Dzisiaj mamy: Poniedziałek 18.02.2019
2019-02-15

Rusza akcja „Ferie na Śląskim 2019”

Z okazji ferii zimowych Stadion Śląski jak co roku zaprasza dzieci i młodzież do udziału w akcji „Ferie na Śląskim”. Wstęp jest bezpłatny! „Ferie na Śląskim” rozpoczną się 11 lutego i potrwają do 22 lutego. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 13.00. Akcja skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży w wieku 6 - 16 lat. (...)
zobacz wiecej
2019-02-15

August Jakubik: Mamy dobry produkt, który z pewnością spodoba się odbiorcom

O Biegu Wiosennym rozmawiamy z ultra maratończykiem Augustem Jakubikiem, który pomaga w jego przygotowaniu. – Bieg Wiosenny to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń na Śląsku. Komu jest ono dedykowane?– 10 marca, dziesięć kilometrów, start o godzinie 10 – trzy dziesiątki na pożegnanie zimy. Polecam je każdemu. Zwłaszcza, że do startu zostało jeszcze kilka tygodni. (...)
zobacz wiecej
2019-02-06

Regulamin konkursu

REGULAMIN KONKURSU„Zima w Parku Śląskim" I. Organizator i partnerzy1. Organizatorem konkursu ”Zima w parku” zwanego dalej „Konkursem”,jest Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku S.A. z siedzibą w Chorzowie (41 - 501) przy alei Różanej 2, zwany dalej „Organizatorem”.2. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany i organizowanyprzez serwis Facebook oraz nie jest też bezpośrednio ani pośrednio związanyz działalnością serwisu Facebook. (...)
zobacz wiecej
2019-02-05

Ferie w mieście? Legendia zaprasza!

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, po sukcesie pierwszej edycji Winter Legendii, ponownie otworzy swoje bramy dla gości zimą. Tym razem pretekstem będą ferie zimowe, które w chorzowskim parku rozrywki potrwają od 9 do 24 lutego. W tych dniach, podobnie jak w grudniu, działać będzie część atrakcji, w tym Jama Bazyliszka i Legendia Flower. Ferie zimowe tuż tuż, ale nie wszystkie dzieci z aglomeracji śląskiej będą miały możliwość wyjazdu na narty lub zimowiska. (...)
zobacz wiecej
2019-02-05

Finał TAURON SEC wśród najlepszych

Finałowa runda Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu, która odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, otrzymała prestiżową nominację do Nagród Biznesu Sportowego za 2018 rok, które przyznawane są przez Forum Sportu i Biznesu SPORTBIZ. O nagrodę w kategorii „Wydarzenie Sportowe” TAURON Speedway Euro Championship rywalizować będzie z Enea IRONMAN 70. (...)
zobacz wiecej
2019-02-01

Nowy obiekt w śląskim zoo. To apartament dla nosorożców

Nosorożce białe ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego przenoszą się do nowego pawilonu. Kilka tygodni temu zakończyła się jego budowa. Zwierzęta mają do dyspozycji większe i wygodniejsze pomieszczenia i wybiegi, a zwiedzający – lepsze warunki do ich obserwacji. Nowy obiekt jest zlokalizowany w miejscu wybiegów zajmowanych do niedawna przez bydło szkockie oraz gwanako. Jego konstrukcja jest żelbetowa z elewacją drewnianą. (...)
zobacz wiecej
2019-01-28

Walentynki na Elce. Kolejna edycja naszej akcji na Dzień Zakochanych [ZAPISY]

Kolacja przy świecach i kino w Święto Zakochanych? Jeżeli uważacie, że to już było i warto trochę odejść od sztampy, mamy dla Was ciekawą propozycję na 14 lutego - Walentynki na „Elce”. ZAPISY Walentynki na Elce” to powtórka zeszłorocznych akcji. Zapisy internetowe ruszają 28 stycznia o godzinie 10. Pierwsze gondole wyruszą 14 lutego o godzinie 15, ostatnie po 21. (...)
zobacz wiecej
2019-01-09

Piękna zima w Parku Śląskim [ZDJĘCIA]

Zachęcamy do obejrzenia zimowych zdjęć z najpiękniejszych miejsc w parku.
zobacz wiecej
2019-01-04

Fotografie okraszone historią. Zobaczcie nowy projekt „Park Śląski zdjęciami pisany”

Kamil Kulesza z zawodu jest informatykiem i grafikiem komputerowym. Jego wielką pasją jest jednak Park Śląski. Od 10 lat poznaje jego historię i fotografuje ulubione miejsca. Właśnie z tych zdjęć narodził się projekt „Park Śląski zdjęciami pisany”, który w zgrabny sposób łączy teraźniejszość z przeszłością. – Skąd pomysł na nakładanie starych zdjęć na nowe? Co chce pan w ten sposób pokazać?– Park Śląski to żywy organizm, który przez ponad sześć dekad diametralnie zmienił swoje oblicze. (...)
zobacz wiecej
2019-01-02

Pelikany mają willę z basenem

Pelikany małe ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego po raz pierwszy są eksponowane zimą. Wszystko dzięki nowemu pawilonowi, który umożliwia obserwację tych niezwykle ruchliwych i interesujących ptaków. Nowy budynek znajdziecie po lewej stronie od wejścia głównego, tuż przy wybiegu marabuta. Na szybach obiektu wciąż znajdują się jeszcze biało-czerwone taśmy, które pomagały ptakom przyzwyczaić się do obecności oszklenia. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 359
Copyright © 1995-2011 Park Śląski