Dzisiaj mamy: Środa 22.05.2019

Kongres Obywatel Senior i Śniadanie na trawie doskonale do siebie pasują [ZDJĘCIA]

IMG 0151VII Kongres „Obywatel Senior”, podobnie jak w zeszłym roku, połączono ze „Śniadaniem na Trawie”. Nordic walking, wykład ekologiczny o ogrodach deszczowych i ciekawe występu na scenie – to tylko niewielka część tego, co działo się dziś w ogrodzie różanym.

To był dobry pomysł na aktywny Dzień Matki, miłe spędzenie sobotniego poranka i wczesnego popołudnia. Przygotowano atrakcje dla osób w każdym wieku. Rosarium stało się miejscem atrakcji dla wszystkich pokoleń.

Najpierw joga, potem pilates i joga śmiechu. W międzyczasie jazda na rowerach i nordic walking. Prowadzono też badania składu ciała i ciśnienia. Chętni mogli dowiedzieć się, jak zrobić cudeńka z koralików, wełny, papieru itd., jak zrobić kwiaty z warzyw i nie tylko, jak zrobić z kwiatów łąkowych pyszne danie, jak fotografować przyrodę (warsztaty zdjęć robionych tabletami), jak malować kwitnąco (warsztaty malarskie). Odbył się również turniej brydża dla amatorów, a na scenie - występy zespołów senioralnych.

– Ruch to zdrowie. Chcemy, aby nasi seniorzy mieli go dużo, dlatego tak bardzo kierunkujemy ich na aktywność fizyczną – podkreśla Ewa Kulisz, organizatorka Kongresu. – Połączenie naszego wydarzenia ze Śniadaniem na trawie sprawiło, że całościowo oferta była bardziej kompletna, a oba wydarzenia miały bardzo międzypokoleniowy charakter – dodaje.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski