Dzisiaj mamy: Czwartek 18.10.2018

Techniczna trasa ze zjazdem ze schodów. Tak studenci walczą w Akademickich Mistrzostwach Polski w MTB [ZDJĘCIA]

MtbDziesięć lat temu w Cieszynie było bardzo mokro i padało. Dziś, gdy po tak długiej przerwie Akademickie Mistrzostwa Polski w MTB wróciły na Śląska, pogoda była łaskawsza.

Na starcie stanęło ponad 230 zawodników z całej Polski. W sobotę obyła się jazda indywidualna na czas kobiet i mężczyzn. Kolarze startowali co minutę i mieli do pokonania 5,5-kilometrową dość wyboistą trasę, na której nie brakowało schodów, podjazdów i ciekawych technicznie elementów. Walczyli zarówno o medale w tej konkurencji, jak i o najlepsze miejsce przed jutrzejszym, niezwykle widowiskowym, wyścigiem ze startu wspólnego.

– Uzyskany dzisiaj czas ustala kolejność przed jutrzejszym startem – tłumaczy Grzegorz Miedziński, organizator zawodów. Start i meta zostały wyznaczone przy Dużym Kręgu Tanecznym. – Trasa jest poprowadzona w centralnej części parku, głównie ścieżkami. W kilku miejscach może sprawiać problem, a wczorajsze deszcze dodatkowo ją jeszcze utrudniły – przyznaje.

Jutro zawody rozpoczną się o godzinie 10 od startu pań, które będą miały do pokonania kilka okrążeni, w zależności od pogody. Po nich w trasę ruszą panowie. Uczestnicy mistrzostw będą mogli sprawdzić się w bezpośrednich pojedynkach na trasie.

Dziś odbył się wyścig dla dzieci, w którym wystartowało kilkanaście osób. Podczas imprezy można też zobaczyć samochody wystawione przez firmę Auto Gazda lub skorzystać z pomocy technicznej w namiocie firmy Decathlon.

Impreza odbywa się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Urzędu Miasta w Chorzowie.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski