Dzisiaj mamy: Piątek 28.02.2020

Monster Jam: parkingi i dojazd do Parku Śląskiego

jamW sobotę (22 września) do Parku Śląskiego znów przyjadą potężne trucki. Monster Jam wiąże się jednak z pewnymi zmiana mi w komunikacji na terenie Parku Śląskiego.

1. Park Śląski udostępni parkingi, ale bilet parkingowy trzeba kupić w internecie.
W dniu imprezy będzie można zaparkować na terenie Parku Śląskiego. W kilku strefach parkingowych dostępnych będzie łącznie ok. 1600 miejsc parkingowych. Aby z nich skorzystać, bilet wjazdowy trzeba jednak nabyć wcześniej na portalu: https://sklep.ebilet.pl/125819314589663236.

2. Wyznaczyliśmy 5 stref parkingowych:
Strefa Parkingowa P8 - Wjazd od ul. Chorzowskiej w Katowicach - Współrzędne GPS: 50.283253, 18.975074
Strefa Parkingowa P10 - Wjazd od ul. Siemianowickiej w Chorzowie - Współrzędne GPS: 50.300544, 18.980898
Strefa Parkingowa P11 - Wjazd od ul. Bytkowskiej w Siemianowicach Śląskich - Współrzędne GPS: 50.294995, 19.004015
Strefa Parkingowa P12 - Wjazd od ul. Złotej w Katowicach - Współrzędne GPS: 50.277224, 18.999860
Strefa Parkingowa P13 - Teren dawnych Międzynarodowych Targów Katowickich - miejsca parkingowe dla autokarów. Współrzędne GPS: 50.291011, 19.005487

Ze względu na brak konkretnych numerów ulicy przy wjazdach do Parku Śląskiego zamieściliśmy Współrzędne GPS poszczególnych wjazdów (Współrzędne GPS są niezwykle ważne aby uniknąć zamieszania przy dojazdach do stref).

strefa-parkingowa---monster-jam--22-września

 

 

 

 


REGULAMIN
1. Parkingi na terenie Parku Śląskiego są płatne, lecz niestrzeżone. Prosimy
o niepozostawianie cennych przedmiotów w pojazdach oraz o właściwe zamknięcie samochodów.
2. Wjazd do Strefy Parkingowej możliwy jest tylko i wyłączenie za okazaniem ważnego biletu parkingowego.
3. Wjazd do Strefy Parkingowej możliwy w dniu 22 września 2018 roku
od godziny 09:00 do 17:00.
4. Możliwość skorzystania z miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego
w Strefach Parkingowych o numerach P8, P10, P11, P12
w dniu imprezy dotyczy, tylko i wyłącznie pojazdów do 3,5 t DMC oraz zarejestrowanych do przewożenia maksymalnie 7 osób. Próba wjazdu pojazdem, który wykracza poza w/w limity powoduje utratę ważności biletu parkingowego bez możliwości wjazdu do strefy parkingowej oraz utratę możliwości ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów zakupu biletu.
5. Możliwość skorzystania z miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego
w Strefie Parkingowej P13 w dniu imprezy dotyczy, tylko i wyłącznie pojazdów powyżej 3,5 t DMC (Autobusy, Busy). Próba wjazdu pojazdem, który nie spełnia w/w limitów powoduje utratę ważności biletu parkingowego bez możliwości wjazdu do strefy parkingowej oraz utratę możliwości ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów zakupu biletu.
6. Bilety parkingowe wykupywane są na konkretne Strefy Parkingowe.
Po wykupieniu biletu należy kierować się do właściwych wjazdów do Stref Parkingowych, zgodnie z mapą załączoną do biletu i zamieszczonymi na mapie współrzędnymi GPS poszczególnych wjazdów. Nie ma możliwości przemieszczania się między strefami wewnątrz terenu Parku Śląskiego
7. Prosimy o wydruk biletów parkingowych, gdyż w sytuacji dużego natężenia ruchu w okolicach dojazdu to Stref Parkingowych, konieczne może być okazanie go służbą Policji kierującej ruchem na drogach dojazdowych do stref parkingowych, czyli jeszcze przed wjazdem do Strefy Parkingowej i miejsca skanowania biletu parkingowego.
8. Bilet parkingowy upoważnia do jednorazowego wjazdu do Strefy Parkingowej.
Po opuszczeniu Strefy Parkingowej nie ma możliwości ponownego wjazdu do Strefy Parkingowej na tym samym bilecie parkingowym.
9. Prosimy o bezwzględne słuchanie poleceń służb parkingowych oraz służb ochrony odpowiedzialnych za kierowanie pojazdów na miejsca parkingowe w strefie parkingowej.
10. Sugerujemy wcześniejszy przyjazd do Stref Parkingowych.


3. Wjazd do Parku Śląskiego tylko za okazaniem biletu lub zezwolenia.
W związku z imprezą, wjazd na teren Parku Śląskiego w dn. 22 września od godziny 09:00 do godziny 17:00, będzie możliwy tylko i wyłącznie za okazaniem ważnego biletu parkingowego lub zezwolenia, wydanego przez WPKiW S.A. (zezwolenie składa się z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku zezwolenia) lub biletu parkingowego. W podanych powyżej godzinach, elektroniczny system weryfikacji zezwoleń zostanie wyłączony, dlatego konieczne jest posiadanie zalaminowanego druku zezwolenia.

4. Prosimy wybierz transport publiczny, jako środek dojazdu i powrotu z imprezy.

5. Dostosuj się do poleceń służb parkingowych.
Służby parkingowe oraz pracownicy ochrony, będą dbali o komfortowe dotarcie na imprezę wszystkich uczestników. Pamiętaj jednocześnie, że Park Śląski jest miejscem, gdzie ruch samochodowy podporządkowany jest gościom spacerującym lub uprawiającym sport.

6. Śledź informacje na kanałach Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego.
Zachęcamy do śledzenia stron www.stadionslaski.pl i www.parkslaski.pl oraz kanałów społecznościowych Facebook oraz Twitter Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego, gdzie będą umieszczane informacje o organizacji ruchu i komunikacji w dniu imprezy.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski