Dzisiaj mamy: Czwartek 25.04.2019

Śląski gościł mistrzostwa Europy w lacrosse

lacross1Wynikiem 12:3 reprezentacja Anglii wygrała z Czechami w młodzieżowych mistrzostwach Europy U20 lacrosse. W europejskich rozgrywkach, które po raz pierwszy odbyły się na Śląskim, rywalizowały drużyny z sześciu państw.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy kobiet w lacrosse odbyły się na boisku treningowym Stadionu Śląskiego w dniach 4-11 sierpnia br. W rozgrywkach zmierzyły się reprezentacje Izraela, Anglii, Walii, Czech, Niemiec oraz Polski. Najlepsza okazała się drużyna z Anglii, drugie miejsce zajęły Czechy, a ostatnie miejsce na podium należało do Walii.

- To były naprawdę bardzo udane mistrzostwa. Dziewczyny zaprezentowały wysoki poziom sportowej rywalizacji. Ogromnie cieszy nas również to, że tak wielu kibiców nie tylko polskich, ale również z Czech, Anglii czy Niemiec dopingowało z trybun swoje drużyny – podsumował Jędrzej Madej, jeden z organizatorów mistrzostw.

- Ta dyscyplina sportu wielokrotnie gościła już na boiskach treningowych stadionu. Cieszymy się, że nasza współpraca z Federacją Lacrosse się rozwija i to właśnie na Stadionie Śląskim odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Europy. To kolejny dowód na to, że nasz obiekt jest otwarty na różne formy sportowej aktywności – powiedział Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

Organizatorem wydarzenia był Związek Stowarzyszeń „Polska Federacja Lacrosse”.
Lacrosse to gra zespołowa rozgrywana na trawiastym boisku, polegająca na umieszczeniu piłki w bramce przeciwnika za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety. Na boisku przebywać może maksymalnie dziesięć osób z każdej drużyny. Podobnie jak w piłce nożnej zawodniczki grają na pozycjach bramkarza, obrońcy, pomocnika i napastnika. Można wykonywać dowolną liczbę zmian, co sprzyja ciągłej rotacji na boisku.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski