Dzisiaj mamy: Środa 13.11.2019

Modernizacja Parku Śląskiego – ruszyły kolejne zadania

modernizacja-glowny1Po rozpoczęciu remontu rzeźby Karolinka przyszedł czas na modernizację alejek. To jedne z ważnych, mocniej ingerujących w przestrzeń parku prac, które będą realizowane dzięki funduszom z instrumentu finansowego Jessica. – Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość wszystkich naszych gości. Z uwagi na prace modernizacyjne, w niektórych przestrzeniach pojawią się utrudnienia komunikacyjne. Staramy się jednak by były odczuwalne w jak najmniejszym stopniu – podkreśla Artur Cieślak, dyrektor administracyjno-techniczny w Parku Śląskim.


Prace związane z modernizacją traktów komunikacyjnych trwają w dwóch częściach Parku Śląskiego: na alei Harcerskiej, między rondem przy ulicy Parkowej, a rondem przy Stadionie Śląskim oraz na w centralnej części paku – na alei Różanej i w obrębie Dużej Łąki. Ten etap działań ma kosztować 4 miliony złotych, a jego zakończenie planowane jest na przełomie września i października.
– Zakres prac obejmie wymianę nawierzchni i kanalizacji deszczowej – tłumaczy Artur Cieślak. – Alejki zdecydowanie wymagają już naprawy i częściowej wymiany podbudowy, a także remontu chodników. Istotna jest też wymiana kanalizacji. Ostatnie burze pokazały, że stojąca po deszczu woda to spory problem. Nasza kanalizacja nie była remontowana od początku powstania parku – przypomina.
Tego typy remonty oznaczają też utrudnienia dla pieszych, rowerzystów czy rolkarzy, a także utrudnienia dla kierowców wjeżdżających do parku. Ich - niestety - nie da się uniknąć. W przypadku alei Harcerskiej wyłączona została jedna nitka jezdni od wjazdu przy centrum handlowym.
– Z tego powodu prosimy wszystkich, zarówno gości parku, ale też dzierżawców o korzystanie z wjazdu głównego i ruch w kierunku bramy numer 7 Stadionu Śląskiego. Chodzi o to, by maksymalnie odciążyć modernizowaną aleję Harcerską – tłumaczy Cieślak.
Z kolei w centralnej części parku prowadzony jest remont al. Różanej i kilku innych przecinających Dużą Łąkę. Z użytkowania zostanie również wyłączona część alei Spacerowej, między fontanną a przejściem podziemnym w kierunku Osiedla Tysiąclecia.
Miejsca, gdzie aktualnie prowadzone są prace prezentuje poniższa mapa, którą warto wziąć pod uwagę przy spacerze po Parku Śląskim. Dodatkowo w przestrzeni pojawiać się będą także zielone tablice informacyjne informujące o pracach modernizacyjnych w danej przestrzeni.
Dodajmy, że prace modernizacyjne trwają również przy Planetarium Śląskim. W tamtej części parku z utrudnieniami trzeba się liczyć na odcinku wzdłuż al. Leśnej, a przede wszystkim na al. Planetarium od al. Dojazdowej (przejeżdża tamtędy ciężki sprzęt).

mapa park utrudnienia-sierpień-2019

Gdzie mogą pojawić się utrudnienia:
1. Aleja Harcerska
2. Okolice Dużej Łąki i aleja Różana
3. Aleja Planetarium (przejazdy od al. Dojazdowej i al. Leśnej)

 

 

Copyright © 1995-2011 Park Śląski