Dzisiaj mamy: Poniedziałek 27.03.2017
2017-03-23

Kilka tysięcy krokusów zakwitło w Rosarium. Można je oglądać przez około dwa tygodnie [ZDJĘCIA]

Jeżeli szukacie oznak wiosny, to mamy dla Was kilka tysięcy powodów, żeby odwiedzić parkowe Rosarium. Właśnie tyle krokusów zakwitło na trzech dywanach, które posadzono jesienią 2015 roku. Kwitnącą fioletową odmianę krokusów w Parku Śląskim można było podziwiać już w zeszłym roku. Kilka tysięcy cebulek tych roślin dwa lata temu metodą mechaniczną zasadzono przy pierwszej bramie od strony Ogrodu Japońskiego. (...)
zobacz wiecej
2017-03-21

Cel: ogród metropolii. Park Śląski jako przestrzeń szczególna dla całego województwa

Park Śląski to ogród metropolii – mówiła podczas spotkania prasowego Aneta Moczkowska, która od dwóch tygodni pełni funkcję jego prezesa. Wspólnie z Wojciechem Saługą, Marszałkiem Województwa Śląskiego, przedstawiła zarys planu rozwoju parku oraz planowane źródła finansowania inwestycji. Program rozwoju Parku Śląskiego jest pokłosiem prac nad dokumentem „Kierunek Śląskie 3. (...)
zobacz wiecej
2017-03-21

Marzanny już utopione w Kanale Regatowym. Tak, to już wiosna

Około czterysta dzieci, przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych, utopiło swoje kukły w Kanale Regatowym. Wiosna oficjalnie zawitała do Parku Śląskiego. Powitanie wiosny dla najmłodszych w Parku Śląskim odbyło się już po raz szósty. Zorganizowała je Fundacja Park Śląski. – Zainteresowanie jest zawsze olbrzymie. Dzieci żegnają zimę z ogromnym entuzjazmem. (...)
zobacz wiecej
2017-03-15

Rodzinne święto na Stadionie Śląskim. Marsz nordic walking dla dzieci i dorosłych

Stadion Śląski już po raz czwarty organizuje Ogólnopolski Marsz Nordic Walking. Po raz pierwszy będą mogły uczestniczyć w imprezie także dzieci. Nie jest konieczne, aby posiadały kijki, ważne, aby przemaszerowały dystans 400 metrów po bieżni lekkoatletycznej treningowego boiska Stadionu Śląskiego. Impreza odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia. Marsz Nordic Walking jest dla mnie niezmiennie rekreacją, a nie zawodami sportowymi, dlatego impreza Stadionu Śląskiego ma trochę inny wymiar niż większość podobnych, organizowanych w całym kraju. (...)
zobacz wiecej
2017-03-15

Monika Hojnisz: Stadion Śląski może być dobrą bazą dla młodych biathlonistów

Tuż przed wyjazdem na stadion, podczas mistrzostw świata w biathlonie w austriackim Hochfilzen, udało nam się porozmawiać z chorzowianką, Moniką Hojnisz, multimedalistką mistrzostw Europy i świata. – Strzelnica na Stadionie Śląskim jest potrzebna. Jestem bardzo zadowolona, że niemal przy moim domu powstanie takie miejsce – mówi. fot. Sebastian Sikora – Przed tobą ważne starty w mistrzostwach świata, a po nich nie mniej istotne przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. (...)
zobacz wiecej
2017-03-15

Sportowy weekend na Stadionie Śląskim. Rebelianci zagrają z Lwami

To będzie prawdziwie sportowy weekend na obiektach Stadionu Śląskiego. W sobotę, 18 marca na boisku treningowym ze sztuczną nawierzchnią rozegrany zostanie towarzyski turniej dla 10 drużyn z roczników 2005/2006 i młodszych z udziałem zespołów z naszego regionu. Natomiast w niedzielę, 19 marca na tym samym obiekcie odbędą się derby Śląska na inaugurację sezonu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. (...)
zobacz wiecej
2017-03-13

Bieg Wiosenny 2017 w obiektywie Rafała Zduńczyka [ZDJĘCIA]

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z Biegu Wiosennego. Ich autorem jest Rafał Zduńczyk.
zobacz wiecej
2017-03-12

1134 osoby wzięły udział w Biegu Wiosennym. Start główny wygrał Dawid Klaybor, żołnierz z Żagania [ZDJĘCIA i WYNIKI]

Biegiem Wiosennym Park Śląski już po piąty zainaugurował Parkową Koronę Biegów. Mimo niskiej temperatury i dość silnego wiatru, w imprezie więzło udział 1134 zawodników. 999 podbiegło w starcie głównym. Z czasem 31 minut i 56 sekund wygrał go Dawid Klaybor, który na parkową inaugurację sezonu biegowego przyjechał aż z Żagania, gdzie pełni służbę wojskową. (...)
zobacz wiecej
2017-03-08

Nowości w skansenie w 2017 roku: kościół, stara skrzynia i Miuosh

Otwarcie zrekonstruowanej luterańskiej świątyni z Bytomia Bobrka w Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny, będzie jednym z najważniejszych punktów obchodów Roku Reformacji w naszym województwie. W chorzowskim skansenie mają już również kalendarz imprez na sezon 2017. Pochwalili się także nowymi publikacjami i… starą skrzynią. W zeszłym roku muzeum odwiedziło 82 tysiące osób. (...)
zobacz wiecej
2017-03-03

Aneta Moczkowska nowym prezesem Parku Śląskiego

Aneta Moczkowska została powołana przez Radę Nadzorczą Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku S.A. na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki. Zastąpi ona Andrzeja Wyrobca, który zrezygnował z tej funkcji 1 marca b.r. Aneta Moczkowska od stycznia 2015 roku pełniła funkcję Sekretarza Województwa Śląskiego. Wcześniej, od marca 2013 do stycznia 2015 była Sekretarzem Miasta Tychy. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 327
Copyright © 1995-2011 Park Śląski