Dzisiaj mamy: Poniedziałek 13.07.2020

I ty możesz zostać „Cyborgiem”. W Nowy Rok weź udział w wyjątkowym biegu

amdgHRYKy1 stycznia 2019 w Parku Śląskim, już po raz trzynasty odbędzie się Śląski Maraton Noworoczny „Cyborg”. Jest to znana i lubiana impreza biegowa, będąca doskonałym sposobem na rozpoczęcie Nowego Roku. Pierwszy dzień roku to nie tylko moment w którym zwalczamy skutki sylwestrowego szaleństwa, ale przede wszystkim pierwszy w którym mamy szansę rozpocząć realizację noworocznych postanowień. W końcu jaki Nowy Rok, taki cały rok!

Tradycyjnie, w samo południe spod hali „Kapelusz” w Parku Śląskim, blisko tysiąc biegaczy z całej Polski, ale także z Czech, Litwy, Ukrainy, Słowacji, Białorusi, Hiszpanii, wystartuje do biegu na trasie od 7 kilometrów do pełnego maratonu. Zawody mają przyjemną formułę, w której uczestnik po każdym siedmiokilometrowym okrążeniu po najciekawszych zakątkach Parku, może podjąć decyzję o zakończeniu bądź kontynuacji biegu. Najwytrwalsi ultramaratończycy pokonują aż 49 kilometrów (limit czasu wynosi 6 godzin).
Dodatkowo miłośnicy „kijków” (Nordic Walking), mogą pokonać od 1 do 3 okrążeń (do 21 kilometrów) by także „z przytupem” wejść w 2019 rok.

Natomiast dla najmłodszych przygotowano Biegi dla Dzieci na dystansach 200 i 400 metrów w cenie 10 złotych (zapisy na stronie maratoncyborg.pl), które rozpoczną się o 11:15
Maraton „Cyborga” jest również drugim w kalendarzu maratonem na świecie. Wyprzedza go tylko maraton w szwajcarskim Zurichu, gdzie biegacze startują do biegu po pętlach równo z wybiciem północy oznaczającej rozpoczęcie Nowego Roku!

Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne gadżety, nagrody do rozlosowania, elektroniczny pomiar czasu, a na mecie pamiątkowe medale i ciepły posiłek w Barze „Promenada”. Przede wszystkim czeka mnóstwo zabawy i spora dawka pozytywnej energii na 2019 rok!

Bieg ma charakter charytatywny i zysk z wydarzenia zasili niepełnosprawnego mieszkańca katowic, znanego z innych biegów – Pawła Lewka, cierpiącego na nieuleczalną chorobę Buergera, mającego za sobą kilkanaście amputacji i kilka zawałów serca. Paweł jest niezwykle pogodnym człowiekiem, który zaraża wszystkich optymizmem. Pomóżmy mu godnie żyć.

Wpisowe wynosi 69 złotych. Spieszcie się bo liczba miejsc jest ograniczona!
Sponsorem generalnym biegu jest Totalizator Sportowy – Lotto
Patronatem medialny nad wydarzeniem sprawują Radio Eska, TVP3 Katowice, Dziennik Zachodni.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: maratoncyborg.pl
Zapisy przez formularz na stronie elektronicznezapisy.pl
a także pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. i na portalu Facebook (Cyborg Maraton).

Copyright © 1995-2011 Park Śląski