Dzisiaj mamy: Czwartek 17.01.2019

Spędź święta w Parku Śląskim. Mamy kilka propozycji na najbliższe dni

szopka 2Park Śląski na każdą pogodę – główne hasło promocyjne Parku Śląskiego jest aktualne również w okresie świąteczno-noworocznym. Jeżeli zastanawiacie się, z jakich atrakcji można skorzystać w tym okresie, mamy dla Was krótki przewodnik.

Święta Bożego Narodzenia i okres noworoczny, to magiczne chwile, okazja do nadrobienia tych wszystkich rzeczy, na które nie mamy czasu na co dzień – podkreśla Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. – Przede wszystkim w sferze życia rodzinnego. W te wyjątkowe dni, zachęcamy do bycia ze sobą, spacerów i korzystania z parkowych uroków.

Żywa szopka
Tradycyjnie w okresie bożonarodzeniowym, Śląski Ogród Zoologiczny zaprasza do oglądania żywej szopki. W drewnianej stajence, sąsiadującej z pawilonem dydaktycznym, zobaczymy Świętą Rodzinę w towarzystwie Trzech Króli oraz żywych zwierząt – osiołków, owieczek i alpak. Szopkę można odwiedzać do 7 stycznia. Bilet do zoo kosztuje 5 złotych. Przy okazji warto zajrzeć do budynku papug. Pod koniec listopada do Chorzowa przyjechała kakadu różowa. Na wolności ptak ten jest spotykany w Australii. Niestety, jest gatunkiem nielubianym przez rolników. Stada tych ptaków często wyrządzają szkody w uprawach polowych.

Noworoczny bieg
2018 rok w Parku Śląskim, będzie można przywitać na sportowo. W samo południe 1 stycznia, wystartuje Śląski Noworoczny Maraton Cyborg. Każdy uczestnik sam zdecyduje, jaki dystans pokona. Trasa biegnie pętlą ok. 7 kilometrową alejami Parku Śląskiego. Wszyscy uczestnicy startują wspólnie i pokonują kolejne pętle wedle chęci i uznania. Można przebiec 7, 14, 21, 28, 35 lub 42 kilometry. Warunkiem sklasyfikowania jest ukończenie każdej rozpoczętej pętli. Informacje o biegu pod numerem tel. 602 600 289.

Świąteczna kolejka
W okresie świąteczno-noworocznym, można także skorzystać z „Elki” i podziwiać park w zimowej odsłonie. Od 23 do 25 grudnia, kolejka będzie nieczynna, ale już w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz 29 i 30 grudnia, ma kursować od godz. 10 do 17. Z użytku wyłączona będzie też od 31 grudnia do 4 stycznia. Chętni skorzystają z przejażdżki ponownie od 5 do 7 stycznia (od godz. 10 do 17).

Gwiazdy betlejemskie
Najpopularniejszym seansem, który w przerwie świątecznej proponuje swoim widzom Planetarium Śląskie, jest „Gwiazda Betlejemska”. Podczas seansu publiczność dowie się m.in., czy Gwiazda Betlejemska rzeczywiście była kometą, która zwróciła uwagę mędrców ze wschodu. Widowisko oglądać można 22 grudnia o godzinie 17, a także 2 i 4 stycznia oraz 6 stycznia (o godz. 11 i 15). Bilet normalny do planetarium kosztuje 12 złotych, ulgowy 6 złotych.

Zimowy skansen
To miejsce w przerwie świątecznej także warto odwiedzić. Zimowa sceneria górnośląskiej wsi ma swój niepowtarzalny klimat. Na świąteczny spacer do skansenu można przyjść od 27 do 30 grudnia 2017 r. (bilety w cenie 8 i 6 zł) oraz od 3 do 8 stycznia 2018 r. (bilety w cenie 10 i 7 zł).

Zajęcia na stadionie
Przypominamy także o cyklicznych zajęciach, które odbywają się na terenie Stadionu Śląskiego i są bezpłatne. Będzie można z nich skorzystać również w okresie między świętami a Nowym Rokiem. 27 grudnia (środa) o godz. 17.30, zapraszamy na Nordic Walking. 28 grudnia (czwartek), również o godz. 17.30, odbędą się z kolei zajęcia z crossmintona.

Zabawy i koncerty
W świąteczno-noworocznej przerwie, można wreszcie poimprezować w kilku parkowych klubach i restauracjach. Leśniczówka zaprasza na wyjątkowy XVI Koncert Świąteczny, który odbędzie się 27 grudnia. Zagrają Jan Gałach i przyjaciele. Na swoją pasterkę zaprasza natomiast klubokawiarnia Rebel Garden. Początek w Wigilię, o 21.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski