Dzisiaj mamy: Poniedziałek 18.02.2019

Parkowy Półmaraton już 10 września

IMG 3812

– Bieganie to piękna pasja. Znam niewiele osób, które raz spróbowały i przestały biegać. Ja trwam w tej pasji wiele, wiele lat – mówi August Jakubik, ultramaratończyk, który ma na swoim koncie dziesiątki startów maratońskich. Tym razem pomaga w organizacji Parkowego Półmaratonu, który już 10 września odbędzie się w Parku Śląskim.

Uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się na dystansie liczącym 21, 097 km. Jak co roku zawodnicy spotkają się na linii startu o godzinie 10 obok Hali Wystaw „Kapelusz”. Trasa biegu to dwie pętle, które prowadzą przez cały park.

Biegać każdy może

Jednym z aktywnych sposobów spędzania czasu wolnego jest bieganie. Każdy, kto lubi ten rodzaj sportu może wziąć udział w Parkowym Półmaratonie.Jednak start na takim dystansie nie jest dedykowany dla każdego.

− Nie można zapomnieć o koniecznym przygotowaniu, czyli o regularnych treningach, które powinniśmy odbywać parę miesięcy przed startem. Bieg bez wcześniejszej praktyki może dorowadzić do wielu niepotrzebnych kontuzji – wyjaśnia Jakubik.

Każdy, kto nie czuje się gotowy na swój pierwszy półmaraton, niczego nie traci. W tym dniu organizowany jest również bieg towarzyszący na dystansie 10 kilometrów, któremu nawet niedoświadczeni sportowcy będą mogli stawić czoła. Nie zabraknie także biegów zorganizowanych specjalnie dla najmłodszych odpowiednio na czterech różnych dystansach.

W drodze do celu

Zaraz obok dobrego humoru oraz motywacji warto zabrać ze sobą również odpowiednie buty. − Dopasowane obuwie nie tylko uchroni nas od kontuzji, ale również zapewni komfort podczas biegu po różnorodnych nawierzchniach, które znajdują się na trasie. Odpowiednie ubranie dodatkowo zapewni nam wygodę, której nie da nam zwykła bawełniana koszulka – tłumaczy Jakubik.

Bieganie to nie tylko sposób na szczupłą sylwetkę, dla niektórych jest to sposób na życie. Jeśli jeszcze nie zacząłeś swojej maratońskiej przygody może warto spróbować już teraz, zapisując się na Parkowy Półmaraton. W tej rywalizacji nie ma przegranych. Każdy
z uczestników, który pokona trasę w czasie nieprzekraczającym 165 minut zostanie nagrodzony pamiątkowym medalem, a na czołowych zwycięzców czekają puchary oraz nagrody rzeczowe.

Jak to zrobić?

Na Parkowy Półmaraton możemy zapisać się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej (https://sts-live.pl/ParkSlaski). Opłata startowa uregulowana online do dnia 28 sierpnia wynosi 65 zł.

Możliwość zapisu on-line oraz wniesienia opłaty za udział potrwa do 28 sierpnia (tego dnia zakończą się zapisy on-line z możliwością opłaty). W dniu 9 września (w dniu poprzedzającym bieg) Biuro Zawodów będzie czynne od godziny 12.00 do 18.00 w Gołębniku. Tego dnia istnieje jeszcze możliwość zapisania się na bieg a opłata startowa wynosić będzie 80 zł. W dniu biegu, 10 września, Biuro Zawodów będzie otwarte od godziny 7.00 do 9.30 w namiocie pod „Kapeluszem”(tego dnia wyłącznie odbiór pakietów, brak możliwości zapisania się na bieg).

W pakiecie startowym każdy zawodnik otrzymuje swój numer startowy, chip do pomiaru czasu, agrafki, koszulkę, pamiątkowy medal, napój oraz posiłek regeneracyjny na mecie biegu.

Do biegu mogą także przystąpić osoby niepełnoletnie (od 16. roku życia), po uprzedniej zgodzie rodziców/ opiekunów prawnych.

Kontynuując wieloletnią tradycję, część opłaty startowej zostanie przekazana pozarządowej fundacji charytatywnej, którą wskaże uczestnik biegu, są to m.in. Fundacja Iskierka, Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów czy Fundacja Park Śląski.
– Ważny jest podtekst społeczny tego wydarzenia. W ten sposób wspieramy zdrowy tryb życia oraz idee, które przyświecają organizacjom – mówi Katarzyna Zazgórnik – ¬Sitz, organizator Parkowego Półmaratonu.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski