Dzisiaj mamy: Wtorek 18.12.2018

Hawajskie spódniczki i lemoniada z rabarbaru na Śniadaniu na Trawie [ZDJĘCIA]

IMG 6088Hawajskie zabawy, rozmowy o ochronie środowiska i seksualności, ale przede wszystkim cisza, spokój i odpoczynek. Za nami kolejne w tym roku „Śniadanie na trawie”. Tym razem dopisały zarówno pogoda, jak i uczestnicy.

– Właśnie taką formę spędzania czasu chcemy proponować w Parku Śląskim – podkreśla Łukasz Respondek, organizator tegorocznych „Śniadań…”. – Od początku tego cyklu, czyli od pięciu lat, przekazujemy za jego pośrednictwem, że nie wszędzie trzeba się śpieszyć i nie wszystko musi dziać się szybko. Czasem warto zwolnić i ochłonąć po całym tygodniu zajęć i pracy.

Dziś Studio Artystyczne Maciej przygotowało dla najmłodszych warsztat projektowania hawajskich spódniczek oraz naszyjników. Fundacja Park Śląski zaprosiła na kolejne dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach EkoSpotkanie. Tym razem prof. dr hab. Adam Rostański mówił o idei Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Uczestnicy wykładu przygotowanego przez Uniwersytet SWPS wspólnie z psycholog Aleksandrą Żyłkowską rozważali natomiast, gdzie jest granica między seksualnością a seksualizacją. Odbyły się też joga i pilates. Chętni mogli spróbować m.in. pysznych i naturalnych wyrobów, a także zakupić owoce i warzywa z gospodarstwa ekologicznego.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski