Dzisiaj mamy: Sobota 22.02.2020

Park Śląski z siedmioma stacjami. Rozpoczął się sezon Kajteroz, czyli Chorzowskiego Roweru Miejskiego

IMG 1280W pierwszy dzień wiosny rozpoczął się również pierwszy pełnowymiarowy sezon KajTeroz, czyli Chorzowskiego Roweru Miejskiego. Od 21 marca do dyspozycji chorzowskich rowerzystów będzie 460 rowerów i 46 stacji wypożyczeń. Siedem z nich jest dostępnych w Parku Śląskim.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że goście parku będą mogli korzystać z tych rowerów – podkreśla Marek Widuch, wiceprezes Parku Śląskiego. – Park to najlepsze miejsce na rowerowe wycieczki. Zachęcamy wszystkich do korztstania. Rower jest i zdrowy, i ekologiczny. Świetnie wpisuje się w w społeczną misję, jaką pełni Park Śląski.

KajTeroz został uruchomiony w październiku ubiegłego roku. Do dyspozycji użytkowników było 15 stacji i 150 rowerów. Przez 50 dni rowery wypożyczono niemal 6000 razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 2200 użytkowników. W tym sezonie KajTeroz zostanie rozbudowany o 31 stacji i 310 rowerów, w tym o rowery standardowe, 25 rowerów wyposażonych w fotelik dla dzieci, 40 rowerków dziecięcych, 25 tandemów i 25 rowerów familijnych typu cargo.

- Nowe typy rowerów ułatwią podróżowanie całej rodzinie. Od tego sezonu maluchy mogą jeździć razem z rodzicami w specjalnych fotelikach lub na dziecięcych rowerkach. Mamy nadzieję, że chorzowianie chętnie przetestują także tandemy - mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

- KajTeroz to nie tylko doskonały środek transportu w mieście, ale również świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu z rodziną. Dzieci mogą korzystać ze specjalnie przygotowanych dla nich rowerów, możemy je przewozić na fotelikach lub korzystając z roweru familijnego, który jest wyposażony w ławeczki i pasy bezpieczeństwa – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Lokalizacje stacji dostępne są w aplikacji i na stronie www.KajTeroz.pl. Można tam też sprawdzić, na których stacjach znajdują się poszczególne typy rowerów. Rowery można wypożyczać i zwracać na wszystkich stacjach w Chorzowie. Wyjątkiem są tu rowery dziecięce – będą one dostępne tylko na stacjach Park Róż, Park Śląski Al. Karolinki, Park Śląski Pelikany, Park Śląski ZOO, Park Śląski Żyrafa, Szyb Prezydent, Park Pod Kasztanami i Dolina Górnika.

Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się na stronie internetowej, poprzez aplikację KajTeroz lub terminal stacji wypożyczeń. Należy też na koncie w systemie mieć co najmniej 10 złotych. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, potem opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem – od złotówki za pierwsze 60 minut.

Rower można wypożyczyć korzystając z terminala stacji wypożyczeń (wystarczy wpisać numer telefonu, kod PIN i numer roweru) lub aplikacji KajTeroz, w której wpisujemy numer roweru lub skanujemy jego kod QR. To bardzo intuicyjne – wszystkie instrukcje dostępne są w aplikacji, na stronie internetowej, terminalach i na rowerach.

Tegoroczny sezon Chorzowskiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski