Dzisiaj mamy: Środa 22.01.2020
2020-01-10

Ruszają zapisy na Bieg Wiosenny z metą na Stadionie Śląskim [LINK DO ZAPISÓW]

Wkrótce ruszą zapisy na Bieg Wiosenny z metą na Stadionie Śląskim. 8 marca trzy tysiące zawodników będzie mogło pokonać 10-kilometrową trasę, prowadzącą po alejach Parku Śląskiego, budzących się do życia po zimie. Finisz przewidziano na bieżni „Kotła Czarownic”. ZAPISY To będzie ósma edycja Biegu Wiosennego i trzeci raz jego uczestnicy przebiegną z Pól Marsowych na Stadion Śląski, przecinając metę na bieżni lekkoatletycznej. (...)
zobacz wiecej
2020-01-09

Wspomnienia parkowych szczęściarzy

Wielopokoleniowy charakter Parku Śląskiego można łatwo spersonalizować. Edward (lat 70+) i Kamil (lat 25) to nasi parkowi wolontariusze. Poświęcają się dla innych. Ale robią to przede wszystkim z myślą o tym miejscu. Jego historii i wielu funkcjach, jakie pełni w ich życiu. O marzeniach i planach, jakie z nim wiążą. Przeczytajcie, co opowiedzieli nam o swojej „parkowej przygodzie”. (...)
zobacz wiecej
2020-01-03

Jaki był 2019 rok? W Parku Śląskim był to czas inwestycji i wielkich wydarzeń

2019 rok w Parku Śląskim był bardzo intensywny. Sporo działo się zarówno w sferze inwestycyjnej jak i imprezowej. Miliony ludzi, które odwiedziły go w tym okresie nie mogły narzekać na nudę. Przygotowaliśmy zdjęciowe podsumowanie tych minionych dwunastu miesięcy. Modernizacja ParkuRuszyła modernizacja Parku Śląskiego. Projekty, dialogi techniczne, przetargi i roboty, to obecnie parkowa rzeczywistość. (...)
zobacz wiecej
2019-12-30

Organizacyjny Niezbędnik, czyli co warto wiedzieć przed imprezą

Zanim wybierzemy się na Sylwestrową moc przebojów, warto poznać kilka szczegółów, które z pewnością ułatwią dotarcie, dobrą zabawę i szczęśliwy powrót do domu ze Stadionu Śląskiego. Przygotowaliśmy krótki niezbędnik, który porusza najważniejsze sprawy organizacyjne. 1. Wejście na StadionUdział w Sylwestrowej Mocy Przebojów na Stadionie Śląskim jest bezpłatny, nie jest wymagane posiadanie biletu ani wejściówki. (...)
zobacz wiecej
2019-12-13

W Parku Śląskim trwają prace porządkowe

Jak co roku, między 1 października a końcem lutego, trwają w Parku Śląskim prace pielęgnacyjne i porządkowe dotyczące drzewostanu. Ma to związek z przerwą w okresie lęgowym. Obecnie trwa usuwanie schorowanych i spróchniałych drzew. Przeprowadzenie tych prac jest konieczne ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających. W najbliższym czasie zostaną usunięte jesiony i topole na alei Spacerowej, w okolicy kortów tenisowych oraz brzozy przy alei Gwiazd. (...)
zobacz wiecej
2019-12-12

Sylwestrowa Moc Przebojów ponownie na Stadionie Śląskim

31 grudnia na Stadionie Śląskim wybuchnie prawdziwy wulkan przebojów, a nie ma lepszego przepisu na imprezę sylwestrową! W tę wyjątkową ostatnią noc w roku Polsat gwarantuje doskonałą zabawę w rytm największych dyskotekowych przebojów tego roku. Wśród nich „Ona by tak chciała” Ronniego Ferrari oraz „Mama ostrzegała” zespołu Daj to głośniej. (...)
zobacz wiecej
2019-12-11

Parkingi w Parku Śląskim podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów

W dniu 31 grudnia 2019 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się „Sylwestrowa Moc Przebojów”. Park Śląski udostępni miejsca parkingowe, które zlokalizowane będą w 3 strefach parkingowych oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych na Parkingu P1, zgodnie z mapą i rozpiską poniżej. Bilet parkingowy będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www. (...)
zobacz wiecej
2019-12-09

Kadra znowu zagra w Kotle Czarownic

Reprezentacja Polski powraca na Stadion Śląski. Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę w tej sprawie. Rywalem biało-czerwonych będzie Ukraina, samo zaś spotkanie zaplanowane wstępnie na ostatni dzień marca, zanosi się na jeden z ważniejszych sprawdzianów przed Euro 2020. - Kocioł Czarownic" zawsze był areną wielkich meczów reprezentacji Polski. Spotkaniom kadry towarzyszył wyjątkowy klimat tworzony przez kilkadziesiąt tysięcy kibiców. (...)
zobacz wiecej
2019-12-03

Trwają prace przygotowawcze pod nowy Ogród Japoński

Trwają prace przygotowawcze na terenie przyszłego Ogrodu Japońskiego. W związku z tą inwestycją konieczne jest usunięcie kilkunastu drzew i krzewów. W ich miejsce już wkrótce zostanie zasadzona roślinność pochodząca z Kraju Kwitnącej Wiśni. Przypominamy: Ogród Japoński jest finansowany z projektu miejskiego „Modernizacja Parku Śląskiego”.
zobacz wiecej
2019-11-19

Stadion Śląski coraz bliżej ME w lekkiej atletyce

Europejska Federacja Lekkoatletyczna poinformowała Polski Związek Lekkiej Atletyki, że Mińsk oficjalnie wycofał się z ubiegania o organizację lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2024 roku. To oznacza, że w grze pozostały tylko Rzym i kandydatura Katowice Silesia z miejscem imprezy na Stadionie Śląskim. Zaprezentowany w grudniu 2018 roku projekt Katowice Silesia, w ramach którego Województwo Śląskie, miasto Katowice, a także Stadion Śląski oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki mają zostać organizatorami mistrzostw Europy w lekkoatletyce w 2024 roku ciągle ma szanse na realizację. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 374
Copyright © 1995-2011 Park Śląski