Dzisiaj mamy: Środa 20.03.2019

Prolog wokół oświetlonego ringu Stadionu Śląskiego

rajd mikolowsko_zorski_2016_fot_roman_podfigorny_04Motoryzacyjne, rajdowe emocje wracają na Śląsk! W dniach 13-15 października odbędzie się 1. edycja Rajdu Śląska, który w tym roku jest ostatnią rundą rywalizacji w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Zawodnicy będą się ścigać m.in. wokół spektakularnie oświetlonego ringu Stadionu Śląskiego.

Na wymagających trasach imprezy zmierzą się także pretendenci do tytułu Rajdowego Mistrza Śląska, bowiem zawody organizowane przez Automobilklub Ziemi Tyskiej są jednocześnie czwartą rundą tego cyklu. Bazą rajdu będzie zmodernizowany Stadion Śląski. W piątek, 13 października 2017 r. na chorzowskim gigancie rozbrzmiewać będą głośne silniki samochodów rajdowych. Właśnie w tym miejscu rozpocznie się Rajd Śląska 2017. Po zaplanowanej na 17:30 ceremonii startu, zawodnicy ruszą do rywalizacji na efektownym wieczornym odcinku specjalnym wytyczonym wokół spektakularnie oświetlonego stadionu.

– Od początku naszych starań o organizację rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski myśleliśmy o tym, by przybliżyć tę dyscyplinę mieszkańcom województwa śląskiego. Dlatego możliwość zlokalizowania bazy i serwisu na Stadionie Śląskim, a także przeprowadzenia wokół niego wieczornego prologu, to dla nas duże wyróżnienie i pomoc w realizacji naszego celu – podkreśla Grzegorz Wróbel, prezes Automobilklubu Ziemi Tyskiej, organizatora zawodów. W kolejnych dniach rajd przeniesie się w inne miejsca naszego województwa.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski