Dzisiaj mamy: Wtorek 18.12.2018
2018-12-18

W śląskim zoo można dotknąć nosorożca

Nosorożce to zwierzęta zagrożone wyginięciem. Warto o tym pamiętać i warto na ten temat edukować. Fundacja Park Śląski udostępniła na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego naturalnych rozmiarów eksponat edukacyjno-przyrodniczy, dzięki któremu każdy będzie mógł poznać te zwierzęta z bliska. Postawiono go tuż obok budowanego właśnie pawilonu dla nosorożców, który ma zostać oddany do użytku już za kilka tygodni. (...)
zobacz wiecej
2018-12-18

Odszedł Gerard Mądry, wielki miłośnik i przyjaciel Parku Śląskiego

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku to był obiekt jego największej troski. Gerard Mądry nigdy nie dawał za wygraną, a jego czasem może i zbyt ostra krytyka, zawsze dawała do myślenia. Nie było też wątpliwości, że chodzi w niej tylko o jedno: aby park wrócił do lat największej świetności. Stowarzyszenie „Nasz Park” działa już od ponad 13 lat. Powstało m. (...)
zobacz wiecej
2018-12-14

Parkingi na terenie Parku Śląskiego podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów

Podczas Sylwestrowej Nocy Przebojów Park Śląski udostępni parkingi, które będą zlokalizowane w czterech strefach. Bilet parkingowy będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www.ticketmaster.pl od 14 grudnia od godziny 9 do dnia 31 grudnia do 16 w cenie 20 zł (link poniżej). Po zakupie bilet należy wydrukować i kierować się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie. (...)
zobacz wiecej
2018-12-03

Dziady Noworoczne na „Śląskiej Wiliji”

Niezwykle barwne i pełne góralskiego wigoru Bałamuty ze Zwardonia i Juakcy z Żywca, czyli Dziady Noworoczne odwiedzą chorzowski skansen podczas „Śląskiej Wiliji”, na którą zapraszamy 16 grudnia. Diabły, niedźwiedzie, śmierć czy wielobarwne postacie koni porwą gości do wspólnej zabawy i przybliżą tradycję oraz symbolikę zwyczajów ludowych, związanych z okresem przejścia między starym a nowym rokiem. (...)
zobacz wiecej
2018-12-03

I ty możesz zostać „Cyborgiem”. W Nowy Rok weź udział w wyjątkowym biegu

1 stycznia 2019 w Parku Śląskim, już po raz trzynasty odbędzie się Śląski Maraton Noworoczny „Cyborg”. Jest to znana i lubiana impreza biegowa, będąca doskonałym sposobem na rozpoczęcie Nowego Roku. Pierwszy dzień roku to nie tylko moment w którym zwalczamy skutki sylwestrowego szaleństwa, ale przede wszystkim pierwszy w którym mamy szansę rozpocząć realizację noworocznych postanowień. (...)
zobacz wiecej
2018-11-29

IX edycja World Usability Day Silesia

Na przełomie listopada i grudnia tego roku odbędzie się jedna z największych i najstarszych konferencji non-profit w Polsce, poświęcona projektowaniu User Experience (UX) oraz rozwojowi cyfrowych produktów i usług. Czym jest World Usability Day? World Usability Day to międzynarodowa inicjatywa skupiająca się wokół zagadnienia technologii, użyteczności oraz projektowania skoncentrowanego na człowieku (Human Center Design). (...)
zobacz wiecej
2018-11-15

Blisko 30 tys. osób świętowało 100-lecie odzyskania niepodległości na Śląskim

220 ton ważyły wszystkie pojazdy militarne, które można było zobaczyć podczas obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości na Stadionie Śląskim. Nie brakowało też licznych występów artystycznych, konkursów z nagrodami czy atrakcji dla dzieci. We wspólnym świętowaniu na Śląskim udział wzięło blisko 30 tysięcy osób. Wielkiej wystawie pojazdów wojskowych na placu Europejskim stadionu towarzyszyła także prezentacja broni, amunicji, armat oraz wyrzutni rakiet. (...)
zobacz wiecej
2018-11-15

Bazyliszek najlepszy na świecie! Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko z kolejnym prestiżowym wyróżnieniem

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko świętuje kolejny międzynarodowy sukces! Tym razem dobre wieści przyszły aż zza oceanu. 13 listopada w Orlando po raz dwudziesty piąty ogłoszono laureatów nagród Thea Awards TEA, uznawanych za najważniejsze i najwyższe wyróżnienia branży rozrywkowej na świecie. Wśród 15 uhonorowanych projektów znalazł się Bazyliszek. (...)
zobacz wiecej
2018-11-09

Parkingi podczas Narodowego Święta Niepodległości i imprezę na Stadionie Śląskim

W dniu 11 listopada 2018 roku w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości na Stadionie Śląskim zmienia się cennik opłat za parkowanie pojazdów na terenie Parku Śląskiego w sposób następujący: 10,00 PLN– jednorazowa opłata ryczałtowa, pobierana przy wjeździe do strefy parkingowej. Zasady walidacji biletów dla podmiotów prowadzących działalność na terenie Parku Śląskiego pozostają niezmienne. (...)
zobacz wiecej
2018-11-08

Ponad 40 lat gotowałem dla zwierząt

Arnold Dombrowski w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym pracuje od 44 lat. Jest najstarszym kucharzem w zoo. Niedawno, podczas obchodów 60-lecia ogrodu zoologicznego, został uhonorowany Złotą Odznaką „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”. Rozmawiamy z nim m.in. o pierwszym dniu jego pracy i o zwierzętach, których jego zdaniem, najbardziej w tym miejscu brakuje. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 358
Copyright © 1995-2011 Park Śląski