Dzisiaj mamy: Niedziela 23.04.2017
2017-04-13

Druga edycja niezwykle popularnej akcji nawiązującej do historii. Park Śląski. Tu się sadzi

Znów wspólnie nawiążemy do historii i zadbamy o zieleń, największe parkowe bogactwo. Od 21 do 23 kwietnia, odbędzie się druga edycja akcji „Sadzenie w Parku Śląskim”. W ten sposób zostanie zainaugurowany sezon nasadzeń, w trakcie którego w parku przybędzie kilka tysięcy roślin. W tym roku będziemy sadzić rośliny i sprzątać park z okazji Dnia Ziemi 21 i 22 kwietnia oraz sadzić róże w Rosarium 23 kwietnia wspólnie z Fundacją Re:born. (...)
zobacz wiecej
2017-04-10

Piąty sezon z Biletem do Parku Śląskiego: jedna wejściówka, wszystkie atrakcje, spore oszczędności [KUP TUTAJ]

Sezon wiosenno-letni zbliża się wielkimi krokami. Park Śląski i instytucje działające na jego terenie po raz kolejny oferują wspólny bilet na wszystkie atrakcje. KUP BILET Najdłuższa w Polsce nizinna kolejka linowa, największe i najstarsze planetarium, pełne kolorowych karuzel i urządzeń rozrywkowych wesołe miasteczko, najlepiej zlokalizowany w kraju ogród zoologiczny, park linowy z wyjątkowo trudną trasą i klimatyczna sceneria wiejskich chat sprzed stuleci w skansenie – to wszystko na jednej wejściówce. (...)
zobacz wiecej
2017-04-09

467 osób wystartowało w Biegach Górskich. Najlepszy był czterdziestolatek z Będzina [ZDJĘCIA i WYNIKI]

Jeżeli ktoś niedowierzał, że po Parku Śląskim można wytyczyć wyboistą i męczącą trasę, to dzisiejszej odsłonie Parkowej Korony Biegów, nie miał wątpliwości. We wszystkich startach Biegów Górskich wystartowało 467 osób. W tym najbardziej obciążającym, na 10 kilometrów, pierwszy był Dariusz Wilk, czterdziestolatek z Będzina. Wyniki_Bieg_Gorski_Chrzow_2017_5km. (...)
zobacz wiecej
2017-04-07

Prezes Moczkowska: Park musi zachować status najważniejszej przestrzeni zielonej metropoli

Z Anetą Moczkowską, nowym Prezesem Parku Śląskiego, rozmawiamy o przyszłości tego miejsca i planach na najbliższe miesiące pracy. – Słysząc Park Śląski, myśli pani…– Ogród metropolii, czyli zielone serce regionu. Przestrzeń ważna dla każdego mieszkańca naszego województwa. Park to całość, jak organizm, którego krwiobieg tworzą wypełnione gośćmi aleje, ale który nie może w pełni funkcjonować bez nowoczesnych i odpowiadających współczesnym wymogom atrakcji. (...)
zobacz wiecej
2017-04-06

O czym pisko ptok spod familoka? Fundacja Park Śląski zrealizuje ptasi projekt edukacyjny dla mieszkańców Śląska

Ptaki to jedyne zwierzęta, które można łatwo obserwować w samym centrum miejskiego zgiełku. W kwietniu Fundacja Park Śląski rozpocznie ptasi projekt edukacyjny dla mieszkańców śląskich miast „O czym pisko i tyrliko ptok spod familoka?". W czasie jego realizacji, mieszkańcy nauczą się m.in. rozpoznawać konkretne gatunki. Powstanie też specjalna baza ptasich dźwięków. (...)
zobacz wiecej
2017-04-05

Stadion Śląski zaprasza na test Coopera i biegowe powitanie wiosny

We wtorek, 11 kwietnia odbędzie po raz kolejny test Coopera pod hasłem: „Biegowe powitanie wiosny". Na bieżnię lekkoatletycznego boiska treningowego, Stadion Śląski zaprasza na godzinę 18:00. Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny. Biuro zawodów będzie czynne od godziny 17:30. Test Coopera to próba wytrzymałościowa polegająca na bezustannym 12-minutowym biegu (truchtaniu, marszu). (...)
zobacz wiecej
2017-04-04

Imprezowy jadłospis 2017. Pierwsze szczegóły kalendarza imprez Parku Śląskiego na ten sezon

Parkowy kalendarz imprez coraz szybciej się zapełnia, co oznacza, że wielkimi krokami zbliża się sezon wiosenno-letni. Tworzą go zarówno wydarzenia, do których goście Parku Śląskiego zdążyli się już przyzwyczaić, jak i hity na terenie konkretnych obiektów: otwarcie Stadionu Śląskiego i udostępnienie „Lecha”, największego rollercoastera w Europie Środkowo-Wschodniej. (...)
zobacz wiecej
2017-03-31

Wiosna, wiosna. Ach to Ty. O przyrodzie budzącej się do życia w lasach

Szukacie już wiosny? Jeżeli tak, to warto wybrać się na spacer do lasu. – Taka wycieczka da ukojnie dla skołatanych codziennymi problemami nerwów, chwilę wytchnienia, odpoczynku – zachęca Grzegorz Skurczak, inżynier nadzoru z Nadleśnictwa Katowice. Mówi też o potencjalnych zagrożeniach i właściwym zachowaniu podczas takiej wyprawy. – Wiosna puka coraz głośniej również do lasu. (...)
zobacz wiecej
2017-03-31

To więcej niż zwykły wykład. W Parku Śląskim działa Akademia Klubu Myśli Ekologicznej

W marcu ruszyła Akademia Klubu Myśli Ekologicznej. Na realizowane przez Fundację Park Śląski, zajęcia co tydzień przychodzi kilkadziesiąt osób. Ich forma wychodzi daleko poza akademicki wykład czy prelekcję. Przypomnijmy. Zajęcia stacjonarne odbywają się w czwartkowe popołudnia (za wyjątkiem 19 kwietnia, gdy wypadną w środę), w dyrekcji Parku Śląskiego. Każde ze spotkań rozpocznie się o godzinie 17. (...)
zobacz wiecej
2017-03-30

31 marca ukaże się nowy numer Gazety Parkowej

Jutro (31 marca) ukaże się nowy numer Gazety Parkowej. Znajdziecie w nim najnowsze informacje dotyczące Parku Śląskiego oraz ważnych spraw związanych z naszym regionem, a także wkładkę „Śląskie eko” dotyczącą ochrony przyrody i dbania o środowisko. Czytelnicy będą mieli okazję zapoznać z aktualnymi wydarzeniami, planami oraz zapowiedziami imprez, które w najbliższym czasie odbędą się w Parku Śląskim. (...)
zobacz wiecej
Aktualna strona: 1, wszystkich stron: 328
Copyright © 1995-2011 Park Śląski