Dzisiaj mamy: Czwartek 17.01.2019

Do Rosarium znów wracają seniorzy. Dużo wykładów o zdrowiu, urodzie, sporo porad oraz ćwiczeń

amdtGkHwpW pierwszą wrześniową sobotę do cyklicznego „Śniadania na trawie” przyłączy się kolejne już w tym roku parkowe święto seniorów, czyli impreza „Zdrowy i aktywny senior”. 2 września, w godz. 10-16, zapraszamy do Rosarium na ćwiczenia, wykłady, porady. Dla seniorów i tych, którzy będą seniorami.

Czym jest stres? Jak na nas wpływa? Jak wpływa na naszą seksualność? Jakie są jego konsekwencje? I czy zawsze stres nam szkodzi? Polecamy wykład „Zrelaksuj się z psychologiem” Aleksandry Żyłkowskiej, psychologa, edukatorki seksualnej, studentki studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Katowicach.

Znaczenie śmiechu
O stresie będzie też przy okazji wykładu „Znaczenie śmiechu dla zdrowia seniora według najnowszych badań”. Agnieszka Szotek (coach i trenerka biznesu, konsultantka i tłumaczka), podobnie jak inni trenerzy jogi śmiechu uważa, że regularne śmianie się zmienia człowieka: to co dawniej cię stresowało, było nie do przejścia, staje się mało istotne, potrafisz znajdować szanse i nowe możliwości, masz w sobie więcej spokoju.
Chcesz sprawdzić, czy tak działa joga śmiechu? Będzie okazja. Po wykładzie, na ćwiczenia zaprasza razem z Agnieszką Szotek, Jadwiga Konca. Obie od dwóch lat śmieją się z seniorami w Parku Śląskim.

Zajęcia to seria ćwiczeń aktywizujących, rozciągających, oddechowych, spontanicznego tańca i tzw. ćwiczeń śmiechowych. W walce ze stresem pomaga aktywność fizyczna. U nas potrenujesz m.in.:
– pilates (rozciąga, wzmacnia i uelastycznia wszystkie mięśnie, odciąża kręgosłup, poprawia postawę, obniża poziom stresu) razem z Różą Domeradzką, która od pięciu lat prowadzi jedne z najpopularniejszych zajęć w ramach Akademii Aktywnego Seniora, czyli gimnastykę dla osób starszych w Parku Śląskim,
– nordic walking (wzmacnia mięśnie, wysmukla całą sylwetkę, dotlenia organizm) z Jolantą Fujawą z Klubu Nordic Walking Stadion Śląski, instruktorką kilku mistrzyń świata seniorek w nordic walking,
– jazdę na rowerze z Adelą Parypą i Włodzimierzem Błachutem, rowerowymi globtroterami
– boule i biegi z Franciszkiem Pendolskim, medalistą i zdobywcą wielu pucharów za biegi na różnych dystansach.

Komunikacja w rodzinie
– Uzdrów swoje relacje, czyli krótki wykład o porozumiewaniu się w rodzinie (najczęstsze błędy komunikacyjne, które wiodą do nieporozumień i jak ich unikać). Zaprasza Agnieszka Szotek, trenerka komunikacji transformującej i biznesu.

– Psychologia koloru i warsztat kolorometrii, czyli podstaw kolorystycznych w stylizacji ubioru i nie tylko. Do tego mały warsztat z podstaw analizy kolorystycznej i dobierania kolorów, które powodują, że nasza cera błyszczy. Zapraszają: Joanna Mrozek, wizażystka i stylistka, współorganizatorka studiów z zakresu kosmetologii (w tym medycznej), wizażu i stylizacji oraz wspierająco Agnieszka Szotek.

– Jak budować swoją odporność przy pomocy ziół i diety? Co jeść jesienią i zimą? Jak domowymi sposobami wzmocnić siły witalne i układ immunologiczny? Zaprasza Gabriela Grzechuła, fizjoterapeutka, masażystka, refleksolog, która szkoli i udziela porad dietetycznych według tradycyjnej medycyny chińskiej oraz zasad ziołolecznictwa.

– Masaże u Katarzyny Czopkiewicz, masażystki, która specjalizuje się w masażu leczniczym, refleksoterapii, terapii dźwiękiem, masażu kobiet w ciąży oraz w zabiegach wyszczuplających.

– Wykład o możliwościach linergistyki (dla osób zdrowych i po zabiegach albo z bliznami), czyli makijażu permanentnego oraz krótkie porady u Agnieszki Szolc, kosmetolożki, trenerki makijażu permanentnego, wizażystki oraz licencjonowanej dietetyczki klinicznej, specjalizującej się w zabiegach wyszczuplających oraz modelujących ciało.

„Projekt Zdrowy i aktywny senior” jest dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski