Dzisiaj mamy: Piątek 28.02.2020

Panny młode, superbohaterki i inni znów pobiegli w kolorowym Gryfnym Biegu [ZDJĘCIA]

tn IMG_2546Kolory to jednak również stan umysłu. Doskonale rozumie to 347 osób, które wzięły dziś udział w Gryfnym Biegu. Mimo upału i dosyć trudnych warunków do biegania, atmosfera była wyśmienita.

Przygotowano pięć stref, w których sypano kolorami. Wśród sypiących byli m.in. Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. 5-kilometrowa trasa wiodła głównymi alejami parku.

– Gratulujemy wszystkim, którzy, mimo wysokiej temperatury, zdecydowali się jednak z nami pobiec. Chodzi nam głównie o uśmiech i dobrą zabawę – podkreśla Katarzyna Zazgórnik- Sitz, organizatorka biegu. – Ten bieg ma swoich wiernych fanów a uroku dodaje mu na pewno fakt, że odbywa się tuż przed Festiwalem Kolorów – dodaje.

Barwny sznur biegaczy był dziś ozdobą Parku Śląskiego. Tradycyjnie już, uczestnicy bardzo chętnie się poprzebierali. Księżniczki, panny młode, a nawet… Kapitał Ameryka. –W zeszłym roku byłam Wonder Women. Jestem fanką komiksów – mówi Sylwia Bernaś z Katowic, która założyła strój słynnego superbohatera. – To mój drugi Gryfny Bieg, ale na pewno nie ostatni – dodaje.

Edward Kurek z Katowic, najstarszy uczestnik biegu, skończy w tym roku 80 lat. – To impreza dla każdego, nie tylko dla młodych. Zresztą w takich okolicznościach czuję się jakbym miał kilkanaście lat. Wspaniała impreza – mówi.

Za wsparcie podczas organizacji Gryfnego Biegu dziękujemy partnerom. Wśród nich: Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, CityFit, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, woda mineralna Ostromecko i 4MOVE.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski