Dzisiaj mamy: Środa 20.03.2019

Dzień Zwierząt z niespodzianką o Hipolicie. Wpadnijcie do śląskiego zoo

13 podwal-1Tegoroczny koniec lata okazał się być bardzo udany dla Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Na wybiegach pojawiły się nowe zwierzęta, świętowano pierwsze urodziny żyrafy, a na koniec hucznie uczczono Światowy Dzień Pandy Małej.

Zwierzęce urodziny i międzynarodowe święta w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym to okazja nie tylko do podziwiania ciekawych gatunków, ale także zasięgnięcia wiedzy na temat tych zagrożonych wyginięciem. Tak było również podczas Światowego Dnia Pandy Małej, którego obchody odbyły się krótko po kolejnych urodzinach najmłodszej z chorzowskich żyraf

– Luny. Jednak koniec lata upływał w ogrodzie nie tylko pod znakiem zabaw, ale także narodzin. Na świat przyszła sika wietnamska, a dwa tygodnie później urodziły się kolejne dwa młode tego gatunku. To wydarzenie zaskakujące, gdyż samice siki rodzą swoje młode zwykle na przełomie lutego i marca. Nowym mieszkańcem zoo została również 5-letnia samica geparda – Mambo, która przyjechała do Chorzowa z ogrodu zoologicznego w Opolu. Za jakiś czas samica dołączy do mieszkających obecnie na sąsiednim wybiegu samców – Ignisa i Mai.

Jeśli nie udało Wam się w tych dniach odwiedzić zoo, to nic straconego! Śląski Ogród Zoologiczny zaprasza już 1 października na świętowanie Dnia Zwierząt. To kolejna już okazja do spotkania z opiekunami, którzy opowiedzą m.in. o tym, co jadają węże i dokąd „odlatują” na zimę ptaki mieszkające w zoo. Szczególną atrakcją w tym dniu będzie powrót do zoo hipopotama Hipolita. W pawilonie, w którym pomieszkiwał jeszcze rok temu, o godzinie 11, zostanie odsłonięty medalion wykonany z jego podobizną. Dokładny program imprezy znajdziecie na stronie: www.zoo.silesia.pl.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski