Kamil Michno, rzecznik prasowy ŚWM. (...)
zobacz wiecej
2017-02-16

Anna Poraj, przewodnicząca Rady ds. Różnorodności Biologicznej Parku Śląskiego: Umiemy się pięknie różnić

Rada ds. Różnorodności Biologicznej Parku Śląskiego pracuje już ponad pół roku. – Dodatkową jej wartością jest to, że my się tam często ze sobą mocno nie zgadzamy – nie ukrywa Anna Poraj, jej przewodnicząca. – Rada ds. Różnorodności Biologicznej Parku Śląskiego działa od maja zeszłego roku. Jak upłynęło jej tych kilka pierwszych miesięcy funkcjonowania? – Pracowicie. (...)
zobacz wiecej
2017-02-14

Miłosne wzloty i romantyczne uniesienia. „Elka” znów zrobiła swoje w Dniu Zakochanych

Najpierw spacer, potem walentynkowa przejażdżka „Elką”, a na koniec restauracja. Prawdę mówiąc kolejność może być zupełnie inna, ale nie ma wątpliwości, że dla 160 par właśnie przejażdżka kolejką linową to najbardziej romantyczną chwilą w Dniu Zakochanych. – „Elka” to dla wielu osób symbol. Nieco starsi właśnie na naszej kolejce przeżywali pierwsze miłosne uniesienia i romantyczne wzloty – uśmiecha się Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. (...)
zobacz wiecej
2017-02-08

Aktualne nazwy już na rozkładach. Następny przystanek: Park Śląski Wejście Główne

Aktorka, Joanna Bartel, od kilku tygodni zachęca do wysiadania i wsiadania na przystankach przy Parku Śląskim. Wszystko dzięki temu, że KZK GOP zmienił nazwy przystanków i używaną obecnie marką zastąpił skrót WPKiW. – To kolejny dowód na to, że zmieniona w celach marketingowych nazwa parku coraz bardziej przebija do społecznej świadomości – przyznaje Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. (...)
zobacz wiecej
2017-02-02

Prezes Stadionu Śląskiego o odśnieżaniu dachu: Wszystko funkcjonuje zgodnie z nakreśloną wcześniej strategią

Nieco intensywniejsza zima sprawia, że drugi największy dach stadionowy w Europie, przechodzi test wytrzymałości. Zarówno konstrukcja, jak i osoby odpowiadające za jej utrzymanie, jak na razie zdają go na ocenę bardzo dobrą. – Nie ma żadnych obaw – zapewnia Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski. – W tym roku zima nie oszczędza dachu na Stadionie Śląskim. (...)
zobacz wiecej
2017-01-31

„Elka” dla zakochanych. 14 lutego znów będzie można świętować Walentynki na kolejce linowej [ZAPISY]

Macie już pomysł na Dzień Zakochanych? Jeżeli szukacie czegoś niesztampowego, co zaskoczy partnera, zachęcamy do walentynkowej przejażdżki „Elką”. Będzie można ją zakupić od 1 lutego. ZAPISY Muffinki, róże, gorąca czekolada, a wszystko w gondoli kolejki linowej. W latach ubiegłych, z romantycznej przejażdżki parkową kolejką, skorzystało kilkaset par. Żadna nie wysiadła z gondoli niezadowolona. (...)
zobacz wiecej
2017-01-30

Trwają prace nad uchwałą antysmogową. Niska emisja to sprawa nas wszystkich

Marszałek województwa przedstawił założenia projektu uchwały antysmogowej. Już od września w regionie ma obowiązywać zakaz stosowania paliw złej jakości. – Ta sprawa dotyczy nas wszystkich. Tu chodzi o ludzkie życie i zdrowie – podkreśla Wojciech Saługa. Podczas ostatniej sesji Sejmiku Śląskiego, radni dyskutowali na temat założeń projektu uchwały dotyczącej ograniczenia niskiej emisji. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 325
Copyright © 1995-2011 Park Śląski