Dzisiaj mamy: Czwartek 22.10.2020

Październik dla Seniora w Parku Śląskim

sroda seniora_0_logotypy_2Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, który obchodzimy w 1 października, będziemy świętować w Parku Śląskim przez cały miesiąc.

- 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień osób starszych, z tej właśnie okazji Park Śląski wraz z jednostkami mieszczącymi się na jego terenie przygotował dla Państwa ciekawa ofertę. Odwiedzając nasz Park możecie Państwo skorzystać z rabatowej Środy Seniora, a już w najbliższy weekend zapraszamy na warsztaty z rękodzieła oraz spacery po Parku z przewodnikiem - wyjaśnia Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego

Kolejka linowa „Elka”

 W każdą październikową środę bilety na kolejkę linową dla osób powyżej 60 roku życia kosztują zaledwie 5 złotych w jedną stronę. W dniach od 1 do 4 października, dla pierwszych 20 seniorów, którzy skorzystają z „Elki” czekają specjalne niespodzianki. Od 1 do 4 października osoby w wieku 60+ pojadą "Elką" również za 5 zł w jedną stronę.

Fundacja Park Śląski

 3 i 4 października atrakcje dla seniorów przygotuje Fundacja Park Śląski na stacji Stadion Śląski Kolejki linowej "Elka". W godzinach od 10 do 16 fundacyjni wolontariusze i instruktorzy przygotują warsztaty z robienia biżuterii z koralików i kartek z zastosowaniem haftowania matematycznego, malowanki, decoupage oraz spacery po jesiennym Parku z przewodnikiem opowiadającym o historii i roślinności Parku Śląskiego. Spacery odbędą się w trzech turach: od godziny 10, 12 oraz 14. Zajęcia są bezpłatne. Nie trzeba też się na nie specjalnie zapisywać.

Skansen

 Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza seniorów na zwiedzanie w specjalnej promocyjnej cenie. W każdy dzień, oprócz poniedziałków (wstęp jest wtedy bezpłatny), przepiękną scenerię pełną zabytków architektury drewnianej osoby, które ukończyły 60 rok życia mogą oglądać za jedyne 4 złote. Seniorzy mogą też nabyć katalog z wystaw, które odbyły się w skansenie za 1 zł. W październiku muzeum oferuje też liczne rabaty na pozostałe swoje wydawnictwa.

Zoo

 Seniorzy w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym mogą korzystać ze specjalnych zniżek przez cały sezon. Bezpłatny wstęp do zoo obowiązuje osoby, które ukończyły 60 lat w każdą środę niezależnie od pory roku (za wyjątkiem gdy środa przypada w święto lub dzień wolny od pracy). W pozostałe dni wspomniani seniorzy mogą nabyć bilet ulgowy w cenie 10 zł (od 1 kwietnia do 31 października) lub 5 zł (od 1 listopada do 31 marca). Bezpłatny wstęp obowiązuje codziennie, niezależnie od pory dla osób, które ukończyły 70 lat. Seniorzy mogą też korzystać ze specjalnej kasy, w której swój bezpłatny lub promocyjny bilet odbiorą w miejscu specjalnie dla nich przygotowanym.

Stadion Śląski

Od 1 do 4 października i w każdą kolejną październikową środę osoby, które skończyły 60 lat będą mogły zwiedzać Stadion Śląski za połowę ceny biletu normalnego. Trasa krótka jest dostępna za 9.50 zł, trasa średnia, 12 zł, a trasa długa 14.50 zł. Godziny dla danych tras dostępne są na https://stadionslaski.pl.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski