Dzisiaj mamy: Poniedziałek 18.02.2019

Gradobicie, promocja albumu i kolorowy spektakl. Rosarium świętowało dziś 50. urodziny [ZDJĘCIA]

IMG 0673Od gradobicia rozpoczęły się urodziny ogrodu różanego. Parkowe Rosarium, największe tego typu miejsce w Polsce, świętowało dziś 50 lat.

Rosarium otwarto dokładnie 24 czerwca 1968 roku. Obchody urodzinowe dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, podobnie zresztą jak wydany specjalnie na tę okoliczność album „Róże Parku Śląskiego”. Dziś mogli go otrzymać uczestnicy urodzinowej imprezy.

– Cieszymy się, że możemy wspólnie świętować półwiecze naszego ogrodu. To ważne wydarzenie – podkreśla Anna Poraj, prezes Fundacji Park Śląski. – Zdajemy sobie sprawę, że jest to jedno z najważniejszych miejsc w parku, które zasługuje na odpowiednią atencję i opiekę. Pogoda nam dziś nie dopisała, ale bardzo cieszymy się, że udało nam się to wydarzenie zorganizować – dodaje.

W urodzinowym programie znalazły się m.in. referaty na temat róż, a także warsztaty ogrodnicze, ornitologiczne, rękodzieła, spacery szlakiem róż, ucieranie konfitur z róży, animacje i konkursy dla dzieci poświęcone różom, kwiatom, przyrodzie, czytanie na trawie utworów opisujących piękno róż, warsztaty tworzenia kosmetyków z róż, gra terenowa sprawdzająca znajomość przyrody.

Największą atrakcją było teatralno-muzyczno-taneczne przedstawienie plenerowe „Rozkwitamy” w reżyserii Izabeli Karwot, z udziałem aktorów teatrów dziecięcych i młodzieżowych oraz tancerzy z kół tanecznych działających przy DK w Rybniku-Boguszowicach oraz tancerzy Studia Tańca VIVERO z Rybnika.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski