Dzisiaj mamy: Sobota 25.11.2017

Walentynki na Elce 2016. Najczęściej zadawane pytania

1) Gdzie mogę kupić bilety?
Bilety dostępne są TYLKO I WYŁĄCZNIE na stronie www.bilety.parkslaski.pl . Jeśli na stronie już nie ma dostępnych biletów, to znaczy, że już zostały wyprzedane

2) Czy może mi Pani/Pan zarezerwować bilet?
Nie prowadzimy rezerwacji biletów. Bilety dostępne są TYLKO I WYŁĄCZNIE na stronie www.bilety.parkslaski.pl . Jeśli na stronie już nie ma dostępnych biletów, to znaczy, że już zostały wyprzedane.

3) Ile kosztuje przejazd? I co jest w cenie?
Koszt przejazdu wynosi 100 zł od pary
W cenie biletu uczestnicy otrzymają następujące świadczenia:
• przejazd dla 2 osób w obie strony gondolką
• 2 kubki gorącej czekolady Starbucks
• 2 ciastka owsiane z Nutellą Starbucks
• różę dla partnerki
• krótką sesję zdjęciową wraz z natychmiastowym wydrukiem zdjęć w fotobudce
• luksusowe pralinki
• pakiet informacji nt. Parku Śląskiego oraz partnerów biorących udział w akcji

4) Jestem osobą homoseksualną, czy mogę skorzystać z akcji?
Tak, akcja „Walentynki na Elce” dostępna jest dla wszystkich bez względu na płeć, rasę, wyznanie, poglądy polityczne czy orientację seksualną.

5) Gdzie jest start? Czy mogę wsiąść/wysiąść na innej stacji?
Ruszamy ze stacji STADION ŚLĄSKI i na tą stację też wracamy. Nie ma możliwości wysiadania i wsiadania na innej stacji.

6) Wygrałem bilet w gazecie/ radiu/telewizji/internecie i co mam zrobić?
Zabrać ze sobą potwierdzenie wygranej i przyjść 15 minut wcześniej przed planowanym przejazdem.

7) Jestem niepełnosprawny i chciałbym się przejechać.
Kolejka ELKA dostosowana jest do osób niepełnosprawnych, jak najbardziej zapraszamy.

8) Czy jeśli nie chcę dodatków z pakietu tylko sam przejazd, to będzie taniej? Czy są bilety ulgowe? Czy obowiązuje Karta Dużej Rodziny lub inny system rabatowy/ulgowy? Czy mogę zamienić poszczególne elementy pakietu na coś innego?
Nie, bilety sprzedawane są z pełnym pakietem, bez możliwości wymiany poszczególnych elementów pakietu. Nie ma biletów ulgowych. Nie obowiązuje żaden system rabatowy i ulg rodzinnych.

9) Czy mogę przyjść z mężem/żoną i dzieckiem? Czy można przyjść w 3 i więcej osób?
Pakiet obejmuje świadczenia dla 2 osób. Można zabrać ze sobą dziecko do lat 3 bez dodatkowych opłat, jednak otrzymają Państwo dodatki tylko dla 2 osób. Dzieci powyżej 3 roku życia (skończonego) oraz dodatkowi znajomi podlegają opłacie dodatkowej 50 zł od osoby, przy czym w gondoli nie zmieści się więcej niż 8 osób. W przypadku chęci zakupu dodatkowych wejść na zakupiony przejazd prosimy o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w celu uzgodnienia sposobu zakupu i płatności.

10) Kupiłam/em bilet na konkretną godzinę, czy mogę przyjść o której chcę?
Nie, nie ma takiej możliwości. Bilet ważny jest na konkretną datę i godzinę na którą został zakupiony. Jeśli kupiliśmy bilet na powiedzmy 16:36, to planowo o tej godzinie wsiadamy do gondolki. Osoby spóźnione tracą możliwość przejazdu. Dlatego apelujemy, by być na stacji MINIMUM 15 minut przed odjazdem. To tak jak z samolotem, czy pociągiem. Odjeżdża o określonej godzinie, jak się spóźnimy to nikt go nie jest w stanie zatrzymać, czy przywrócić na peron.

11) Kupiłam/em bilet na stronie, jak go odebrać?
Biletem jest mail potwierdzający zakup biletu, który otrzymają Państwo po dokonaniu płatności. Należy go wydrukować lub pokazać w telefonie/tablecie etc. Nie ma i nigdy nie było biletów w formie papierowej.

12) Mam bilet, którędy wjechać do Parku?
Wjeżdżamy od strony CH AKS w Chorzowie, parkujemy na stałych miejscach parkingowych w Parku Śląskim. Uwaga! Miejsca parkingowe w Parku Śląskim są płatne. Pełny cennik dostępny jest na stronie www.parkslaski.pl . Zakup biletu na Walentynki na Elce NIE ZWALNIA z obowiązku uiszczenia opłaty parkingowej.

13) Mam Bilet do Parku Śląskiego, czy mogę się przejechać w ramach tego biletu?
Bilet do Parku Śląskiego nie obejmuje akcji specjalnych, a Walentynki na Elce są akcją specjalną.
Bilet do Parku Śląskiego obowiązuje tylko w roku wydania. W 2016 roku nie zostały jeszcze wydane Bilety do Parku Śląskiego, w związku z czym nie ma możliwości skorzystania z przejazdu w jego ramach.

14) Czy mogę jechać z psem/kotem bądź innym zwierzęciem?
Regulamin Kolejki Linowej Elka zabrania przewozu zwierząt, za wyjątkiem psich przewodników osób niewidomych.

Wszystkie pozostałe pytania prosimy kierować na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Chorzów Park Śląski Maraton: Utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej

Informujemy, że 7 czerwca 2015 r. w godzinach 8:00 – 11:30 (niedziela) odbędzie się bieg uliczny pn. „CHORZÓW PARK ŚLĄSKI MARATON”, którego trasa przebiegać będzie począwszy od Szybu Prezydent zlokalizowanego przy ul. Kościuszki w Chorzowie, ulicami: Kościuszki, Moniuszki, Katowicką, Rynek, Pocztową, Wolności, Chrobrego, Powstańców, Jagiellońską, Wolności, Faski, Rynek, Katowicką, Kościuszki, Krakowską, Poznańską, Skłodowskiej – Curie, Radziewiczówny, Królowej Jadwigi, Legnicką, Wiejską, Aleją Spacerową (Dolina Górnika), Wiejską, Główną, Maciejkowicką, Legnicką, Królowej Jadwigi, Kolejową, Radziewiczówny, Plac Św. Jana, Bożogrobców, Siemianowicką, Kościuszki, Parkową, następnie wewnętrznymi alejami parkowymi, z metą przy Hali Wystaw Kapelusz.

W związku z wstrzymaniami ruchu kołowego na ww. trasie biegu, w godzinach od ok. 8:00 do ok. 11:30 wprowadza się czasowe zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych nr: 22, 48, 74, 98, 139, 190, 663, 664, 665, 820, 840, 998, linii tramwajowych nr: 6, 19, 20, jak również autobusowej komunikacji zastępczej, tj. linii: nr T-9 i T-11.

1. Komunikacja tramwajowa:
 Linie nr: 6 i 19 – wystąpią utrudnienia w przejeździe w godzinach 9:00 – 9:30 w rejonie centrum Chorzowa. Konieczne będzie dostosowanie kursowania tramwajów do bieżących poleceń nadzoru ruchu spółki Tramwaje Śląskie S.A., zgodnie z bieżącą sytuacją drogową.
 Linia nr 20 – nastąpi zakończenie kursów realizowanych z Katowic do Chorzowa w godzinach: 7:37 i 8:07 na przystanku „Chorzów Batory Zajezdnia”.

2. Komunikacja autobusowa:
 Linia nr 22 – kursować będzie w skróconych relacjach: Chorzów Batory Pętla – Chorzów Stabika oraz Siemianowice Śląskie Rurownia – Michałkowice Budryka.
 Linia nr 48 – nie będzie obsługiwać przystanku „Chorzów Plac Hutników” (dotyczy kursów nr 305 i 306, tj. odjazd z Katowic o godzinie 7:45 oraz z Chorzowa o godzinie 9:10). Autobusy tej linii w ww. kursach skierowane zostaną do przystanku „Osiedle Tysiąclecia Pętla”.
 Linia nr 74 – kursować będzie w skróconych relacjach: Zawodzie Pętla – Michałkowice Budryka oraz Chorzów Batory Park Logistyczny – Chorzów Plac Hutników.
 Linia nr 98 – kursować będzie w skróconej relacji: Halemba Pętla – Chorzów Stabika.
 Linia nr 139 – kursować będzie w skróconej relacji: Bykowina Grzegorzka – Chorzów Plac Hutników.
 Linia nr 190 – kursować będzie w skróconej relacji: Siemianowice Śląskie Plac Skargi – Węzłowiec Pętla.
 Linia nr 663 – kursować będzie w skróconej relacji: Siemianowice Śląskie Powstańców Pętla – Węzłowiec Pętla.
 Linie nr 664 i 665 – kursować będą w skróconej relacji: Siemianowice Przełajka Pętla – Węzłowiec Pętla.
 Linia nr 820 - autobus tej linii w kursie realizowanym z Katowic do Tarnowskich Gór o godzinie 8:40 (kurs nr 306) nie będzie obsługiwać przystanku „Chorzów Rynek”. W zamian obsługiwać będzie przystanki: „Chorzów AKS” oraz „Chorzów Metalowców”. Autobus tej linii - po obsłudze przystanku „Chorzów AKS” - skierowany zostanie bezpośrednio ul. Katowicką.
 Linia nr 840 - autobus tej linii w kursie realizowanym z Katowic do Gliwic godzinie 8:45 (kurs nr 203) nie będzie obsługiwać przystanku „Chorzów Rynek”. W zamian obsługiwać będzie przystanki: „Chorzów AKS” oraz „Chorzów Pałac Ślubów”. Autobus tej linii - po obsłudze przystanku „Chorzów AKS” - skierowany zostanie ulicami: Katowicką, Dąbrowskiego, Hajducką, Strzelców Bytomskich, do włączenia się na swoją rozkładowa trasę.
 Linia nr 998 – w kursie realizowanym z Klimzowca do Gwareckiej o godzinie 9:17 oraz z Gwareckiej do Klimzowca o godzinie 9:00 – autobus skierowany zostanie ul. Dąbrowskiego, z pominięciem ul. Kościuszki oraz ul. Wolności.
3. Autobusowa komunikacja zastępcza:
 Linia nr T-9 – autobusy tej linii w kursach realizowanych ze Świętochłowic do Chorzowa o godzinie: 8:27, 8:39, 8:51 i 9:03 kursować będą zmienioną trasą przejazdu, tj. ulicami: Wolności, Hajducką, Dąbrowskiego, Katowicką, do przystanku „Chorzów Chopina” oraz w kursach z Chorzowa do Świętochłowic o godzinie: 8:46, 8:58, 9:10, 9:22 - po obsłudze przystanku „Chorzów Chopina” - kursować będą ulicami: Katowicką, Chopina, przejazd przez Plac Matejki, Kopernika, Dąbrowskiego, Hajducką, do włączenia się na swoją rozkładowa trasę.
 Linia nr T-11 - autobusy tej linii w kursach ze Stadionu Śląskiego do Rudy Śląskiej Chebzia o godzinie: 8:55, 9:10, 9:25 (kursy nr: 110, 310, 510) nie będą obsługiwać przystanku „Chorzów Rynek”. Po obsłudze przystanku „Chorzów AKS”, autobusy skierowane zostaną bezpośrednio ul. Katowicką.

Prosimy o dostosowanie się do poleceń służb drogowych kierujących ruchem. W przypadku konieczności wprowadzenia innych zmian tras, wynikających z poleceń służb drogowych, prosimy o odnotowanie tego faktu w kartach drogowych i dokumentacji rozliczeniowej obowiązujących umów.

W załączeniu przekazujemy tymczasowe rozkłady jazdy linii autobusowych nr: 22, 74, 98, 139, 190, 663, 664, 665, 998, linii tramwajowej nr 20 oraz autobusowej komunikacji zastępczej, tj. linii nr T-9. Dla linii autobusowych nr 48, 820, 840 oraz autobusowej komunikacji zastępczej - linii nr T-11 - wprowadza się organizację ruchu bez zmiany rozkładów jazdy.

dojazd

dojazdDo Parku można dostać się zarówno tramwajem i autobusem.
Na przystanku Park Śląski Wejście Główne, z którego jest do nas najbliżej zatrzymują się tramwaje z linii: 6, 7, 11, 19 i 23.

Rozkład jazdy

Na przystanek Parku Śląskiego Wejście Główne  dojeżdżają linie autobusowe: 6 ,820, 830, 830N, 840, 840N oraz tramwaje: 6, 7, 11, 19 i 23. Oprócz tego swój przystanek mają tam też PKSy.

Dojazd samochodem

Koszty parkowania w WPKiW, to:

- w tygodniu – 2,50 zł za godznię

- w weekendy i święta – 4 zł za godzinę

Miejsca parkingowe (ok. 2500) znajdują się przy:

- ul. Złotej;

- Śląskim Parku Linowym;

- Restauracji Róża;

- Kamiennym Kasztelu i obok (teren po dawnej Cepelii);

- Przy Pelikanach (w stronę bramy nr 1 Stadionu Śląskiego);

- Restauracji Marysin Dwór;

- Carrefourze;

- Skansenie, Łani, Leśniczówce;

- Planetarium;

Wskazówki dojazdu z przykładowych miejscowości:

Z Krakowa: Autostradą A4 do Katowic – w prawo w ul. Feliksa Bocheńskiego i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo do głównego wjazdu do Parku Śląskiego przed Stadionem Śląskim.

Z Opola i Wrocławia: Autostradą A4 do Katowic – w lewo w ul. Feliksa Bocheńskiego i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo do głównego wjazdu do Parku Śląskiego przed Stadionem Śląskim.

Z Częstochowy: DK 1/S1 do zjazdu na autostradę A4 w kierunku Katowic – Autostradą A4 do Katowic – w prawo w ul. Feliksa Bocheńskiego i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo do głównego wjazdu do Parku Śląskiego przed Stadionem Śląskim.

DK 1 kierunek Tychy/Katowice – DK86 do zjazdu na autostradę A4 w kierunku Katowic – Autostradą A4 do Katowic – w prawo w ul. Feliksa Bocheńskiego i Bracką – w lewo na skrzyżowaniu z ul. Chorzowską (DK 79) – w prawo do głównego wjazdu do Parku Śląskiego przed Stadionem Śląskim.

Chorzów Park Śląski Maraton: Utrudnienia w ruchu

Ulica Kościuszki na odcinku Parkowa - Krakowska oraz ulica Parkowa na odcinku Rondo CH AKS - Katowicka zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego od godziny 08:50 do godziny 11:00.

Ulice zamknięte między godziną 08:55 a godziną 09:30
Kościuszki (od ulicy Lwowskiej do Rynku)
Stanisława Moniuszki
Rynek
Pocztowa
Wolności (do ulicy Bolesława Chrobrego)
Bolesława Chrobrego
Powstańców (od Bolesława Chrobrego do Rynku)
Jagielońska
Wolności
Jana Faski

Ulice zamknięte między godziną 09:10 a godziną 10:00
Krakowska
Poznańska
Marii Skłodowskiej-Curie
Marii Rodziewiczówny
Królowej Jadwigi
Legnicka (od mostu)

Ulice zamknięte między godziną 09:20 a godziną 10:30
Wiejska
Aleja spacerowa - Dolina Górnika
Wiejska
Główna (do ulicy Maciejkowickiej)
Maciejowicka
Legnicka (do Komendy Miejskiej Policji do mostu)

Ulice zamknięte między godziną 09:30 a godziną 11:00
Plac Św Jana
Bożogrobców
Siemianowicka
Kościuszki (od ulicy Siemianowickiej do ulicy Krakowskiej)

Pliki biznes

http://psoperator.pl

Copyright © 1995-2011 Park Śląski