Dzisiaj mamy: Wtorek 18.12.2018

Pociąg do zdrowia

Dzień Dziecka wcale nie skończył się pierwszego czerwca. W WPKiW będziemy go jeszcze obchodzić w sobotę, 6 czerwca. Wtedy to odbędzie się akcja "Pociąg do zdrowia".

Cóż to takiego? Impreza organizowana jest na trasie kolejki wąskotorowej. Na kolejnych stacjach dzieci będą mogły wziąć udział w grach i zabawach oraz konkursach z nagrodami. Rodzice też nudzić się nie będa: albo wezmą wraz ze swoimi dziećmi udział w zabawie, albo skorzystają z porad pielęgniarek i położnych w zakresie promocji zdrowia. Pociąg wyjeżdżać będzie z I stacji o pełnej godzinie od 10 do 19. Zakończenie planowane jest na godzinę 20 na stacji Przystań. Tam odbędzie się wspólna zabawa z wodzirejem.


Bilety w cenie promocyjnej na przejazd całą trasą kolejki: dorośli 6 złotych, dzieci 4 złote. Dzieci do lat 3 za przejazd nie zapłacą.


Plan imprezy:
* I Stacja (przy wejściu głównym do Śląskiego Wesołego Miasteczka)
"Stacja - szpital u misia" - gry, zabawy i ... niespodzianki.
* II Stacja (wejście boczne do ZOO)
"Stacja - pod bocianem" - kalambury medyczne, rozpoznawanie zasłoniętych rekwizytów medycznych
* III Stacja (Planetarium)
"Stacja - magii" - gry i konkursy plastyczne oraz zabawy z postaciami z bajek
* IV Stacja (Przystań)
"Stacja - pomocy" - gry i zabawy: ścieżka zdrowia, malowanie na asfalcie, siatkówka, pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz pomiary RR i cukru

Organizatorem imprezy jest Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach oraz Śląski Uniwersytet Medyczny i ŚWSZ im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach. Patronat honnorowy nad imprezą objęła rektor ŚUM prof. Ewa Małecka - Tendera.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski