Dzisiaj mamy: Sobota 15.12.2018

Wakacje w skansenie

19 lipca w godzinach od 11.00 do 19.00 w chorzowskim skansenie odbędzie się „Dzień Miodu”, na który zaprosiliśmy pszczelarzy z ternie Polski południowej – od Lublina po Zieloną Górę.


W tym dniu zaopatrzyć się będzie można, a także posmakować miodów m.in. nawłociowych, wrzosowych, lipowych, spadzowych czy gryczanych. Miody pitne i piwo miodowe z Ciechanowa oraz wyroby pszczelarskie dopełnią reszty.
W zagrodzie z Łaz będzie też można zobaczyć pokaz dobywania miodu, czyli tzw. żywą pasiekę.
W części artystycznej wystąpi zespół Jorgusie - Jerzy Moskała z zespołem.

Szczególnie zapraszamy na spotkanie z profesorem Arturem Stojką, farmaceutą, światowej sławy specjalistą w apiterapii czyli leczeniu różnych schorzeń miodem.

W chałupie ze Strzemieszyc będzie można zobaczyć wystawę twórców nieprofesjonalnych „Barwy Śląska”. Obrazy pochodzą z kolekcji Gerarda Trefonia. Sam pan Gerard osobiście opowie o swojej pasji oraz kolekcji, która jest największą w Polsce. Znajdują się w niej obrazy m.in. Ociepki, Wróbla, Nikifora, Gawlika czy Sówki.
Bilety w cenie: 5 i 7 zł.

 

 

 

 

 

WAKACJE W SKANSENIE
6 lipca w skansenie rozpoczęły się „Wakacje w skansenie”. Cykl imprez dla dzieci odbywających się w każdy poniedziałek lipca i sierpnia. Impreza trwa od godziny 10.00 do 13.00. Dzieci biorą udział w grach, quizach i zabawach, zdobywając nagrody oraz dyplomy. Udział w imprezach jest bezpłatny. Każde dziecko może wziąć w nich udział. W zeszłym roku podczas „Wakacji” skansen odwiedziło ponad 6 tysięcy dzieci.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski