Dzisiaj mamy: Czwartek 20.06.2019
2019-06-19

Noc świętojańska ze skokami przez ognisko i szukaniem kwiatu paproci

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny" zaprasza 23 czerwca od godziny 15.00 na imprezę plenerową „Na św. Jana”. Na scenie wystąpią Doktor Grzech i Papa Wilk z „Balladami grzesznymi i z pazurem”, zespół „Roderyk” oraz Teatr Akademia Wyobraźni ze spektaklem „Karnawał Dziadowski”. O godzinie 18.00 zaprosimy naszych gości do udziału w obrzędach świętojańskich m. (...)
zobacz wiecej
2019-06-18

Początek wakacji w Legendii. Zabawa na karuzelach po zmroku i atrakcje na Noc Świętojańską już w ten weekend

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko tegoroczny początek wakacji uczci dwiema edycjami nocnej zabawy na karuzelach, czyli eventami z cyklu Legendia at Night. Park w nadchodzący długi weekend będzie czynny od czwartku do niedzieli od 10:00 do 20:00, a jazdy na atrakcjach po zmroku zaznać będzie można 21 i 22 czerwca. Dodatkowo na sobotnią Legendię at Night przewidziano dodatkowe atrakcje z okazji Nocy Świętojańskiej. (...)
zobacz wiecej
2019-06-15

Panny młode, superbohaterki i inni znów pobiegli w kolorowym Gryfnym Biegu [ZDJĘCIA]

Kolory to jednak również stan umysłu. Doskonale rozumie to 347 osób, które wzięły dziś udział w Gryfnym Biegu. Mimo upału i dosyć trudnych warunków do biegania, atmosfera była wyśmienita. Przygotowano pięć stref, w których sypano kolorami. Wśród sypiących byli m.in. Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. (...)
zobacz wiecej
2019-06-14

Parkingi w Parku Śląskim podczas memoriału Janusza Kusocińskiego

W niedzielę, 16 czerwca, na Stadionie Śląskiem odbędzie się Memoriał Janusza Kusocińskiego. Mamy dla Was krótką instrukcję dotyczącą parkowania na terenie Parku Śląskiego.1. Strefa Parkingowa Główna – P8 – Wjazd od ul. Chorzowskiej:• W dniu 16 czerwca 2019 roku w strefie parkingowej obowiązywać będzie opłata jednorazowa ryczałtowa:- za parkowanie samochodów osobowych do 7,5 t DMC w wysokości 20,00 zł,- za parkowanie samochodów powyżej 7,5 t DMCw wysokości 40,00 zł. (...)
zobacz wiecej
2019-06-11

Trwają prace przy Planetarium Śląskim. W parku występują czasowe utrudnienia dla pieszych

W związku z przebudową Planetarium Śląskiego do Parku Śląskiego wjeżdża ciężki sprzęt. Właśnie dlatego w okolicy obiektu oraz na alejach Leśnej i Dojazdowej występują czasowe utrudnienia dla pieszych, za które wszystkich użytkowników serdecznie przepraszamy. Prace idą pełną parą. Maja potrwać do października 2020 roku. Jednak najcięższy sprzęt do parku ma wjeżdżać mniej więcej do końca roku bieżącego. (...)
zobacz wiecej
2019-06-07

Scenozstąpienie na Stadionie Śląskim – organizacja ruchu i parkingi 9 czerwca

W niedzielę (9.06) na Stadionie Śląskim w Chorzowie zorganizowane zostanie wydarzenie pod nazwą “Miuosh, Jimek, Smolik, NOSPR – Scenozstąpienie”. Przedstawiamy zmiany w organizacji ruchu, a także informację dotyczącą pakowania w tym dniu na terenie Parku Śląskiego. Oczywiście zachęcamy wszystkich do poruszania się komunikacją miejską. ORGANIZACJA RUCHUW związku z tym wprowadzone zostaną następujące zmiany organizacji ruchu na ulicach Chorzowa: – w ciągu ulicy Parkowej, na odcinku od ronda przy C. (...)
zobacz wiecej
2019-06-07

Park jeszcze bardziej naturalny

Byliny zamiast roślin jednorocznych, nowe rzeźby plenerowe oraz wymiana drzewostanu – to największe zmiany, jakie w tym roku przejdzie parkowa zieleń. Goście na pewno je zauważą. Chcemy trochę odświeżyć i zmienić charakter nasadzeń. Rośliny jednoroczne zastąpimy bylinami, które kwitną przez większość sezonu. Będziemy to robić stopniowo – zapowiada Ewa Nowacka, architekt krajobrazu w Parku Śląskim. (...)
zobacz wiecej
2019-06-05

Festiwal Kolorów by Wawel Fresh & Fruity w Parku Śląskim!

Festiwal Kolorów, to impreza, której nie trzeba przedstawiać. Zaczynamy siódmą edycję Festiwalu, który tworzą radośni uczestnicy, dobra muzyka i kolorowy puder Holi. W tym roku, partnerem tytularnym imprezy jest Firma Wawel, która zagwarantuje słodycze i atrakcje podczas całej ogólnopolskiej trasy. Pola Marsowe Parku Śląskiego pokolorujemy w sobotę, 15 czerwca. (...)
zobacz wiecej
2019-06-04

Zmiany w Parku Śląskim

Rada Nadzorcza Parku Śląskiego na posiedzeniu dnia 4 czerwca br. podjęła decyzję o odwołaniu Prezesa i Wiceprezesa Parku Śląskiego.Oświadczenie Rady Nadzorczej Parku Śląskiego: Władze województwa śląskiego postawiły przed Parkiem Śląskim ambitne i oczekiwane społecznie zadanie w postaci szeroko zakrojonej rewitalizacji. Niedopuszczalne są sytuacje, w których zamiast koncentrować się na wdrożeniu tych działań podejmowane są budzące kontrowersje próby zakupów, które nie służą Parkowi i stawiają pod znakiem zapytania troskę Zarządu Parku o majątek publiczny. (...)
zobacz wiecej
2019-06-03

Oświadczenie Zarządu Parku Śląskiego

Zarząd Parku Śląskiego od kilku tygodniu realizuje czynności kontrolne w spółce. Zarząd – w uzgodnieniu z Radą Nadzorczą – zlecił przeprowadzenie procedury weryfikującej m.in. zakres, zasadność i celowość umów zawieranych w poprzednich latach oraz tryb wyboru wykonawców. Zarząd przygotowuje się jednocześnie do rozpoczęcia projektu rewitalizacji, który zmieni oblicze Parku Śląskiego. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 366
Copyright © 1995-2011 Park Śląski