Dzisiaj mamy: Poniedziałek 18.02.2019

Domowe Melodie wystąpią na Kontenerach Kultury. To połączenie awangardy i kabaretu, folku miejskiego i avant popu

Domowe melodieGrali na Woodstocku, Open’erze, Męskim Graniu, w Lizbonie i na Islandii. Mają na swoim koncie dwa albumy i rzesze fanów. Teraz będzie można ich usłyszeć na żywo w Parku Śląskim. Już w najbliższą sobotę (12 sierpnia) Domowe Melodie wystąpią na Kontenerach Kultury.

Wszystko zaczęło się w 2012 roku, gdy w sieci pojawił się klip „Zbyszek”. A może trochę wcześniej, gdy Justyna Chowaniak, wokalistka i autorka tekstów Domowych Melodii, kupiła pianino i poznała Staszka Czyżewskiego (kontrabas, akordeon) i Kubę Dykierta (perkusja, gitara). Pewnym jest, że szybko zdobyli rozgłos, a ich debiutancki utwór „Grażka” zajął miejsce na samym szczycie listy Przebojów Trójki.

Ich muzyki nie da się przypisać do konkretnego nurtu, jest to połączenie awangardy i kabaretu, folku miejskiego i avant popu. Jak sami mówią „tak sobie klepią domowe bity”. I właśnie w tej ich „domowości”, w tej normalności doszukiwać się należy źródła ich sukcesu. Tworzą od serca, bez gry pod publiczkę czy chwytów marketingowych. Są normalnymi ludźmi, którzy piszą o normalnych rzeczach i problemach w nienormalnie przyjemny sposób.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20. na Kontenerach Kultury. Wstęp jest bezpłatny.

Grali na Woodstocku, Open’erze, Męskim Graniu, w Lizbonie i na Islandii. Mają na swoim koncie dwa albumy i rzesze fanów. Teraz będzie można ich usłyszeć na żywo w Parku Śląskim. Już w najbliższą sobotę (12 sierpnia) Domowe Melodie wystąpią na Kontenerach Kultury.

Wszystko zaczęło się w 2012 roku, gdy w sieci pojawił się klip „Zbyszek”. A może trochę wcześniej, gdy Justyna Chowaniak, wokalistka i autorka tekstów Domowych Melodii,  kupiła pianino i poznała Staszka Czyżewskiego (kontrabas, akordeon) i Kubę Dykierta (perkusja, gitara). Pewnym jest, że szybko zdobyli rozgłos, a ich debiutancki utwór „Grażka” zajął miejsce na samym szczycie listy Przebojów Trójki. 

Ich muzyki nie da się przypisać do konkretnego nurtu, jest to połączenie awangardy i kabaretu, folku miejskiego i avant popu. Jak sami mówią „tak sobie klepią domowe bity”. I właśnie w tej ich „domowości”, w tej normalności doszukiwać się należy źródła ich sukcesu.  Tworzą od serca, bez gry pod publiczkę czy chwytów marketingowych. Są normalnymi ludźmi, którzy piszą o normalnych rzeczach i problemach w nienormalnie przyjemny sposób.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20. na Kontenerach Kultury. Wstęp jest bezpłatny.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski