Dzisiaj mamy: Środa 22.05.2019

Gunsi na Śląskim! Kilka dnia zostało do wielkiego koncertu

GunsiTo będzie wielki powrót Stadionu Śląskiego na koncertową mapę świata po prawie dziewięciu latach. tyle właśnie minęło od ostatniego wielkiego występu na tej scenie. U2 dało wtedy świetny show. Nie ma wątpliwości, że 9 lipca, gdy na scenę wyjdzie Guns N’Roses, będzie podobnie.

Zespół Guns N’Roses będzie pierwszą grupą muzyczną, która sprawdzi, jak brzmi Stadion Śląski po modernizacji. Występ zespołu jest jednym z kilkunastu, które odbędą się w ramach tegorocznej części trasy „Not In This Lifetime Tour”. Po koncercie inaugurującym trasę 3 czerwca na berlińskim Olympiastadion, kultowa kapela zagra m.in. w Danii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Niemczech oraz w Polsce.

– Nie da się ukryć, że to ważny moment. Pokazujemy, że wracamy na koncertową mapę świata – podkreśla Adam Pawlicki ze Stadionu Śląskiego. – To kolejna, po piłkarskiej i lekkoatletycznej, ważna inauguracja naszego obiektu. Z trasą, która w zeszłym roku zrobiła największy przychód na świecie, przyjedzie do nas zespół z absolutnego topu. To będzie wielkie święto muzyki – dodaje.

Pierwsza europejska część trasy „Not In This Lifetime Tour”, to ponad milion sprzedanych biletów w 2017 roku i tytuł najbardziej udanej trasy rockowej minionego roku. Dowodzi to, że zespół-legenda wciąż jest w formie. Skład Guns N’ Roses tworzą obecnie Axl Rose (wokal, fortepian), Duff McKagan (bas), Slash (gitara prowadząca), Dizzy Reed (klawisze), Richard Ferrer (perkusja) i Melissa Reese (klawisze). Jako support przed koncertem głównej gwiazdy, wystąpią grupy Volbeat i Tyler Bryant & The Shakedown. Bilety kosztują od 220 do 499 złotych. Można je kupić na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl.

To będzie dobry koncert

Wojciech Saługa,
marszałek województwa
śląskiego

Stadion Śląski powrócił na dobre do życia. I – co warto podkreślić – nie tylko tego wyłącznie sportowego. Bo owszem, dawny Kocioł Czarownic to przede wszystkim emocje piłkarskie i żużlowe, jednak Śląski miał już niejedną okazję, gościć u siebie największe światowe gwiazdy muzyki. Dość wspomnieć koncert Metalliki, AC/DC, U2, Genesis, The Rolling Stones, czy Iron Maiden.

Teraz na tej wyjątkowej scenie, przy wspaniałej publiczności, zaprezentuje się amerykańska grupa Guns N'Roses, która odwiedzi nasz kraj już po raz trzeci. W 2012 roku zespół zagrał w Rybniku, a w 2017 r. w Gdańsku. Teraz powrócą do kalendarza wydarzeń naszego stadionu. Jestem przekonany, że to będzie bardzo dobry koncert, który na długo zapadnie w pamięci uczestnikom.
Nie może Was tam zabraknąć!

Copyright © 1995-2011 Park Śląski