Dzisiaj mamy: Sobota 15.12.2018

Popularna i widowiskowa dyscyplina na łąkach w skansenie

psyZwiązek Kynologiczny i Amatorska Drużyna sportowa HOPSTER zapraszają na zawody agility, które odbędą się 27 i 28 maja w chorzowskim Skansenie.

Agility to bardzo popularna i widowiskowa dyscyplina sportowa dla psów i ich przewodników. Narodziła się w Wielkiej Brytanii w latach 70-tych. Za sport została uznana w 1991 r. (przez Międzynarodową Federację Kynologiczną - FCI). Dyscyplina ta rozwija inteligencję i sprawność psa. Wymaga bardzo dobrego porozumienia między psem a przewodnikiem, ale również znajomości podstaw szkolenia i podstawowego posłuszeństwa i daje psom i ich ludziom mnóstwo radości.

Celem jest pokonanie przez psa toru przeszkód (parcour) składającego się ze zróżnicowanych elementów (stacjonaty, huśtawka, tunel miękki, wiadukt lub mur, ściana, koło, slalom, skok w dal, kładka, tunel sztywny), których ustawienie sprawia, że trasa przebiegu może mieć różny stopień trudności i szybkości.

Na zawodach będziecie mogli zobaczyć najlepszych zawodników z całej Polski, gdyż walczyć będą oni o prawo do udziału w Mistrzostwach Świata Agility 2017, które w tym roku odbędą się w Republice Czeskiej.

Bilety wstępu wg. obowiązującego cennika

Copyright © 1995-2011 Park Śląski