Dzisiaj mamy: Poniedziałek 24.07.2017
2017-07-21

Paulina Przybysz na Kontenerach Kultury

Koncert 21 lipca o godzinie 21.00 na Kontenerach Kultury. Paulina Przybysz, piosenkarka i kompozytorka tekstów. Znana z takich składów jak Sistars, Rita Pax, Archeo, Minimal Pinnawela, z którymi wydała wiele albumów. Od 2006 roku rozpoczęła swoją karierę solową. Współpracowała razem z Stanisławem Sojką, Tomaszem Stańko, Night Marks Electric Trio, Envee i innymi. (...)
zobacz wiecej
2017-07-20

Wakacje w binokularach

Z odwiedzinami w Akademii Bioróżnorodności Akademia Bioróżnorodności pokazuje, że nauka nie musi być nudna. Na prowadzonych przez Fundację Park Śląski zajęciach dzieci oraz młodzież zdobywają wartościową wiedzę oraz dowiadują się licznych ciekawostek. Wszystko zawdzięczają wykwalifikowanym instruktorom edukatorom, którzy z przyjemnością odpowiadają nawet na najtrudniejsze pytania. (...)
zobacz wiecej
2017-07-14

Psycholog z Uniwersytetu SWPS radzi i zaprasza na Śniadanie na Trawie

Uniwersytet SWPS podczas „Śniadania na trawie” prowadzi ciekawe spotkania na tematy związane z psychologią. Na jednym z ostatnich rozmawialiśmy z psychologiem, Aleksandrą Żyłkowską, edukatorem seksualnym, o balansie między zdrową seksualnością a czymś niebezpiecznym. – Problemy z seksualnością mogą mieć bardzo głębokie podłoże i dotyczyć na przykład lęków. (...)
zobacz wiecej
2017-07-11

Frele i Pokahontaz kręcili swoje najnowsze teledyski w Parku Śląskim. Bo po prostu lubią zieleń

To był teledyskowy czerwiec na parkowych alejach. Najpierw raperzy z Pokahontaz kręcili klip do swojego najnowszego utworu „Kalendarze”, a potem rzutkie Frele zaprosiły Mariusza Kałamagę do stworzenia kolejnego śląskiego coveru. Do tej pory Park Śląski świetnie spisywał się jako lokacja filmowa. Sceny do swoich filmów na jego terenie kręcili m.in. Tomasz Blachnicki i Maciej Pieprzyca. (...)
zobacz wiecej
2017-07-08

Uniwersytet Śląski z ławką w parku? Naturalnie [ZDJĘCIA]

Mamy czwartego fundatora: w organizowaną przez Park Śląski akcję „Przygarnij ławkę” tym razem zaangażował się Uniwersytet Śląski. Na tabliczce, nad nazwą uczelni, umieszczono tylko jedno acz bardzo wymowne słowo – naturalnie. – Ta ławka sprzyja komfortowemu, przyjemnemu, nieformalnemu spędzaniu czasu. To symbol obecności Uniwersytetu Śląskiego w Parku Śląskim – podkreśla dr hab. (...)
zobacz wiecej
2017-07-07

Zdrowy i aktywny senior. Poćwicz z nami, starszakami

Zaczniemy w lipcu, a potem w pląsach, na gimnastyce, z kijami i na rowerach, dojedziemy do końca października. To propozycja dla osób po 60. roku życia. Miejsca ci u nas dostatek, a ćwiczącym wypożyczamy też sprzęty. Wszystko bezpłatnie i w pięknych okolicznościach przyrody. Tu nie obowiązują zapisy. Wystarczy przyjść w luźnym, wygodnym stroju, wygodnych butach (na jogę lub gimnastykę mogą być skarpety, przydadzą się też karimaty) i wziąć udział w zajęciach. (...)
zobacz wiecej
2017-07-07

Atrakcje z UŚ i na Kontenerach Kultury w weekend 8 i 9 lipca [LISTA IMPREZ]

Kolejny letni weekend warto spędzić w Parku Śląskim. W sobotę i niedzielę odbędzie się kilka ciekawych wydarzeń, z których naprawdę warto skorzystać. 1. Moc atrakcji z UŚ2. Joga w Rosarium3. Browary i bimbrowanie w skansenie4. Shinkendo w Rosarium5. Z przewodnikiem po Parku Śląskim6. Zumba na Stadionie Śląskim7. Gorąca Wyspa Salsy8. Wydarzenie towarzyszące Tauron Nowa Muzyka Katowice9. (...)
zobacz wiecej
2017-07-07

Historia piwowarstwa i warzenia piwa w skansenie

Serdecznie zapraszamy 9 lipca do skansenu na imprezę plenerową „Browary i bimbrownie” w godzinach od 15.00 do 19.00. Naszym gościom opowiemy o historii piwowarstwa i przybliżymy tematykę związaną z domowymi sposobami warzenia piwa. Przedstawimy rodzaje słodu używanego w produkcji piwa, i nauczymy zwiedzających czytania etykiet. Jak co roku odtworzymy leśną bimbrownię i opowiemy o „kulturze” bimbrowniczej. (...)
zobacz wiecej
2017-07-04

Róże w trzech kategoriach. Konkurs na 50-lecie Rosarium

Fundacja Park Śląski ogłasza konkurs fotograficzny „Róże Parku Śląskiego". Swoje prace można nadsyłać do końca sierpnia. Najlepsze fotografie zostaną opublikowane w Gazecie Parkowej. Celem konkursu jest uwrażliwienie uczestników na piękno i różnorodność przyrody Parku Śląskiego, promowanie Parku Śląskiego jako miejsca bogatego przyrodniczo, a także przygotowanie przyszłorocznych obchodów 50-lecia Rosarium. (...)
zobacz wiecej
2017-07-04

Doktor habilitowany Adam Rostański: Podział na strefy przyrodnicze ułatwi planowanie przyszłości Parku Śląskiego

Podczas EkoSpotkania, które dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, rozmawialiśmy z doktorem habilitowanym, Adamem Rostańskim z Uniwersytetu Śląskiego, wiceprzewodniczącym Rady ds. Różnorodności Biologicznej Parku Śląskiego oraz pomysłodawcą podzielenia go na strefy przyrodnicze. – Po to zdecydowaliśmy się na taki krok, żeby wydzielić różne pod względem potrzeb przyrodniczych i ochronnych części parku, gdzie można realizować zupełnie inne polityki, związane z rozwojem parku w przyszłości – wyjaśnia. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 334
Copyright © 1995-2011 Park Śląski