Dzisiaj mamy: Czwartek 17.01.2019

Pożegnanie ze Śniadaniem na Trawie. Kolejne dopiero w przyszłym roku

IMG 8136Odpoczynek z przerwami na deszcz? Na „Śniadaniu na trawie” wszystko jest możliwe. Dziś, mimo niesprzyjającej aury, odbyło się ostatnie spotkanie tego cyklu.

Dzisiejsze spotkanie w Rosarium zostało połączone z imprezą „Zdrowy i Aktywny Senior na Trawie”. Atrakcji w programie było więcej niż zazwyczaj, ale niestety szyki organizatorom pokrzyżowała pogoda. Cały cykl „Śniadanie na trawie” należał jednak do bardzo udanych.

– Przez prawie cztery miesiące zachęcaliśmy do oderwania się od codzienności i odpoczynku w gronie najbliższych. I całkiem sporo osób z tej możliwości skorzystało – przyznaje Łukasz Respondek z Parku Śląskiego, organizator tegorocznej edycji „Śniadania”. – To był bardzo dobrze spędzony czas. Zdajemy sobie sprawę, że stwarzając ludziom możliwość bycia na łonie natury i wypełniając programu tak zdrowymi propozycjami, realizujemy misję, jaką od dziesięcioleci pełni ten park.

Tegoroczny cykl „Śniadanie na Trawie” rozpoczął się 6 maja. Podczas dziesięciu zaplanowanych spotkań uczestnicy mogli spędzić sobotnie poranki i popołudnia w bardzo sprzyjających okolicznościach przyrody. Podziwiać róże, odpoczywać na leżakach, ćwiczyć jogę, tai chi, pilates i shinkendo.

Dodatkowo, dzięki wsparciu Fundacji Park Śląski oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, podczas każdego spotkania odbywały się EkoSpotkania. W ich trakcie naukowcy oraz pracownicy Parku Śląskiego mówili m.in. o ziołach, uprawie roślin, fotografowaniu przyrody. Bardzo dużą popularnością cieszyły się też organizowane przez Uniwersytet SWPS spotkania z psychologiem. Dzieci natmoaist mogły wziąć udział w zajęciach, które przygotowywało Studio Maciej z Zabrza.

Następne „Śniadanie na trawie” odbędzie się w przyszłym roku.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski