Dzisiaj mamy: Czwartek 17.01.2019

Efektowne lato z Kontenerami Kultury. 16 czerwca wyspa na Kanale Regatowym znów obudzi się do życia [LINE-UP]

DJI 0391Zakręcona Reni Jusis i klimatyczne Domowe Melodie – tych koncertów na Kontenerach Kultury nie można przegapić. Ale ciekawych wydarzeń, które od 16 czerwca będą dyktować rytm funkcjonowania mobilnego centrum kultury w Parku Śląskim, oczywiście będzie więcej. Wśród nich m.in. lekcje tańca latynoamerykańskiego, przygotowywanie naparów z ziół, kino rowerowe, didżeje i warsztaty artystyczne dla dzieci.

Kontenery Kultury w Parku Śląskim na wyspie na Kanale Regatowym staną już po raz czwarty. – Latem szukamy takich miejsc, gdzie można nie tylko odpocząć, ale i dobrze się zabawić, posłuchać na żywo muzyki, efektywnie wypełnić swój wolny czas – mówi Joanna Karweta, koordynatorka tegorocznej edycji Kontenerów. Jak tłumaczy, program w tym roku ma trafić do szerokiego grona odbiorców. – Mamy zarówno wydarzenia dla dzieci, jak i lekcje tańca, z których pewnie chętnie skorzystają również dorośli – dodaje.

Stonowana stylistyka
Kontenery – podobnie jak w latach ubiegłych – będą modułowe, mało inwazyjne, tymczasowe. Zostaną utrzymane w stonowanej stylistyce. Sześć takich prostych konstrukcji stanie po jednej stronie wyspy. Vis-a-vis zostanie rozłożony duży namiot sferyczny, w którym będą odbywały się koncerty i wydarzenia artystyczne. Teren zostanie podzielony na strefę kulturalną i gastronomiczną. Wydzielony będzie również dziedziniec – wysypany piaskiem oraz wyposażony m.in. w leżaki i europalety.

Potańcówka, kino i napary
Wstęp na wszystkie wydarzenia na kontenerach jest bezpłatny. We wstępnym line-upie jest kilkanaście koncertów, ale lista nie jest jeszcze zamknięta. W lipcu i sierpniu w każdy czwartek odbędzie się Letnia Szkoła Tańca. Projekt realizowany ze szkołą tańca La Clave. W programie są też Hot Nights, potańcówki z La Clave oraz ze Swing City (8, 21 lipca, 11 i 25 sierpnia).

Po raz kolejny przygotowany zostanie też Zielony Kontener. To cykl spotkań i warsztatów ekologicznych, które co drugi weekend lipca i sierpnia poprowadzi Witold Szwedkowski z Miejskiej Partyzantki Ogrodniczej. W programie m.in. przygotowywanie naparów z tego co można znaleźć w parku. W ramach Zielonego Kontenera, odbędzie się też akcja wymiany książek.

W lipcu i sierpniu zostaną przygotowane dwie akcje „Malarze na Plażę”. Dzieci wraz z Barbarą Wójcik-Wiktorowicz namalują obrazy ze zbiorów Muzeum Śląskiego. Poza tym, w każdy piątek na Kontenerach zagrają didżeje, zostaną tam także zorganizowane warsztaty artystyczne dla dzieci. Tegoroczną edycję Kontenerów współorganizuje Fundacja Park Śląski, a część atrakcji dofinansuje Miasto Chorzów.

Sponsorem tegorocznych Kontenerów Kultury jest Kompania Piwowarska SA.

Kontenerowy
line-up

16 czerwca – DJ Greg
17 czerwca – Fair Weather Friends
24 czerwca – Reni Jusis
1 lipca – Soxso
8 lipca – Tauron Nowa Muzyka
before (Last Robots)
15 lipca – Piotr Zioła
21 lipca – Paulina Przybysz
22 lipca – Buslav
20 lipca – Izba Przyjęć
12 sierpnia – Domowe Melodie
18 sierpnia – Flirtini
19 sierpnia – Coals
26 sierpnia – Kroki

Copyright © 1995-2011 Park Śląski