Dzisiaj mamy: Czwartek 19.04.2018
2018-04-19

Tegoroczne sadzenie w Parku Śląskim: 450 drzew, 318 krzewów, 2 tysiące róż

W Parku Śląskim, w ciągu najbliższych miesięcy, pojawi się 450 nowych drzew oraz 318 krzewów, a także 2 tysiące róż. Prace pielęgnacyjne oraz inwestycje sprawią natomiast, że konieczne będzie usunięcie około stu drzew. Drzewa są jednym z najważniejszych bogactw Parku Śląskiego i obiektem ogromnej wrażliwości społecznej. Jednak musimy dbać o bezpieczeństwo naszych gości i usuwać te, która są chore lub martwe. (...)
zobacz wiecej
2018-04-18

Pionierskie wyczyny motolotniarzy na Stadionie Śląskim [FILM]

We wtorek na Stadionie Śląskim odbyła się premiera filmu przedstawiającego pionierski wyczyn polskich pilotów motoparalotniowych, którzy na chorzowskim obiekcie rywalizowali także ze sportami lekkoatletycznymi i kolarstwem. Pomysłodawcami i twórcami projektu, który został zrealizowany na Stadionie Śląskim pod koniec listopada 2017 roku, byli Michał Radka motoparalotniarz z Dąbrowy Górniczej oraz Paweł „Lojak” Kozarzewski motoparalotniarz, pilot Kadry Narodowej, reprezentant Polski, 3-krotny drużynowy mistrz świata i Europy oraz podwójny mistrz Polski. (...)
zobacz wiecej
2018-04-11

Lavillenie kontra Lisek – tyczkarskie emocje na Memoriale Kusego

W historii światowej lekkoatletyki zaledwie kilku tyczkarzy pokonało wysokość 6 metrów – w tym elitarnym gronie znajdują się także Francuz Renaud Lavillenie oraz rekordzista Polski Piotr Lisek. Obu zobaczymy 8 czerwca na Stadionie Śląskim podczas 64. Memoriału Janusza Kusocińskiego. Skok o tyczce to jedna z najbardziej prestiżowych i widowiskowych konkurencji lekkoatletycznych. (...)
zobacz wiecej
2018-04-11

V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking

„Chodzić każdy może” – pod takim hasłem już pod koniec kwietnia na Stadionie Śląskim odbędzie się V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking. Zapisy trwają. V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking odbędzie się 28 kwietnia. Start i meta znajdują się na bieżni boiska treningowego. Zawodnicy mają do wyboru dwa dystanse: 5 lub 10 km alejami Parku Śląskiego. Integralną częścią imprezy jest także Marsz Malucha dedykowany najmłodszym uczestnikom, którzy będą mieli do pokonania 400 metrów. (...)
zobacz wiecej
2018-04-09

1% dla Śląska 2018: Dziennikarze pokonali Rzeczników 6:2 na Arenie Zabrze

Dziennikarze pokonali Rzeczników 6:2 w meczu piłki nożnej na Arenie Zabrze. Jak co roku ideą zawodów było promowanie przekazywania 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego z województwa śląskiego. Doroczne mecze z cyklu Rzecznicy vs. Dziennikarze co roku dostarczają zawodnikom niepowtarzalnych sportowych wrażeń, a lokalnym organizacjom pożytku publicznego szansę na promocję swoich działań w gorącym dla nich czasie – kiedy Polacy rozliczają się z fiskusem i podejmują decyzję, komu przekazać 1% swojego podatku. (...)
zobacz wiecej
2018-04-06

Bieg Górski już w niedzielę. 8 kwietnia zawodnicy pobiegną po leśnych ścieżkach Parku Śląskiego [SZCZEGÓLY]

Rozpoczął się sezon biegowy w Parku Śląskim w Chorzowie. 11 marca ponad 3,5 tysiąca zawodników pokonało metę Biegu Wiosennego na Stadionie Śląskim, a już w niedzielę (8 kwietnia) kilkuset biegaczy pokona leśne ścieżki na trasie Biegu Górskiego. Park Śląski daje biegaczom możliwość sprawdzenia się w różnych warunkach. Jedna z trudniejszych tras czeka na zawodników już 8 kwietnia. (...)
zobacz wiecej
2018-04-03

Kilkanaście tysięcy krokusów zakwitło w Rosarium. W Parku Śląskim już wiosna [ZDJĘCIA]

Wiosna oficjalnie dotarła do Parku Śląskiego w Chorzowie. W Rosarium zakwitły bowiem krokusy. To kilkanaście tysięcy powodów, aby odwiedzie Ogród Różany. Krokusy posadzono w formie trzech dywanów jesienią 2015 roku. Na powierzchni 300 metrów kwadratowych można doliczyć się co najmniej 12 tysięcy tych kwiatów. Kwitnącą fioletową odmianę krokusów w Parku Śląskim można było podziwiać już w latach ubiegłych. (...)
zobacz wiecej
2018-04-02

Na niebiesko w imię ważnych zmian. Stadion Śląski zaświeci z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji, po raz kolejny, Fundacja JiM realizuje ogólnopolską akcję „Polska Na Niebiesko”, w którą włącza się także Stadion Śląski. Wszystko po to, by przybliżyć Polakom temat autyzmu i zmienić postawy mieszkańców naszego kraju. (...)
zobacz wiecej
2018-03-28

Zwycięski powrót kadry na Śląski [ZDJĘCIA]

To było jedno z największych sportowych wydarzeń minionej dekady w naszym regionie. Reprezentacja zagrała mecz na zmodernizowanym Stadionie Śląskim. Po Parku Śląskim i okolicznych miastach niosło się głośnie „Polska, biało-czerwoni”. To był udany wieczór i zwycięski powrót do „Kotła Czarownic” – nasz zespół pokonał bowiem Koreę Południową 3:2. (...)
zobacz wiecej
2018-03-26

Od NRD do Korei. Najważniejsze mecze w historii Stadionu Śląskiego

Powiedzieć, że Stadion Śląski to historia wielkich wydarzeń futbolowych, to nic nie powiedzieć. Wiele największych sukcesów polskiej kadry miało miejsce właśnie w Chorzowie. Od meczu z Koreą Południową, cykl „Polska reprezentacja na Śląskim” zyska kolejne odsłony. Mamy nadzieję, że ten mecz dorówna jakością wielu poprzednim spotkaniom Polaków „w Kotle Czarownic” – przypomnijmy te najważniejsze. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 346
Copyright © 1995-2011 Park Śląski