Dzisiaj mamy: Wtorek 29.09.2020
2020-09-28

Bery i bojki w chorzowskim skansenie

Jeśli nie wiecie, jak spędzić sobotnie popołudnie to serdecznie zapraszamy 3 października do chorzowskiego skansenu. W urokliwej scenerii, przy ognisku czeka na Was piękny cygan Stefan, który przeniesie wszystkich na dawną, pełna magii wieś snując opowieści pt. „Ber i bojki śląskie – upiory i strach w skansenie”. Spotkanie dla każdego i w każdym wieku. Bilety w cenie 10 zł. (...)
zobacz wiecej
2020-09-28

Pierwsze e-zawody z Astronomii i Astrofizyki w historii. Wśród uczestników Polacy

Pandemia Covid-19 sprawiła, że odwołano 14. Międzynarodową Olimpiadę z Astronomii i Astrofizyki (IOAA), która miała odbyć się w tym roku w Kolumbii. W jej miejsce zorganizowane zostały zawody on-line (The Global e-Competition on Astronomy and Astrophysics), w których biorą udział drużyny z 40 krajów. Polskę reprezentują uczestnicy LXIII Olimpiady Astronomicznej organizowanej przez Planetarium Śląskie. (...)
zobacz wiecej
2020-09-23

VIII edycja Targów Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów” w Parku Śląskim

25 - 27 września na terenie Parku Śląskiego koło Kapelusza odbędzie się VIII edycja śląskich Targów Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”. Podczas targów spotkanie z Beatą Pawlikowską i Wędrownymi Motylami Anną i Marcinem Nowakami. Pokaz barmana flair Krzysztofa Drabika. Targi będą miały charakter imprezy otwartej. Towarzyszyć im będą m.in. (...)
zobacz wiecej
2020-09-16

Filharmonia zainaugurowała sezon w Parku Śląskim

Filharmonia Śląska zainaugurowała w środę nowy sezon artystyczny na Dużym Kręgu Tanecznym w Parku Śląskim. Dyrektor Filharmonii Śląskiej Adam Wesołowski w trakcie konferencji prasowej podkreślił, że ten sezon jest zwrotem w kierunku natury i ekologii. Będzie się to objawiało w naturalnym brzmieniu i kompozycjach inspirowanych przyrodą oraz w działaniach na polu społecznym i ekologicznym. (...)
zobacz wiecej
2020-09-16

Tak postępują inwestycje w Parku Śląskim. ZDJĘCIA

Po raz kolejny wraz z Zarządem Parku Śląskiego odwiedziliśmy trwające tu budowy. Obecnie w trakcie realizacji są trzy duże przedsięwzięcia. To gruntowna modernizacja Ogrodu Japońskiego, remont świątyni Petrycha oraz budowa polderu przeciwpowodziowego. Łączna kwota tych inwestycji wynosi ponad 15 milionów zł! Ponadto przebudowywane są alejki w pobliżu Kręgów Tanecznych, które zyskają nową nawierzchnię. (...)
zobacz wiecej
2020-09-10

UL2L: piąte warsztaty dla uczestników projektu. Tym razem on-line

To już piąty warsztat organizowany w ramach projektu UrbanLinks 2 Landscpe w programie Interreg Europe, w którym Park Śląski jest jednym z partnerów. To jednocześnie wyjątkowe wydarzenie - ze względu na pandemię COVID-19, całe spotkanie odbywa się on-line. Gospodarzem spotkania jest łotewska gmina Kuldiga, a tematem przewodnim: „Partnerstwa i modele biznesowe”. (...)
zobacz wiecej
2020-09-09

Zagłosuj na projekty w Zielonych Płucach Śląska w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy naszego województwa mogą sprawić, że Park Śląski będzie jeszcze piękniejszy. Wszystko za sprawą II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie na projekty potrwa od 9 do 23 września. Wśród 90 propozycji nie zabrakło zadań do zrealizowania w Parku Śląskim. By zagłosować, wystarczy wejść na stronę: bo.slaskie.pl. Do oddania mamy cztery głosy – jeden w ramach zadań wojewódzkich i trzy w ramach podregionów. (...)
zobacz wiecej
2020-09-07

Urodzinowy tydzień z Elką

Wszystkie Elki, w dzień urodzin naszej kultowej atrakcji, jadą bezpłatnie. Ale na tym nie koniec. Z obniżonej ceny we wtorek 8 września będą mogły skorzystać wszystkie osoby, które wraz z Elżbietą, Elką, Elunią zdecydują się na przejażdżkę kolejką linową. Specjalne rabaty będą obowiązywać również od środy do niedzieli, a dodatkowo od wtorku do niedzieli potrwają konkursy, w których będzie można wygrać parkowe gadżety i inne nagrody. (...)
zobacz wiecej
2020-09-03

Parkingi na terenie Parku Śląskiego podczas memoriału Kamili Skolimowskiej

W niedzielę (6 września) na Stadionie Śląskim odbędzie się memoriał im. Kamili Skolimowskiej. Jeżeli ktoś wybiera się na to wydarzenie samochodem, to zachęcamy do skorzystania ze strefy parkingowej P8, która została zaznaczona na poniższej mapie.   1. Strefa Parkingowa Główna – P8 – Wjazd od ul. Chorzowskiej:• W dniu 06 września 2020 roku w strefie parkingowej obowiązywać będzie opłata jednorazowa ryczałtowa:- za parkowanie samochodów osobowych do 7,5 t DMC w wysokości 20,00 zł- za parkowanie samochodów powyżej 7,5 t DMC w wysokości 40,00 zł• Opłaty o których mowa, będą pobierane jednorazowo w momencie wjazdu do stref parkingowych. (...)
zobacz wiecej
2020-09-03

W niedzielę 11. Memoriał im. Kamili Skolimowskiej INFORMATOR DLA KIBICÓW

W niedzielę 6 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się Memoriał Kamili Skolimowskiej. Będzie to już jedenasta edycja zawodów poświęconych pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej, ale po raz pierwszy w historii Memoriał będzie… ozłocony. Światowa centrala lekkoatletyczna – World Athletics – doceniła imprezę i wcieliła ją do cyklu World Athletics Continental Tour Gold, nadając jej najwyższą, złotą odznakę. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 388
Copyright © 1995-2011 Park Śląski