Dzisiaj mamy: Sobota 22.02.2020

Weźcie udział w naszym konkursie i szukajcie z nami wiosny w Parku Śląskim

IMG 9328Park Śląski i Fundacja Park Śląski ogłaszają konkurs. Dzięki niemu będzie można połączyć przyjemny spacer po parkowych alejach z robieniem zdjęć. Konkurs fotograficzny „Szukamy wiosny w Parku Śląskim” potrwa do 21 marca.

REGULAMIN

Park już za chwilę obudzi się do życia po zimie. Pierwsze podrygi wiosny już widać, ale pełnię jej uroków dopiero będzie można zaobserwować. W najbliższych tygodniach warto zabrać na spacer śladami wiosny aparat i wziąć udział w naszym konkursie. Ale gdzie szukać wiosny?

– Krokusy znajdziemy na pewno przy alei Żyrafy oraz w Rosarium. Najwięcej przebiśniegów spotkamy natomiast przy restauracji Róża – podpowiada Łukasz Drozd, starszy specjalista ds. zieleni w Parku Śląskim. – Sporo roślin cebulowych można zaobserwować też w Ogrodzie Bylinowym. W lutym kwitną oczary, a także wawrzynek wilczełyko przy budynku Fundacji Park Śląskim. Zaczyna pylić też olcha, wkrótce zakwitnie leszczyna i dereń jadalny. Wiosny należy szukać w całym parku. Widać ją właściwie w każdej jego części – dodaje.

Nasz konkurs fotograficzny rozpoczyna się 21 lutego i potrwa równy miesiąc. W tym czasie należy zrobić zdjęcie i wysłać je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Można też wykleić swoją pracę pod odpowiednim postem na Facebooku, a także wyeksponować ją na Twitterze i Instagramie oznaczając hasztagami #parkslaski oraz #szukamywiosny. Do konkursu kwalifikują się oczywiście tylko fotografie wykonane na terenie Parku Śląskiego.

– Poprzez ten konkurs chcemy zachęcać osoby do oglądania piękna budzącej się do życia przyrody, ale też po prostu do spacerów i aktywności fizycznej po zimie – wyjaśnia Anna Poraj, prezes Fundacji Park Śląski. – Czekamy na ciekawe fotografie, które prezentują, jak wiosna puka do parku. Oczywiście zachęcamy do prezentowania na nich zarówno parkowej flory i fauny – mówi.

Regulamin konkursu znajdziecie na stronie www.parkslaski.pl. Wyniki konkursu poznamy 29 marca na łamach marcowego wydania Gazety Parkowej. Tam też zostaną opublikowane najlepsze fotografie. Zostaną one też nagrodzone. Wśród nagród są albumy przyrodnicze Fundacji Park Śląski oraz Bilety do Parku Śląskiego na sezon 2019 i gadżety. Więcej informacji na temat konkursu pod numerem telefonu 666 031 373.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski