Dzisiaj mamy: Sobota 22.02.2020

Najtrudniejsza z możliwych tras. Zbliżają się Biegi Górskie w Parku Śląskim

IMG 0344Organizatorzy Biegów Górskich, które odbywają się od kilku lat w Parku Śląskim, przyznają, że przygotowali bodaj najtrudniejszą trasę, jaką tylko dało się wyznaczyć. Zapisy na to wydarzenie, które odbędzie się 6 kwietnia, już się rozpoczęły.

Zapisy: https://sts-live.pl/ParkSlaski

Park Śląski daje biegaczom możliwość sprawdzenia się w różnych warunkach. Jedna z trudniejszych tras czeka na zawodników już 6 kwietnia. Do wyboru są dwa dystanse: 5 i 10 km. Tradycyjnie, dla wszystkich przygotowano medale, a dla najlepszych nagrody rzeczowe oraz puchary z brył węgla. Na biegi zapraszamy także dzieci, które wystartują w czterech kategoriach wiekowych. Bieg rozpocznie się o godzinie 11 na Dużym Kręgu Tanecznym. Opłata startowa wynosi 50 złotych.
W zeszłym roku zmierzyć zdecydowało się z nią 279 zawodników. Na krótszym, 5-kilometrowym dystansie, najszybszy był Adam Jagieła, a ten dłuższy, 10-kilometrowy, najszybciej pokonał Aleksander Labziuk.

W biegach dla dzieci wystartowało stu małych zawodników.
– Oczywiście ten bieg jest dla każdego, ale trzeba się do niego odpowiednio przygotować – przyznaje Katarzyna Zazgórnik-Sitz z Parku Śląskiego, która już po raz szósty wspólnie z Grupą Nonstop Adventure przygotowuje ten start.
– Profil trasy jest wymagający. To nie jest bieganie po asfalcie, tylko po najtrudniejszym terenie, jaki dało się znaleźć w parku – dodaje.

Trasa rozpoczyna się od 800-metrowego podbiegu. Zawodnicy muszą pokonać węższe i szersze, miejscami dosyć kręte ścieżki i dukty Parku Śląskiego. – Biegacze przyznają, że ten bieg jest bardziej wymagający niż trasy w wysokich górach, gdzie mamy w zasadzie jeden podbieg i jeden zbieg. Tutaj cały czas konieczne są zmiany tempa – wyjaśnia Zazgórnik-Sitz. – Uczestnicy, którzy startują tu pierwszy raz, często pytają, gdzie te góry. Po pokonaniu tej trasy już wiedzą.

W skrócie:
Kiedy? – 6 kwietnia 2019
O której? – Start o godzinie 11:00
Jaki dystans? – 10 km i 5 km
Gdzie? – Góra Parkowa w Parku Śląskim w Chorzowie. Start pod Dużym Kręgiem Tanecznym.
Za ile? – Wpisowe, niezależnie od dystansu, wynosi 40 zł (do 31 marca) i 50 zł płatne w biurze zawodów.
Na biegi dla dzieci też jeszcze mamy miejsca.
Kategorie wiekowe: dzieci do lat 4, 5 - 6 lat, 7 - 9 lat, 10 - 12 lat, oraz 13 - 15 lat. Wpisowe 10 zł.
Zapraszamy.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski