Dzisiaj mamy: Piątek 03.04.2020
2020-04-01

Międzynarodowy Dzień Ptaków. Tak świętują na stawie Hutnik. WIDEO

1 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ptaków. Tym razem jest on smutniejszy od poprzednich. Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne nie możemy cieszyć się ich widokiem i słuchać ich treli na świeżym powietrzu. Park Śląski został zamknięty dla odwiedzających.   My jednak – w ramach swych obowiązków służbowych – wybraliśmy się nad staw Hutnik w Parku Śląskim. (...)
zobacz wiecej
2020-03-28

Godzina dla Ziemi 2020. Do akcji przyłączył się Park Śląski

W sobotę - 28 marca – o godz. 20.30 miliony ludzi na całym świecie wyłączyło światło w swoich domach podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi. W ten sposób wyrazili swoją troskę o przyszłość środowiska naturalnego. Do akcji przyłączył się w tym roku Park Śląski. Wyłączone zostały podświetlane rzeźby Żyrafy oraz Karolinki. Godzina dla Ziemi to inicjatywa, którą zapoczątkowano w 2007 roku w Australii. (...)
zobacz wiecej
2020-03-27

Aleja Leśna w pełni oświetlona

W Parku Śląskim dobiegła końca budowa sieci oświetleniowej na najdłuższej parkowej alei spacerowej, czyli Alei Leśnej. Oświetlono odcinek od skrzyżowania z Aleją Dojazdową do parkingu przy restauracji „Villa Gardena”. Łącznie to aż 1,5-kilometra. W ramach tej inwestycji powstało 56 nowoczesnych słupów oświetleniowych o wysokości po 8 metrów. Lampy są o mocy 54 W. (...)
zobacz wiecej
2020-03-26

Historyczne - marcowe mecze na Stadionie Śląskim. Wideo

To miało być wielkie piłkarskie święto, niestety mecz Polska – Ukraina – jak już wiadomo – nie odbędzie się 31 marca. Postanowiliśmy jednak dać wam odrobinę emocji… Sprawdziliśmy, jak reprezentacja Polski i śląskie kluby radziły sobie na tym obiekcie w trakcie marcowych spotkań w całej jego historii. Zatem powspominajmy. Znakomicie spisywali się w marcowych meczach na Stadionie Śląskim zawodnicy Górnika Zabrze. (...)
zobacz wiecej
2020-03-25

70 ciekawostek na 70-lecie Parku Śląskiego

Ruszamy z cyklem 70 ciekawostek na 70-lecie Parku Śląskiego! Ciekawostka numer 1 dotyczy gospody przed parkiem. Park Śląski słynie ze świetnych restauracji, klubów i punktów gastronomicznych. Co ciekawe, pierwszy z nich powstał jeszcze przed samą budową obiektu, w Dolinie Szwajcarskiej (tak nazywano obecną centralną część kompleksu). Gospoda Parkowa po wojnie rozpoczęła swoją działalność w budynku, w którym wcześniej prowadzono tancbudę. (...)
zobacz wiecej
2020-03-23

Rzeźba wiewiórki ustąpiła miejsca "Źrebakom". WIDEO

Wiewiórka, jedna z najbardziej charakterystycznych parkowych rzeźb plenerowych, zmieniła miejsce posadowienia. Do tej pory stała vis a vis budynku dyrekcji Parku Śląskiego, przy alei Różanej. Właśnie przeniesiono ją kilkadziesiąt metrów wyżej, w kierunku alei Spacerowej. W jej dotychczasowym miejscu staną natomiast „Źrebaki” Anny Dębskiej, jedna z najcenniejszych parkowych rzeźb, która już wkrótce zostanie poddana renowacji. (...)
zobacz wiecej
2020-03-23

Planetarium w budowie. Tak rodzi się prawdziwa „gwiazda” Parku Śląskiego

Na terenie Planetarium Śląskiego trwają intensywne prace remontowe. Odwiedziliśmy to miejsce, aby sprawdzić postęp robót. Trzeba przyznać, że inwestycja robi wrażenie. ZOBACZ ZDJĘCIA Goście Planetarium, którzy tak jak my, znają ten budynek jak własną kieszeń, mogliby zobaczyć, że obecnie nie przypomina dawnego obserwatorium. W trakcie naszej ostatniej wizyty widzieliśmy rzeczy, które wcześniej pozostawały dla nas niewidoczne. (...)
zobacz wiecej
2020-03-21

Specjalny komunikat Parku Śląskiego

W związku z wprowadzeniem na terenie kraju stanu epidemii, zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia z dnia 20.03.2020r., w szczególności ustanowienia czasowego ograniczenia działalności związanej ze sportem, rozrywką i rekreacją, Zarząd Parku Śląskiego apeluje o to, by nie korzystać z infrastruktury Parku Śląskiego. Dotyczy to w szczególności z urządzeń rekreacyjnych i zabawowych. (...)
zobacz wiecej
2020-03-20

Apel w sprawie korzystania z placów zabaw i siłowni plenerowych

Mając na uwadze wprowadzony stan epidemiczny, zalecamy, by unikać korzystania z publicznych obiektów rekreacyjno-sportowych. Kierujemy się troską o najmłodszych oraz ich rodziców i opiekunów. Należy pamiętać, że urządzenia zamontowane na placach zabaw i siłowniach pod chmurką to potencjalne źródła rozprzestrzeniania się wirusa.    
zobacz wiecej
2020-03-20

Wiosenne porządki w Parku Śląskim. ZOBACZ WIDEO

W Cichym Zakątku dziś o poranku zrobiło się głośno. W ruch poszły dmuchawy. W ten sposób pracownicy Parku Śląskiego pozbywają się pozostałości po zimie. Alejki są regularnie oczyszczane z liści, wszak już jutro będziemy witać kalendarzową wiosnę. W tym samym czasie kolejka ekipa zajęła się terenem wokół Dużego Kręgu Tanecznego, gdzie również zalegały liście. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 379
Copyright © 1995-2011 Park Śląski