Dzisiaj mamy: Wtorek 26.09.2017
2017-09-21

Piłkarski Cross przy Bukowej. Pobiegnij dla Młodej GieKSy!

Piłkarski Cross przy Bukowej to trzecia edycja biegu organizowanego przez Fundację „Sportowe Katowice”, którego trasa przebiegać będzie ścieżkami Parku Śląskiego. Tegoroczna edycja biegu "Piłkarski Cross przy Bukowej" będzie inna niż dotychczasowe, a to dlatego, że będzie zorganizowana w godzinach wieczornych! W piątek 15 września jako pierwsi na starcie przy ulicy Bukowej ustawią się najmłodsi, którzy rywalizację zaczną o 18:00. (...)
zobacz wiecej
2017-09-21

Planetarium Śląskie: jesień z biegiem i ciekawymi seansami

Tej jesieni na szczycie Góry Parkowej spotkają się nie tylko miłośnicy gwiazd i nocnego nieba, lecz także … biegacze. 21 października w pobliżu Planetarium odbędzie się Bieg 3 Park Śląski. Będzie to bliźniacza impreza organizowanego od 4 lat przez Silesia Adventure Sport i Park Śląski Biegu Górskiego. Zawodnicy wystartują na dystansie około 5-8 kilometrów. (...)
zobacz wiecej
2017-09-13

Kościół z Bytomia Bobrka ożył na nowo w skansenie. Dokładnie na 500-lecie reformacji [ZDJĘCIA]

– Ten kościół był umarły a ożył. I to nie tylko materialnie, ale również duchowo, dzięki temu, że odbyło się tu nabożeństwo – powiedział tuż po rekonsekracji zrekonstruowanej świątyni z Bytomia Bobrka ksiądz biskup Marian Niemiec, biskup diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Przeniesiony do skansenu obiekt został po raz pierwszy zaprezentowany szerszej publiczności. (...)
zobacz wiecej
2017-09-12

Silesia Marathon wraca do Parku Śląskiego. To będzie pierwsza sportowa impreza na ukończonym Stadionie Śląskim

1 października historia zatoczy koło. W 2009 roku, gdy rozpoczynał się remont Stadionu Śląskiego, pierwszy Silesia Marathon wystartował sprzed bram chorzowskiego giganta. Teraz, gdy modernizacja obiektu będzie już zakończona, impreza, która w międzyczasie zdobyła sporą rangę i renomę, w symboliczny sposób wraca na stadion i do Parku Śląskiego. To będzie pierwsza sportowa impreza na zmodernizowanym Stadionie Śląskim. (...)
zobacz wiecej
2017-09-10

Ubiegłoroczny zwycięzca znów najlepszy w Parkowym Półmaratonie [ZDJĘCIA i WYNIKI]

Za nami Parkowym Półmaraton, ostatnia i zarazem najbardziej efektowa część tegorocznej Parkowej Koronie Biegów. W starcie głównym wzięły udział 403 osoby, a w biegach dla dzieci 113 osób. Pierwszy na mecie, po raz drugi z rzędu, był tyszanin Paweł Kosek, który 21 kilometrów i 97,5 metra pokonał w godzinę 15 minut i 17 sekund. Wyniki_Parkowy_Połmaraton_2017. (...)
zobacz wiecej
2017-09-09

Kartki, datowniki i wspomnienia. „Elka” świętuje swoje 50. urodziny [ZDJĘCIA]

Na „Elce” się poznaliśmy, tutaj 30 lat pierwszy raz zabraliśmy swoje dzieci, stamtąd o 3 nad ranem ściągała nas milicja – 50 lat to długo i takich historii związanych z kolejką linową w Parku Śląskim jest mnóstwo. Dziś wspólnie z Pocztą Polską i chorzowskim oddziałem Polskiego Związku Filatelistów świętowano okrągły jubileusz parkowego symbolu. (...)
zobacz wiecej
2017-09-08

Co w weekend 9 i 10 września [LISTA IMPREZ]

Sobota i niedziele w Parku Śląskim zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. Zachęcamy do wzięcia udziału we wszystkich imprezach na terenie Parku Śląskiego. Oto pełna lista.1. Parkowy Półmaraton2. Gramy Razem na Stadionie Śląskim3. Urodziny Elki4. Zumba na Stadionie Śląskim5. Dzień Kartofla6. Rozgrywki Frisbee na Stadionie Śląskim7. Z przewodnikiem w Parku Śląskim
zobacz wiecej
2017-09-07

Gramy Razem na Stadionie Śląskim. Gry i zabawy na pikniku dla całych rodzin

Rozgrywki piłkarskie dla dzieci i dorosłych, turniej gier planszowych, animacje, gry i zabawy. To wszystko w ramach pikniku rodzinnego „Gramy Razem”, który odbędzie się na obiektach treningowych Stadionu Śląskiego już w najbliższą niedzielę. Piknik rodzinny pod hasłem „Gramy Razem” to rozmaite formy aktywności przewidziane zarówno dla najmłodszych jak i starszych. (...)
zobacz wiecej
2017-09-06

Nowa duma skansenu. Luterańska świątynia częścią ekspozycji chorzowskiego muzeum [INFOGRAFIKA]

W chorzowskim skansenie zakończyła się rekonstrukcja kościoła ewangelickiego z Bytomia Bobrka. Luterańska świątynia jest obecnie największym, drewnianym obiektem na terenie Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Finalizacja prac oraz planowane na wrzesień udostępnienie obiektu, idealnie zbiega się z obchodami 500-lecia Reformacji oraz uchwalonym przez Sejmik Województwa Śląskiego Rokiem Reformacji. (...)
zobacz wiecej
2017-09-02

Pożegnanie ze Śniadaniem na Trawie. Kolejne dopiero w przyszłym roku

Odpoczynek z przerwami na deszcz? Na „Śniadaniu na trawie” wszystko jest możliwe. Dziś, mimo niesprzyjającej aury, odbyło się ostatnie spotkanie tego cyklu. Dzisiejsze spotkanie w Rosarium zostało połączone z imprezą „Zdrowy i Aktywny Senior na Trawie”. Atrakcji w programie było więcej niż zazwyczaj, ale niestety szyki organizatorom pokrzyżowała pogoda. Cały cykl „Śniadanie na trawie” należał jednak do bardzo udanych. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 338
Copyright © 1995-2011 Park Śląski