Dzisiaj mamy: Wtorek 18.12.2018

"Jesus Christ Super Star" w WPKiW

Czy Teatr jest zakładnikiem swojej formy??. Czy WPKiW wciąż jest miejscem gdzie nie tylko możemy się wyciszyć i wypocząć, ale także naładować swoje kulturowe akumulatory??
Odpowiedź na to pytanie padała w sobotni wieczór, kiedy to na Polach Marsowych mogliśmy podziwiać plenerowe przedstawienie Chorzowskiego Teatru Rozrywki -„ Jesus Christ Super Star”.


Kultowa już rock-opera napisana została na przełomie 1969 i 1970 roku przez Brytyjczyków Andrew Lloyd Webbera i Tima Rice`a. Opowiada ona o ostatnim tygodniu życia Jezusa. Historia syna bożego, przedstawionego jako idola pop-kultury, którego działalność zagraża politycznemu establishmentowi, zyskała przez lata ogromną rzeszę fanów i była wystawiana na deskach teatrów na całym świecie.


Autorem polskiego libretta jest Wojciech Młynarski, a występowali m.in. Marek Piekarczyk i Małgorzata Ostrowska (Teatr Muzyczny w Gdyni), oraz Maciej Balcar i Janusz Radek (Teatr Rozrywki w Chorzowie).
Chociaż „Jesus Christ Super Star” na przestrzeni lat ewoluował(w musicalu po 1996 roku dokonano kilku niewielkich zmian zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej), to niezmiennie oglądającym go towarzyszy uczucie emocjonalnego poruszenia i pobudzenia.


Nie inaczej było w sobotni wieczór , kiedy to około 6,000 widzów podziwiało w skupieniu kunszt aktorów i tancerzy. Chociaż przedstawienie odbywało się w plenerze to dzięki ogromnemu wysiłkowi organizacyjnemu udało się zachować pewną charakterystyczną dla teatru dozę intymności.
Zainteresowanie imprezą przerosło w pozytywnym znaczeniu tego słowa plany i nadzieje organizatorów co pokazuje jak bardzo ludzie chcą być częścią tego typu wydarzeń i jak duże jest na nie zapotrzebowanie.
Mamy nadzieje , że już wkrótce uda się spotkać ponownie i na stałe wpisać tego typu wydarzenia w „parkowe „ kalendarium.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski