Dzisiaj mamy: Sobota 22.02.2020

W różnych rytmach rusza sezon koncertowy w Rebel Garden

sesooznnnnRebel Garden, obok bramy Zoo, co roku organizuje kilkadziesiąt koncertów. Widomym znakiem nadejścia wiosny jest też powrót koncertów do tej klubokawiarni.

Już 13 kwietnia odbędzie się całonocna impreza RAGA RYTMY łącząca muzykę etno z elektroniczną, tym razem pod hasłem muzyki Słowian i Wikingów. Wieczór otworzy koncert duetu Jasinka i Dyian wykonujący muzykę neo-fantasy/neo-folk z wykorzystaniem tradycyjnych etnicznych instrumentów, jak: lira korbowa, cymbały czy nyckelharpa. Po występie DJe zaczną miksować elektronikę nawiązującą do tych muzycznych motywów. Nastrój wzbogacą specjalnie przygotowane na tę okazję dekoracje tematyczne. Start o godz. 20.

Kolejny koncert będzie dowodem, że można połączyć muzykę taneczną z awangardowym klimatem. Stephen Paul Taylor, Kanadyjczyk z Berlina, połączył siły z Sorchą Thompson, fantastyczną skrzypaczką z Irlandii. Sam Stephen swoją twórczość określa jako "filozoficzny dance", retro funky, czy pop inspirowany latami 80. Stephen stał się popularny za Odrą w 2014 roku dzięki swojej piosence "Everybody Knows Shit's Fucked". Od tego czasu koncertował w ponad 20 krajach, występował w telewizjach ARTE i RTL2 – a teraz będzie można go usłyszeć i zobaczyć w Rebel Garden w środę 18 kwietnia o godz. 20.

O tym, że piosenka artystyczna ma się dobrze przekona nas z kolei koncert radykalnego barda Aldarona, zapowiedziany na 26 kwietnia, godz. 20. Połączenie niepokornej muzyki z przejmującymi, antykonsumpcjonistycznymi tekstami na pewno utkwi w pamięci.

Co ważne – wstęp na te wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski