Dzisiaj mamy: Piątek 28.02.2020

Parkowy przewodnik świąteczny

171221dam006Przyrodnicze uroki Parku Śląskiego można podziwiać również zimą. Jednak w przerwie świąteczno-noworocznej, od 22 grudnia do 7 stycznia, warto skorzystać też z innych atrakcji. Jeżeli zastanawiacie się z jakich, mamy dla Was krótką ściągawkę.

Boże Narodzenie i okres noworoczny to czas, który można spędzić rodzinnie i aktywnie. Zachęcamy do skorzystania ze wszystkich parkowych propozycji – podkreśla Marek Widuch, wiceprezes Parku Śląskiego.

Żywa szopka
Tradycyjnie, w okresie bożonarodzeniowym, Śląski Ogród Zoologiczny zaprasza do oglądania żywej szopki. W drewnianej stajence, sąsiadującej z pawilonem dydaktycznym, zobaczymy Świętą Rodzinę w towarzystwie Trzech Króli oraz żywych zwierząt – osiołków, owieczek i alpak. Szopkę można odwiedzać od 22 grudnia do 7 stycznia. Ulgowy bilet do zoo kosztuje 5 złotych, a normalny 7,50 zł. – Zapraszamy wszystkich i życzymy wesołych świąt – mówią pracownicy ogrodu.

Noworoczny bieg
2019 rok w Parku Śląskim będzie można przywitać na sportowo. W samo południe 1 stycznia wystartuje Śląski Noworoczny Maraton Cyborg. Każdy uczestnik sam zdecyduje, jaki dystans pokona. Trasa biegnie około 7- kilometrową pętlą alejami Parku Śląskiego. Wszyscy uczestnicy startują wspólnie i pokonują kolejne pętle wedle chęci i uznania. Można przebiec 7, 14, 21, 28, 35 lub 42 kilometry. Warunkiem sklasyfikowania jest ukończenie każdej rozpoczętej pętli. Natomiast dla najmłodszych przygotowano Biegi dla Dzieci na dystansach 200 i 400 metrów, w cenie 10 złotych (zapisy na stronie: maratoncyborg.pl), które rozpoczną się o 11. 15. Informacje o biegu pod numerem tel. 602 600 289.

Świąteczna kolejka
W okresie świąteczno-noworocznym, można także skorzystać z „Elki” i podziwiać park w zimowej odsłonie. Od 23 do 25 grudnia, kolejka będzie nieczynna, ale już w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz 28, 29 i 30 grudnia, „Elka” kursuje od godz. 10 do 17. Natomiast w sylwestrową noc, chętni skorzystają z kolejki od godziny 18 do 2. „Elka” nie będzie kursować od 1 do 3 stycznia.
Z przejażdżki ponownie skorzystamy już 4 stycznia i w kolejne dni (od godz. 10 do 17).

Zimowy skansen
To miejsce w przerwie świątecznej także warto odwiedzić. Zimowa sceneria górnośląskiej wsi ma swój niepowtarzalny klimat. Niedostępne są wprawdzie wnętrza obiektów, ale nastrojowy spacer w tym miejscu sam w sobie jest sporą atrakcją. Bilety kosztują 7 i 10 złotych. Muzeum jest otwarte od poniedziałku do piątku, od godziny 9 do 16 oraz w soboty i niedziele od 10 do 16. Skansen będzie nieczynny 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia.

Święta w Legendii
W tym roku Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko w okresie świąteczno-noworocznym po raz pierwszy będzie częściowo otwarta. Winter Legendia, bo pod taką nazwą będzie działał chorzowski park rozrywki, będzie można odwiedzić od 26 grudnia do 6 stycznia. W tych dniach Legendia będzie otwarta od 12 do 18 i uruchomi część parkowych atrakcji dla gości. Winter Legendia będzie z pewnością doskonałym pretekstem do świątecznego spaceru z rodziną i spędzenia wspólnie czasu poza domem. Bilety wstępu w tych dniach kosztować będą jedynie 19 zł (jedna cena dla dorosłych i dzieci od 3 roku życia; dzieci w wieku 1-3 zapłacą symboliczną złotówkę). Wśród czynnych atrakcji znajdą się: Bazyliszek, Legendia Flower, Magical Lake Expedition, Tea Cups, Circus Tea Cups, Magical Postal Service, Sailor Academy, Air Baloons, Electric Ring oraz Korona Ziemi.

lfhgh

Zajęcia na stadionie
Przypominamy także o cyklicznych zajęciach, które odbywają się na terenie Stadionu Śląskiego i są bezpłatne. Będzie można z nich skorzystać również w okresie między świętami a Nowym Rokiem. 27 grudnia (czwartek) o godz. 17.30, zapraszamy na zajęcia biegowe, a tego samego dnia o 10.30 zajęcia Klubu Nordic Walking.

Zabawa i koncerty
W świąteczno-noworocznej przerwie można wreszcie poimprezować w kilku parkowych klubach i restauracjach. Leśniczówka zaprasza na wyjątkowy XVII Koncert Świąteczny, który odbędzie się 27 grudnia. Zagrają Jan Gałach i przyjaciele. Na kolędowanie i na Sylwestra zaprasza natomiast klubokawiarnia Rebel Garden.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski