Dzisiaj mamy: Czwartek 15.04.2021
2021-04-07

Ruszyła III edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy województwa śląskiego, ponownie jak w poprzednich edycjach, będą mieli do dyspozycji 10 milionów złotych. Środki przeznaczone na realizację zadań w ramach MBO podzielone są na dwie pule: EKO (5 mln zł) oraz REGIO (5 mln zł). W Parku Śląskim dzięki Marszałkowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu udało się już wiele stworzyć, a kolejne inwestycje są w trakcie realizacji. (...)
zobacz wiecej
2021-03-31

Polder przeciwpowodziowy rośnie w oczach

  Choć nie jest tak spektakularna jak budowa Ogrodu Japońskiego, modernizacja planetarium czy odtworzenie dawnego przebiegu kolejki linowej Elka, jest bez wątpienia jedną z ważniejszych inwestycji, która obecnie realizowana jest w Parku Śląskim. Budowa związana z odtworzeniem polderu przeciwpowodziowego w ramach zadania: „Uregulowanie gospodarki wodnej na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. (...)
zobacz wiecej
2021-03-31

Zostaw 1% podatku w Parku Śląskim

Zasadź 1% podatku w Parku Śląskim, przekaż 1% swojego podatku! Jak to zrobić? Wystarczy wpisać w rozliczeniu podatkowym w okienku "Wniosek o przekazanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego" nasz numer KRS: 0000439455. Dziękujemy, że jesteście z nami!
zobacz wiecej
2021-03-18

Z okazji pierwszego Dnia Wiosny przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych atrakcji!

Już 21 marca tj. niedziela zapraszamy Was do udziału w zorganizowanych spacerach po Parku Śląskim   Wspólnie z parkowym ogrodnikiem poszukamy pierwszych oznak wiosny. Spacery rozpoczną się z pod budynku Fundacji Parku Śląskiego (Fundacja "Park Śląski") przy Al. Gwiazd w trzech turach: 12.00, 13.00, 14.00. Zainteresowanych prosimy o maila z ilością chętnych osób i podaniem godziny wybranej spośród trzech tur na adres marketing@parkslaski. (...)
zobacz wiecej
2021-03-15

Rozpoczęły się prace na Kanale Regatowym

15 marca rozpoczęły się prace na Kanale Regatowym. Straż Pożarna w Chorzowie w ramach doskonalenia na wypadek powodzi buduje tamę oddzielającą Staw Przystań od Kanału Regatowego, wodę z kanału przepompuje do stawu. Natomiast WPKiW w tym czasie dokona badań nabrzeży celem przygotowania się do modernizacji Kanału Regatowego. Żeby zbadać stan nabrzeży konieczne jest obniżenie poziomu wody. (...)
zobacz wiecej
2021-03-07

8. edycja Biegu Wiosennego za nami!

Dzisiaj, 7 marca z Pól Marsowych w Parku Śląskim ruszyła ósma edycja Biegu Wiosennego. To jedna z najważniejszych imprez biegowych na Śląsku. Parkowymi alejami przebiegło ponad 1500 uczestników!          Bieg Wiosenny przebiegł bez żadnych komplikacji, a co najważniejsze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Biegacze pełni entuzjazmu pokonali atestowaną trasę - 10 km. (...)
zobacz wiecej
2021-03-05

Zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejsze jajko wielkanocne

  Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie na najpiękniejsze jajko wielkanocne. Jest on organizowany przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, a jego celem jest m.in. poznanie i zachowanie wybranych elementów plastyki obrzędowej Świąt Wielkanocnych, a także najciekawszych tradycji związanych z obchodami tych świąt w kulturze ludowej oraz rozwój inwencji twórczej i wrażliwości estetycznej uczestników. (...)
zobacz wiecej
2021-03-02

Bieg Wiosenny 2021. Zobaczcie przebieg trasy

Już w niedzielę, 7 marca Park Śląski będzie areną sportowych zmagań. Wszystko za sprawą Biegu Wiosennego 2021, który powraca do Zielonych Płuc Śląska. Biegacze zmierzą się z 10-kilometrową trasą. Oto jej przebieg.   Zapisy do biegu trwają. W dniach 5-6 marca w biurze zawodów (Stadion Śląski, wejście przez bramę numer 8, godz. 11-19) można zgłosić swój udział. (...)
zobacz wiecej
2021-02-26

Park Śląski łączy pokolenia, szkoli i edukuje

    W Parku Śląskim wystartował projekt - „Parkowe Centrum Rozwoju Pod Kapeluszem”. Dzięki unijnemu wsparciu aż 160 osób z Chorzowa może skorzystać m.in. ze szkoleń, warsztatów i treningów. Ich celem jest zwiększenie samooceny i zaradności, która przydaje się w poszukiwaniu pracy, ale też przygotowanie do wykonywania konkretnych zawodów. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 395
Copyright © 1995-2011 Park Śląski