Dzisiaj mamy: Wtorek 18.12.2018

Przed nami trzeci start Parkowej Korony Biegów. Gryfne bieganie w dobrym nastroju

IMG 1273Kilometr, kolory, muzyka i kolejny kilometr. Łącznie cztery takie strefy znajdą się na tegorocznej trasie Gryfnego Biegu, który w Parku Śląskim odbędzie się 17 czerwca. Zapisy na ten star odbywają się już tylko w biurze zawodów.

Będzie to trzeci tegoroczny start zaliczany do Parkowej Korony Biegów. W zeszłym roku, w Gryfnym Biegu wystartowało 1385 zawodników. Najszybszy okazał się Andrzej Nowak z czasem 14 minut 29 sekund a najszybszą biegaczką Justyna Adamus – Kowalska z czasem 17 minut i 41 sekund.

Tegoroczny start zaplanowano na godzinę 14 na Polach Marsowych. – Wszyscy staną na nim w dobrych humorach i mamy nadzieję, że na metę przybiegną w jeszcze lepszych – mówi Katarzyna Zazgórnik-Sitz z Parku Śląskiego, organizatorka tegorocznej „Korony”. – Ten bieg chyba jak żaden inny łączy rekreację i dobrą zabawę. Pozytywnych emocji i uśmiechu na pewno nie zabraknie – dodaje.

Trasa ma niecałe 5 kilometrów i wiedzie centralnymi alejkami Parku Śląskiego. Tym razem to nie czas jest najistotniejszy. Świadczą o tym chociażby kategorie – poza najszybszymi uczestnikami, nagrody – puchary i upominki – otrzymają ci najśmieszniej przebrani, najstarsi i najlepiej bawiący się na trasie. W trakcie biegu, w czterech strefach, na uczestników zostaną wysypane kolorowe proszki. Warto więc wziąć to pod uwagę, kompletując garderobę na ten start.

Biuro zawodów będzie otwarte przez dwa dni. 16 czerwca zlokalizowane będzie w Gołębniku i otwarte od godziny 16 do 19, oraz w dniu biegu - zlokalizowane będzie na Polach Marsowych od godziny 10 do 13:30. Opłata startowa wynosi 40 złotych.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski