Dzisiaj mamy: Sobota 22.02.2020

Ferie na Stadionie Śląskim zgromadziły pół tysiąca uczniów

1 1_1Pół tysiąca uczniów wzięło udział w tegorocznej edycji „Ferii na Śląskim”. Oprócz zajęć sportowych, plastycznych czy muzycznych dzieci i młodzież miała okazję potrenować wspólnie ze znakomitym siatkarzem Piotrem Gruszką oraz lekkoatletami Tomaszem Majewskim i Sebastianem Chmarą.

„Ferie na Śląskim” trwały od 11 do 22 lutego br. i wzięły w nich udział dzieci oraz młodzież w wieku 6-16 lat. Każdego dnia na uczniów czekały różne formy aktywności, wśród nich zumba, krav maga, piłka nożna, speedball, a także gry zręcznościowe zajęcia plastyczne i rekreacyjno-sportowe. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Stadionu Śląskiego. W bezpłatnych zajęciach uczestniczyło w sumie pół tysiąca osób głównie z Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Bytomia oraz Zabrza.

Gościem specjalnym „Ferii na Śląskim” był Piotr Gruszka znakomity siatkarz i trener, w latach 1995-2011 reprezentant kraju, mistrz Europy z 2009 r. oraz srebrny medalista mistrzostw świata 2006. W ubiegły czwartek wraz z siatkarzami GieKSy poprowadził trening siatkarski.

Uczestników ferii odwiedzili także przedstawiciele województwa śląskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Młodzież miała okazję poćwiczyć wspólnie z Tomaszem Majewskim, dwukrotnym mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą i Sebastianem Chmarą, znakomitym przed laty wieloboistą, halowym mistrzem Europy i świata. Z kolei marszałek Jakub Chełstowski i wicemarszałek Wojciech Kałuża wręczyli uczniom drobne upominki.

Organizatorem akcji była spółka Stadion Śląski. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski