Dzisiaj mamy: Sobota 04.12.2021

Bulwary w Parku Śląskim przejdą gruntowną modernizację

bulwary-wiz4-1140x620

Rusza kolejna ważna inwestycja w Parku Śląskim. Zarząd WPKiW podpisał umowę na realizację „Bulwarów przy stawie Przystań”.

 

Bulwary usytuowane są pomiędzy Aleją Klonową a stawem przy przystani, zajmują powierzchnię 8400 m2. Cały teren zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wykonane zostaną m.in. prace związane z nowymi nasadzeniami i ochroną zieleni, zainstalowane będzie nowe oświetleniem i monitoring, powstaną nowe chodniki i ścieżki piesze, położona zostanie nawierzchnia z kostki brukowej. Poza tym wyremontowane zostaną schody, murki kamienne i balustrady oraz zamontowane zostaną nowe meble. Interesującym elementem inwestycji jest niewątpliwie szachownica wykonana z płyt kamiennych, na której staną 32 figury szachowe o wysokości dochodzącej nawet do 1m! Każdy będzie mógł je wypożyczyć, aby na miejscu rozegrać oryginalną partię szachów.

Pierwszy etap inwestycji zostanie zrealizowany w ciągu kolejnych siedmiu miesięcy. Zawiera się w nim wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi specjalistycznymi opiniami, ekspertyzami i prawomocnym pozwoleniem na budowę.

W drugim etapie wykonane zostaną roboty budowlane, wraz z dostawą materiału roślinnego i wykonaniem nasadzeń roślinnych. Nastąpi to w terminie do ośmiu miesięcy od zakończenia etapu pierwszego.

Zaplanowano nasadzenia m.in.: berberysów, hortensji, ostrokrzewów, irg, śmiałków darniowych. Z kolei na skarpach wyrośnie kalina japońska, której towarzyszyć będą parzydło leśne czy bodziszki i irysy. Nabrzeże to oczywiście roślinność wodolubna: tatarak, strzałka wodna, niezapominajka błotna i wiele innych.

Koszt inwestycji to ponad 2,5 mln zł brutto. Realizacji zadania podejmą się APIS Polska sp. z o.o. (Lider Konsorcjum) oraz APIS Jadwiga Oziębło (Partner Konsorcjum).

Zadanie dofinansowane jest w ramach Projektu Miejskiego pn.: „Modernizacja Parku Śląskiego”, realizowanego w ramach drugiego obrotu środkami wracającymi z Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

bulwary-wiz-1-1024x724bulwary-wiz-2-1024x576bulwary-wiz3-1024x576bulwary-wiz4-1140x620

Copyright © 1995-2011 Park Śląski