Dzisiaj mamy: Środa 08.04.2020

August Jakubik: Mamy dobry produkt, który z pewnością spodoba się odbiorcom

IMG 3476_2O Biegu Wiosennym rozmawiamy z ultra maratończykiem Augustem Jakubikiem, który pomaga w jego przygotowaniu.

– Bieg Wiosenny to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń na Śląsku. Komu jest ono dedykowane?
– 10 marca, dziesięć kilometrów, start o godzinie 10 – trzy dziesiątki na pożegnanie zimy. Polecam je każdemu. Zwłaszcza, że do startu zostało jeszcze kilka tygodni. Można się spokojnie przygotować i przywitać wiosnę w Parku Śląskim. Mamy nadzieję, że pogoda dostosuje się do nazwy biegu i będzie pięknie, słonecznie i kolorowo.

– Jak przygotować się do tego startu i czy rzeczywiście dla osób, które zaczynają dopiero biegać, nie jest za późno?
Nawet jeżeli ktoś zaczyna, dwa miesiące wystarczą, aby się przygotować. Serdecznie zapraszam na treningi biegowe do Parku Śląskiego. Spotykamy się w każdy czwartek, o godzinie 18, przy wejściu do dyrekcji Stadionu Śląskiego. Służę pomocą i gwarantuję, że każda osoba, która regularnie przez dwa miesiące będzie brała udział w zajęciach, pokona dystans 10 kilometrów.

– A jak przestawić się z biegania 6 kilometrów na 10?
– Bardzo prosto. Biegać trzy razy w tygodniu po 40 minut. Zapewniam, że spokojnie zmieścimy się w limicie czasowym, który wyniesie 90 minut.

– Trasa jest dokładnie taka sama, jak w ubiegłym roku. Zawodnicy mówili, że nie jest łatwa...
– Park Śląski jest i płaski i górzysty. Metę mamy usytuowaną na Stadionie Śląskim, więc końcówka na pewno jest płaska, bo biegniemy po bieżni. Jestem przekonany, że wiele osób będzie zadowolonych z tego, że trasa jest powtarzana. Poza tym, jest ciekawa, posiada też atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Biegacze będą mieli możliwość porównania swoich ubiegłorocznych wyników z tegorocznymi. Osoby, które trenowały regularnie, na pewno poprawią swoje rekordy życiowe i tego wszystkim na starcie będziemy życzyć.

– Mam wrażenie, że w ostatnich latach spada frekwencja na biegach. Rynek się nasycił, czy może mniej osób biega? Czy może przełożyć się to na ilość uczestników w Biegu Wiosennym?
– Z tą frekwencją można dyskutować. Są biegi, w których ona spada, ale są też takie, w których regularnie rośnie. Wszystko zależy od tego, co organizator oferuje w danym starcie. Uważam, że osób biegających stale przybywa, tylko konkurencja na rynku imprez jest tak duża, że w ciągu jednego weekendu jest rozgrywanych w Polsce kilkadziesiąt imprez. Ludzie mają prawo wyboru. I bardzo dobrze, bo wybierają te starty, które są przyjazne dla zawodników. A takich też jest coraz więcej. Jeżeli chodzi o Bieg Wiosenny, nie mam żadnych obaw o frekwencję. Staramy się zawsze zadbać o zawodników jak najlepiej. Mamy przygotowane ciekawe pakiety startowe i myślę, że to skusi ludzi do tego, żeby w Parku Śląskim po raz kolejny wystartowały trzy tysiące osób. Podsumowując: mamy dobry produkt, który z pewnością spodoba się odbiorcom.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski