Dzisiaj mamy: Sobota 15.12.2018

Niedzielna klasyka powraca. Muzyczny Bukiet Róż ponownie zakwitnie w Parku Śląskim [PROGRAM]

IMG 3190Od czerwca zapraszamy na kolejną edycję kameralnego cyklu dla melomanów. Jak co roku u progu letnich wakacji, do malowniczego pleneru nieopodal Rosarium powracają szlachetne dźwięki oraz brzmienia i nastroje całkowicie odmienne wobec repertuaru dominującego w lokalach gastronomicznych i lejącej się z głośników muzycznej komercji.

Dźwięki na łące
Na ulubionej przez melomanów i przypadkowych spacerowiczów łące sąsiadującej z Rosarium i Ogrodem Japońskim, ponownie rozbrzmiewać będą dzieła wielkich klasyków oraz szlagiery sprzed dekad w aranżacjach na instrumenty akustyczne. Początek każdego z koncertów o godznie 16.

– W opracowaniu programu poszczególnych koncertów, tradycyjnie uczestniczą dwie najbliższe parkowi szkoły muzyczne, a na scenie pojawią się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele i absolwenci Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Wojciecha Kilara w Katowicach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie – zapowiada Łukasz Buszman, rzecznik Parku Śląskiego.

Będzie kameralnie
Już 18 czerwca, występem uczniowskich chórów oraz zespołów kameralnych, niedzielny cykl ośmiu koncertów, zainauguruje po sąsiedzku muzyczna reprezentacja szkoły z katowickiego Tysiąclecia. Z kolei w niedzielę, 25 czerwca, na parkowej scenie muzykować będą uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Chorzowie. Muzyczny Bukiet Róż rozkwitać będzie także w lipcu (2, 16 i 23) i sierpniu (6, 13 i 20), a wśród wykonawców pojawią się m.in. Śląski Oktet Gitarowy oraz Todo Art Trio z koncertem „Pod niebem Paryża”. Szczególnie interesująco zapowiada się koncert „Kino Paradiso” 20 sierpnia, z udziałem znakomitych śpiewaków operowych, którym towarzyszyć będzie sekstet Tangostan.

Jeśli letnia aura okaże przychylność, na łące obok Rosarium przed sceną ponownie pojawią się nie tylko krzesła dla publiczności, ale także rowery, dziecięce wózki i kolorowe koce, tak by koncerty znowu mogły się przerodzić w familijno-rekreacyjny piknik muzyczny. Zapraszamy!

Muzyczny Bukiet Róż jest diofinansowany z Urzędu Miasta w Chorzowie. Jego współorganizatorem jest Fundacja Park Śląski.

PROGRAM

 DATA WYKONAWCY TYTUŁ  KONCERTU
18.06.2017 Koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach

Chór dziecięcy PSM I st. chór dziewczęcy PSM II st., zespoły kameralne

Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach

25.06.2017 Koncert uczniów i nauczycieli                    Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych               im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie „Znacie czy nie znacie” – koncert na powitanie wakacji.                                             W programie słynne kompozycje wielkich klasyków w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych  im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie
2.07.2017 Sandra Sojka  i  zespół  Mood Time Quintet „Jak za dawnych lat” –przedwojenne szlagiery we współczesnych aranżacjach.
16.07.2017 Kwartet Smyczkowy Crystal

Kwartesencja – muzyczne rozmaitości

Od Straussa do Grechuty. Od menueta do czardasza. Abba i Skaldowie.

23.07.2017 Kwartet smyczkowy  Quatuor Blanc

PRZEBOJE MUZYKI KLASYCZNEJ

Muzyczna parada dzieł wielkich mistrzów: m.in.: Mozart, Schubert, Grieg, Dvorak, Saint-Saens, Gershwin, Satie, Debussy, Piazzola i inni

06.08.2017 Śląski Oktet Gitarowy „Klasyka, muzyka filmowa i pop”w nietypowej aranżacji na osiem gitar klasycznych
13.08.2017 TODO ART TRIO

„Pod niebem Paryża”

Kameralny koncert muzyki francuskiej

20.08 2017 Soliści (śpiewacy i aktorzy) oraz zespół TANGOSTAN

KINO PARADISO

Koncertowa wersja spektaklu muzycznego. Podróż przez historię kina ilustrowana słynnymi przebojami muzyki filmowej.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski