Dzisiaj mamy: Czwartek 18.10.2018

Retro bukiety i ptaki wędrowne. Trwa Święto Kwiatów w Parku Śląskim [ZDJĘCIA]

swietottototoKomunijne bukiety w stylu retro, kręcenie wianków i inne atrakcje przyciągnęły dziś całkiem sporą rzeszę odwiedzających na drugi dzień Święta Kwiatów. Największym zainteresowaniem cieszył się oczywiście kiermasz, na którym każdy może znaleźć coś dla siebie.

Begonie, azalie i rododendrony czarują w parku już od 1959 roku. Święto Kwiatów jest bowiem kontynuacją słynnych wystaw, które przez dziesięciolecia były jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu parkowych imprez.

– To wydarzenie ma swoje stałe grono odbiorców, którzy są u nas co roku – przyznaje Joanna Karweta z Parku Śląskiego. – Jej powodzenie jest jednak ściśle uzależnione od pogody. Tym razem zaczęło się od wczorajszego deszczu, a miejmy nadzieję skończy się na jutrzejszym słońcu. Swoje produkty prezentuje u nas około trzydziestu wystawców. Warto przyjść i zaopatrzyć się w rośliny. Wybór jest naprawdę spory.

Podczas dzisiejszej części Święta Kwiatów publiczność mogła wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej z Chorzowa oraz spotkać się w ramach dofinansowanych z Wojewódzkiego Funduszu Gospodarki Wodnej w Katowicach warsztatów ornitologicznych z doktor Emilią Grzędzicką. Prowadząca opowiedziała m.in. o ptakach wędrownych, które świętują swój światowy dzień. Przygotowano też zajęcia na temat uprawy ziół w ogrodzie i na balkonie, leczniczych właściwości miodu oraz pokazy florystyczne.

Jutro ostatni dzień Święta Kwiatów. Serdecznie zapraszamy na teren dawnych Ogólnopolskich Wystaw Ogrodniczych przy alei Głównej od godziny 10 do 17.

Copyright © 1995-2011 Park Śląski