Dzisiaj mamy: Piątek 22.01.2021
2021-01-19

Rzeźba Karolinki rozbłysła na różowo

Z okazji rozpoczynającego się Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy podczas wieczornego spaceru w pięknej zimowej aurze będzie można zobaczyć naszą rzeźbę Karolinki oświetloną na różowo. Rzeźba przez cały tydzień będzie Wam przypominała o systematycznej profilaktyce oraz utrwalaniu prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Pamiętajcie o kontrolowaniu swojego zdrowia, które jest najważniejsze! Zapisujcie się na badania. (...)
zobacz wiecej
2021-01-11

Dobiegła końca modernizacja ścieżek spacerowych wokół alei Różanej

W ramach tego przedsięwzięcia rozebrana została stara nawierzchnia bitumiczna, zniknęły płyty chodnikowe i krawężniki na niewyremontowanych dotąd ścieżkach przylegających do alei Różanej. W ich miejscu powstała nowa ekologiczna nawierzchnia mineralna. Przetarg wygrała firma AGC Bytom Sp. z o.o. z siedzibą w Bytomiu. Zadanie wyceniono na nieco ponad 380 tys. zł. W ramach remontu alejek przy Al. (...)
zobacz wiecej
2021-01-04

Taki był 2020 rok w Parku Śląskim

Za nami rok pełen wyzwań i sytuacji, których nikt nie był w stanie przewidzieć. Mimo licznych zawirowań związanych z koronawirusem kalendarz wydarzeń, które miały miejsce w Parku Śląskim udało się zapełnić. Cieszymy się, że mogliśmy gościć Państwa na alejkach parkowych, w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, kolejce Elce, Stadionie Śląskim, Legendii i Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie. (...)
zobacz wiecej
2020-12-30

Kolejne, nowe inwestycje w Parku Śląskim

30 grudnia 2020r . Zarząd Parku Śląskiego podpisał kolejne niezwykle istotne dla rozwoju Parku umowy, na łączną kwotę prawie 12 milionów złotych. To dobry koniec roku, a zarazem początek i realizacja nowych inwestycji. - Park Śląski w ostatnim czasie rozwija się niezwykle dynamicznie. Część inwestycji została już oddana do użytku i służy mieszkańcom. Są również takie, które wkraczają właśnie w kluczowy etap realizacji, jak np. (...)
zobacz wiecej
2020-12-19

Magia kolędowania w Parku Śląskim

W Parku Śląskim wybrzmiały wspaniałe kolędy i pastorałki. Wszystko dzięki artystom z Teatru Rozrywki, którzy w sobotę dali pokaz swoich umiejętności przy cudownej choince w sąsiedztwie kultowej żyrafy. Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy Parku Śląskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Teatru Rozrywki w Chorzowie.   Radosne śpiewanie, kolorowa choinka i wspaniała atmosfera, towarzyszyły wszystkim spacerowiczom w Parku Śląskim i setkom osób przed ekranami. (...)
zobacz wiecej
2020-12-09

Obrady Rady ds. Różnorodności Biologicznej Parku Śląskiego

W dyrekcji Parku Śląskiego w środę 9 grudnia odbyło się spotkanie Rady ds. Różnorodności Biologicznej Parku Śląskiego. Omawiano postęp prac przy kolejnych inwestycjach, które są planowane oraz tych, które są w trakcie realizacji. Członkowie Rady przeprowadzili m.in. wizję lokalną na terenie budowy polderu przeciwpowodziowego, który ma powstać przy Dużym Stawie. (...)
zobacz wiecej
2020-12-07

W Parku Śląskim rozbłysła świąteczna choinka

W niedzielę w Parku Śląskim, tuż po zmroku, rozświetlona została choinka oraz aleje spacerowe. Choinka była przeznaczona do wycinki, a dzięki temu, że znalazła się w Parku Śląskim, zyskała drugie życie i może cieszyć oczy naszych spacerowiczów. Mamy nadzieję że zarówno drzewko, jak i ozdoby świąteczne wprowadzą państwa w magiczny nastrój! Choinka została podarowana przez nadleśnictwo Kobiór, a mniejsze choinki przez nadleśnictwo Brynek, za co serdecznie dziękujemy. (...)
zobacz wiecej
2020-12-03

Planetarium Śląskie obchodzi 65 urodziny

Trwa przebudowa Planetarium Śląskiego. Za rok zostanie ono przekształcone w jeden z najnowocześniejszych parków nauki na świecie, w którym prezentowane będą zagadnienia z sejsmologii, meteorologii i astronomii. Planetarium Śląskie zostało otwarte 4 grudnia 1955 roku i stanęło na terenie tworzonego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Do dziś pozostaje największą i najstarszą tego rodzaju placówką w Polsce. (...)
zobacz wiecej
2020-11-25

Krzewy, byliny i drzewa ozdobiły aleję Wiązową

W Parku Śląskim zakończyły się prace związane z rewitalizacją zieleni na alei Wiązowej. Reprezentatywna ścieżka przy Stadionie Śląskim, w sąsiedztwie Pól Marsowych zyskała nowe krzewy, byliny i drzewa. Na wiosnę trakt wystrzeli kolorami!
 – Wykonawca zadbał o estetykę tego miejsca. Teren został dobrze przygotowany. Usunięto darń, dowieziono ziemię i ruszyły nasadzenia. (...)
zobacz wiecej
2020-11-21

Inwestycyjna rewolucja w Parku Śląskim

Świętujący w tym roku swoje 70. urodziny Park Śląski przechodzi gruntowną modernizację. Bodaj największą od czasów swojego powstania. Przez 7 lat na ten cel trafi aż 226 mln zł – są to środki pozyskane z unijnego budżetu w ramach programu Jessica. Pierwsze 10 mln zł zaangażowano już w 2019 roku – wyremontowano kilometry parkowych dróg i alejek, dawny blask odzyskała „Karolinka” – jedna z najbardziej kultowych rzeźb „zielonych płuc Śląska”. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 393
Copyright © 1995-2011 Park Śląski