Dzisiaj mamy: Środa 15.07.2020

„Powstańcze ślady w filmie „Powstańcze ślady w filmie ”.” w MGPE

powstanie4 copyW dniu 29 czerwca w godzinach od 17.00 na terenie Muzeum odbędzie się wydarzenie pt. „Powstańcze ślady w filmie sól ziemi czarnej>>”. Impreza jest organizowana z okazji 100 – lecia Powstań Śląskich przez: Instytucję Filmową Silesia, Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Punktem wyjścia do organizacji imprezy jest film „Sól ziemi czarnej” Kazimierza Kutza. Wydarzenie rozpocznie merytoryczna dyskusja w sali audytoryjnej z udziałem prof. Andrzeja Teodor Gwóździa - filmoznawcy i prof. Ryszarda Kaczmarka – specjalisty i znawcy historii Śląska i tematyki powstańczej. Moderatorem będzie Halina Bieda.

Kluczowym elementem obchodów na terenie Muzeum będzie inscenizacja wybranych scen z filmu „Sól ziemi czarnej”, których tłem będzie skansenowska sceneria. W roli narratora zobaczymy Olgierda Łukaszewicza.
Jednak to nie wszystkie wydarzenia przygotowane na ten dzień. Goście obchodów będą mogli obejrzeć wystawę „Śląsk – droga do Niepodległości”, wziąć udział w koncercie pieśni powstańczych w wykonaniu Grzegorza Płonki z zespołem „Ligocianie” oraz obejrzeć projekcję zrekonstruowanego film Sól ziemi czarnej” w plenerze.

Bilety w cenie: 10 zł i 7 zł.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski