Dzisiaj mamy: Niedziela 16.05.2021

Nie ma jak z przewodnikiem

DJI 0400Są w Parku Śląskim miejsca, których nie znacie. Są te najważniejsze, wręcz historyczne. W końcu: są też i takie, które warto odwiedzić, korzystając z atrakcyjnej ceny. Do wszystkich dojdziecie w dobrym humorze i towarzystwie, podczas naszej corocznej akcji „Z przewodnikiem w Parku śląskim”.

„Z przewodnikiem w Parku Śląskim” to program turystyczny, który jest kontynuacją cyklu wycieczkowego po Parku Śląskim, zapoczątkowanego w 2015 roku.
– Atrakcyjność turystyczna parku od kliku lat stale wzrasta. Jesteśmy przed jego rewitalizacją. Warto zobaczyć, jak obiekt wygląda obecnie, aby móc porównać zmiany, kiedy ich proces się zakończy – podkreśla Marek Widuch, wiceprezes Parku Śląskiego.

„Z przewodnikiem w Parku Śląskim” to cykl siedmiu spotkań, które odbywają się raz w miesiącu, od kwietnia do października. Spacery nawiązują do bogatej, turystycznej historii. Akcja, wspólne przedsięwzięcie Parku Śląskiego i Chorzowskiego Centrum Informacji i Turystyki, zachęca do poznawania walorów parku i jego historii. – Te spacery doskonale wpisują się w naszą ofertę. Ukazują park jako idealne miejsce do uprawiania turystyki. Nawiązują też do historii i Domu Turysty PTTK, który niegdyś z powodzeniem ściągał do parku tysiące turystów – tłumaczy Buszman.

Wabikiem na uczestników jest wstęp do kolejnych instytucji w parku po specjalnej cenie. Warunkiem skorzystania z atrakcji, będzie jednak udział w spacerach, które poprowadzą przewodnicy z Chorzowskiego Centrum Informacji i Turystyki.

– Każda wycieczka ma mieć inny charakter i będzie się zaczynała w rożnych miejscach parku – tłumaczy Mirosław Nawrocki z Chorzowskiego Centrum Informacji i Turystyki. I dodaje, że maksymalna ilość uczestników to 50 osób. – Ten cykl propaguje aktywny wypoczynek. Daje też możliwość poznawania parkowej historii i przyrody – dodaje.

Czas trwania wycieczki wraz ze zwiedzaniem obiektu to ok. 3-4 godzin. Każda z nich rozpoczyna się o godzinie 11. Uczestnicy ponoszą koszty wpisowego w wysokości minimum 4 zł (dzieci i młodzież ucząca się do ukończenia szkoły średniej) i minimum 10 zł pozostałe osoby. W zamian za wpisowe mają zagwarantowane ubezpieczenie, obsługę przewodnicką i wstęp do obiektu w trakcie realizacji wycieczki, przy czym wyjątek stanowi Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko i Stadion Śląski, gdzie wstęp na zasadzie preferencyjnej, zostanie ustalony w późniejszym terminie.

Zapisy
Każda osoba chętna do udziału w wycieczce, powinna dokonać zgłoszenia i opłaty wpisowej. Termin zapisów na każdy spacer rozpoczyna się miesiąc przed datą danego spaceru. Miejsce zapisu to Chorzowskie Centrum Informacji i Turystyki, ul. Floriańska 42/1 w Chorzowie, od godziny 9 do 17, od poniedziałku do piątku.
Zgłoszenia można również dokonać telefonicznie: (32) 771 99 74 oraz 502 46 38 28 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Harmonogram spacerów

14 kwietnia Początek: aleja Planetarium, przy ul. Bytkowskiej.
Zwiedzany obiekt: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny”.
12 maja Początek: Żyrafa, przystanek tramwajowy ul. Chorzowska.
Zwiedzany obiekt: Przejazd kolejką „Elka” na trasie: Wesołe Miasteczko – Stadion Śląski – Wesołe Miasteczko.
9 czerwca Początek: Stadion Śląski, przystanek tramwajowy ul. Chorzowska.
Zwiedzany obiekt: Śląski Ogród Zoologiczny.
14 lipca Początek: Promenada Generała Jerzego Ziętka od strony Katowic,
ul. Złota.
Zwiedzany obiekt: przejazd kolejką „Elka” na trasie Stadion Śląski –
Wesołe Miasteczko – Stadion Śląski.
18 sierpnia Początek: aleja Klonowa przy ul. Siemianowickiej.
Zwiedzany obiekt: Stadion Śląski.
8 września Początek: aleja Harcerska przy, ul. Parkowej.
Zwiedzany obiekt: Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko.
27 października Początek: Żyrafa, przystanek tramwajowy ul. Chorzowska.
Zwiedzany obiekt: Stadion Śląski.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski