Dzisiaj mamy: Sobota 23.06.2018
2018-06-22

Ławeczka upamiętniająca postać Wiktora Osiatyńskiego

Pomysł ufundowania kolejnej ławeczki w Rosarium chorzowskiego Parku Śląskiego z tego co wiem, narodził się – nie licząc mojej skromnej osoby – przynajmniej w trzech innych głowach. Pomysł ten, jak się później okazało, pojawił się u tych osób 29 kwietnia 2017 roku, po przykrej wiadomości, że po ciężkiej chorobie w wieku 72 lat zmarł Wiktor Osiatyński. Odszedł do Boga, którego nie rozumiał, ale którego usilnie poszukiwał przez całe swoje życie. (...)
zobacz wiecej
2018-06-21

Przed wakacjami o zaginionych. Ważna konferencja przy budynku dyrekcji Parku Śląskiego

Każdego roku w okresie wakacji zwiększa się liczba zaginięć. Problem ten dotyczy wszystkich grup społecznych, a w szczególności dzieci i seniorów. W województwie śląskim występuje najwięcej zaginięć w kraju. W związku z tym Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa wraz z Komendą Główną Policji i Fundacja „Itaka” organizują konferencję w ramach której specjaliści pokażą narzędzia do poszukiwań. (...)
zobacz wiecej
2018-06-21

Pół wieku Rosarium. Pięćdziesiąt płatków róż na urodzinowym torcie

Rosarium kończy 50 lat. W Polsce nie ma drugiego takiego ogrodu i drugiej takiej kolekcji róż. O jego wyjątkowości Park Śląski i jego fundacja przypomną 23 czerwca podczas „Święta Róży”, które dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Organizatorem imprezy będzie Fundacja Park Śląski. Prezes Anna Poraj tłumaczy, że impreza uzupełni cotygodniową ofertę „Śniadania na trawie”. (...)
zobacz wiecej
2018-06-16

Zakonnica w przebraniu zdobyła nagrodę na Gryfnym Biegu [ZDJĘCIA]

Około sześciuset osób wystartowało dziś w Parku Śląskim w najbardziej kolorowym i wesołym biegu na świecie. Już po raz szósty ruszył Gryfny Bieg, który łączy w sobie świetną zabawę i aktywność fizyczną. Przebrany i rozentuzjamowany tłum ruszył najpopularniejszymi parkowymi alejkami. Trasa, tradycyjnie już, miała prawie 5 kilometrów. Tym razem przygotowano rekordową ilość stref, w których sypano kolorami. (...)
zobacz wiecej
2018-06-16

O współczesnym żywieniu dzieci i diecie na „Śniadaniu na trawie” [ZDJĘCIA]

Kolejna sobota w ogrodzie różanym upłynęła pod znakiem rozmów o diecie i zdrowym odżywianiu. Tym razem podczas „Śniadania na trawie” omawiano ważne sprawy dla każdego przyszłego lub obecnego rodzica. – Bardzo nam zależy, aby poza samym odpoczynkiem nasze spotkania były też okazją do zdobycia cennej wiedzy, dzięki której można żyć zdrowo – podkreśla Kamila Okoń z Parku Śląskiego, organizatorka „Śniadania”. (...)
zobacz wiecej
2018-06-14

Znów zakwitnie Muzyczny Bukiet Róż [PROGRAM]

Jak co roku u progu letnich wakacji do malowniczego pleneru nieopodal Rosarium na terenie dawnego Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim powrócą brzmienia i nastroje szlachetnej muzyki, całkowicie odmiennej od komercyjnego repertuaru, dominującego w parkowych lokalach gastronomicznych. W tym roku, na ulubionej przez melomanów łące, sąsiadującej z malowniczym ogrodem różanym, odbędzie się aż dziesięć niedzielnych koncertów, organizowanych przez Park Śląski oraz tradycyjnie patronujący cyklowi Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. (...)
zobacz wiecej
2018-06-11

Park znów utonie w kolorach. Najradośniejsze święto już 16 czerwca

Kolory Holi znów przykryją Pola Marsowe. 16 czerwca w Parku Śląskim odbędzie się śląska edycja najbardziej barwnego i radosnego wydarzenia w Polsce. Początek o godzinie 16. Festiwal Kolorów to impreza, której nie trzeba przedstawiać. Świetni muzycy, pyszne jedzenie i tysiące Kolorów Holi - to znak rozpoznawcze tej inicjatywy. Wstęp na nią jest bezpłatny co zachęca do udziału osoby w każdym wieku. (...)
zobacz wiecej
2018-06-11

Gryfne szaleństwo na parkowych alejach. Do biegu, gotowi, start

Co łączy kolory i bieganie? Dają radość! Połączenie barw i aktywności fizycznej stwarza niezapomnianą atmosferę, pełną uśmiechu i dobrych emocji. Właśnie taki jest Gryfny Bieg, który w Parku Śląskim wystartuje już po raz szósty. Odbędzie się 16 czerwca, kolejny raz, uzupełniając ofertę Festiwalu Kolorów, czekającego na gości tego samego dnia na Polach Marsowych. (...)
zobacz wiecej
2018-06-09

Śniadanie na dobry początek weekendu [ZDJĘCIA]

Pogoda – przynajmniej na razie – jest w tym roku ogromnym sprzymierzeńcem „Śniadania na trawie”. Nie inaczej było dziś. W ogrodzie różanym znów można było odpocząć, poćwiczyć, zjeść coś smacznego i posłuchać ciekawych wykładów. – Oczywiście przepiękna sceneria Rosarium jest największym atutem „Śniadań”, ale na pewno nie jedynym – podkreśla Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. (...)
zobacz wiecej
2018-06-09

Trzy najlepsze wyniki na świecie ozdobą 64. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego

Ponad 20 000 kibiców było na Stadionie Śląskim świadkami spektakularnego lekkoatletycznego wydarzenia – 64. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego przyniósł trzy najlepsze wyniki w tabelach światowych oraz – ku uciesze polskich fanów – imponujący triumf Justyny Święty-Ersetic nad amerykańską supergwiazdą Allyson Felix. Pierwsza edycja Kusego w śląskim Kotle Czarownic przeszła do historii. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 351
Copyright © 1995-2011 Park Śląski