Dzisiaj mamy: Czwartek 17.01.2019

Kartki, datowniki i wspomnienia. „Elka” świętuje swoje 50. urodziny [ZDJĘCIA]

IMG 8191Na „Elce” się poznaliśmy, tutaj 30 lat pierwszy raz zabraliśmy swoje dzieci, stamtąd o 3 nad ranem ściągała nas milicja – 50 lat to długo i takich historii związanych z kolejką linową w Parku Śląskim jest mnóstwo. Dziś wspólnie z Pocztą Polską i chorzowskim oddziałem Polskiego Związku Filatelistów świętowano okrągły jubileusz parkowego symbolu.

Dziś i jutro obowiązuje promocyjna cena przejazdy kolejką, która wynosi 5 złotych w jedną stronę. – Park bez „Elki” nie jest tym samym miejscem. Ta kolejka to jego serce – uważa Elwira Polok z Katowic, która chętnie skorzystała z promocyjnej ceny przejazdu. – Tutaj mieliśmy z mężem pierwszą randkę. To było niesamowite przeżycie. Urodziny kolejki to świetna okazja do wspomnień – dodaje.

Przejazdy kolejką cieszyła się dziś ogromną popularnością. Podobnie zresztą, jak okolicznościowe kartki oraz datownik. – Wspólnie z Pocztą Polską zorganizowaliśmy stoisko, na którym można nabyć kartkę upamiętniającą jubileusz „Elki” – mówi Andrzej Kafka, prezes PZF Chorzów. – Do dyspozycji jest też okolicznościowy datownik. Wszystkie nadane dziś przesyłki zostaną podbite stemplem poczty kolejkowej na trasie Stadion Śląski – Wesołe Miasteczko tuż po jej przejechaniu. Wydany został również specjalny znak polecenia, tzw. „R-ka” z logiem „Elki”. Dodatkowo przygotowaliśmy ekspozycję filatelistyczną, datowników, kartek i kopert, które są związane z Parkiem Śląskim.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski