Dzisiaj mamy: Środa 08.04.2020

Piknik Rakietowy w Parku Śląskim. Tym razem przy Okrąglaku

11110575 844039799001353_949865379860697963_n13 kwietnia na łące w pobliżu charakterystycznego okrągłego budynku „Gołębnika” w Parku Śląskim odbędzie się VI Piknik Rakietowy. To rodzinna impreza, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców naszego regionu. Spotykamy się o 10:00.

W tym roku na pikniku pojawią się nowe atrakcje. Jedną z nich będzie żyroskop – urządzenie wykorzystywane do treningu astronautów, pozwalające na ruch w wielu płaszczyznach i symulujące przeciążenia powstające w czasie lotu kosmicznego. Z kolei dzięki Eurobungee goście pikniku będą mogli przez krótką chwilę doświadczyć stanu nieważkości.

Stałym punktem każdego pikniku są oczywiście rakiety – zarówno wodne, które można samodzielnie umieścić na stanowisku startowym i wypuścić w powietrze, jak i pneumatyczne. Te ostatnie trzeba będzie wcześniej samodzielnie zbudować i ozdobić.

Tradycyjnie będzie można skosztować prawdziwej żołnierskiej grochówki i wziąć udział w grze terenowej specjalnie na tę okazję przez przygotowanej Śląski Ogród Botaniczny. Początkujący miłośnicy astronomii będą mogli nauczyć się korzystania z obrotowej mapy nieba oraz spojrzeć na słońce przez profesjonalny teleskop. Swój udział w imprezie zapowiedział Śląski Klub Fantastyki oraz Legion 501, możemy więc liczyć na pojawienie się na pikniku postaci z „Gwiezdnych Wojen”.

Po raz pierwszy impreza nie odbędzie się na dziedzińcu przed budynkiem Planetarium Śląskiego, które jest w trakcie przebudowy i modernizacji, lecz na łące w pobliżu „Gołębnika”. Zakończenie budowy Planetarium – Śląskiego Parku Nauki zaplanowano na koniec 2020 roku. „Gołębnik” to tymczasowa siedziba tej instytucji.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski