Dzisiaj mamy: Sobota 23.06.2018

Śląskie lauby otwarte!

Najpierw był konkurs na ich imiona. Ślązacy wybrali m.in. swojskiego Gustlika. To dla altany do grillowania, która stanęła przy Hali Wystaw „Kapelusz”. Kolejnych pięć altan znajduje się w Rosarium i tuż obok Alei Harcerskiej. Dziś otworzono je nawiązując do tradycji chrzczenia statków – rozbijając butelkę o filar altany. Każda z nich dostała w prezencie mentalnych … ojców chrzestnych.

I tak tę rolę przyjął Arkadiusz Godlewski , prezes WPKiW, Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa i …. Kabaret Łowcy. B (kabareciarze „ojcują” altanie w Rosarium). A Remigiusz Rączką pokazał, jak wygląda użytkowanie altan w praktyce.
- Nie warto wyjeżdżać ze Śląska w poszukiwaniu pięknych miejsc skoro mamy własny park – mówił w czasie otwarcia prezes WPKiW. - Teraz ten nasz park oferuje kolejne miejsca w których mamy możliwość wspólnego grillowania z przyjaciółmi.
Od dziś altany będą bezpłatnie dostępne dla wszystkich chętnych. Bo śląskie lauby mają być dla każdego.

- Altany to dobre rozwiązanie – ocenia Martyna Jurkiewicz z Gliwic. - Nie mogę się doczekać aż wraz ze znajomymi sprawdzimy smak kiełbaski z grilla w nowym miejscu. To o tyle atrakcyjne, że wcześniej w parku takich miejsc nie było.
Nowe miejsca do grillowania to efekt do czwartej edycji akcji „Tyskie stawia”. Dzięki niej w ubiegłych latach udało się m.in. wyremontować fontanny czy ustawić najdłuższą ławkę.
(AH, MaS)

Copyright © 1995-2011 Park Śląski