Dzisiaj mamy: Sobota 15.12.2018

Bankructwa nie będzie

Po publikacjach w prasie o tym, że WPKiW jest na skraju bankructwa wiele osób napisało do nas wyrażając swój smutek i chęć pomocy a także finansowego wsparcia. Dziękujemy za troskę, ale nie jest tak źle…


- Zapewniamy, że park po raz pierwszy od bardzo dawna ma szansę wyjść na plus i nie mieć ujemnego wyniku finansowego w tym roku – mówi Andrzej Kotala. – Jeśli pogoda dopisze to uda nam się rozliczyć pomoc publiczną w wysokości 12 milionów złotych, którą otrzymaliśmy od Skarbu Państwa. Gdyby pogoda jednak nie dopisała i do końca sezonu codziennie padałby deszcz, mamy zapewnienie od przedstawicieli Ministerstwa Skarbu Państwa, że uda się termin rozliczenia pomocy, który upływa w przyszłym roku, przesunąć. Nie wiem skąd pojawiają się w prasie takie informacje, ale chcę podziękować naszym zwiedzającym za tak ogromne wsparcie i zapewnić, że park nie pójdzie pod młotek – dodaje.

Faktem jest, że choć pogoda ma duży wpływ na przychody parku, to nie wszystko od niej zależy.
- Lepsza kondycja WPKiW to także nasze działania podjęte w celu podniesienia jego rentowności – wyjaśnia Kotala.- W tym roku udało nam się zwiększyć przychód z dzierżaw Pól Marsowych i Hali Wystaw „Kapelusz” pod imprezy i wystawy. Dzięki wsparciu marszałka województwa przeznaczyliśmy już dziesięć milionów złotych na inwestycje mające na celu ograniczenie kosztów związanych z użyciem i stratami wody poprzez na przykład stworzenie zamkniętego obiegu wody na kąpielisku „Fala” czy zużyciem kosztów energii elektrycznej. To udało się dzięki wymianie oświetlenia w parku – dodaje.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski