Dzisiaj mamy: Czwartek 20.06.2019

Turystyczne spacery z nagrodą. Po raz trzeci ruszy akcja „Z przewodnikiem po Parku Śląskim”

IMG 4929Popularyzacja wiedzy o parku, przypomnienie jego historii oraz ukazanie ciekawych miejsc, do których nie zawsze zaglądamy, to główne założenia akcji „Z przewodnikiem po Parku Śląskim”. W maju rusza jej trzecia edycja.

„Z przewodnikiem po Parku Śląskim” to cykl sześciu spotkań, które będą się odbywać w każdą drugą niedzielę miesiąca, od maja do października (14 maja, 11 czerwca, 9 lipca, 13 sierpnia, 10 września, 8 października). W ich trakcie przewodnik opowie o Parku Śląskim, a potem zaprosi do jednej z jego atrakcji. I to po specjalnej cenie.

Nawiązanie do bogatej turystycznej historii
– Chcemy pokazywać park z różnych perspektyw. A ta akcja w idealny sposób to umożliwia. Dwie poprzednie jej edycje cieszyły się dużą popularnością – przyznaje Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego, który wspólnie z Chorzowskim Centrum Informacji i Turystyki chce w ten sposób zachęcić do poznawania walorów parku i jego historii. – Te spacery doskonale wpisują się w naszą ofertę. Ukazują park jako idealne miejsce do uprawiania turystyki. Nawiązują też do historii i do Domu Turysty PTTK, który niegdyś z powodzeniem ściągał do parku tysiące turystów – dodaje Buszman.

Wabikiem na uczestników jest wstęp do kolejnych instytucji w parku po specjalnej cenie. Warunkiem skorzystania z atrakcji, będzie jednak udział w spacerach, które poprowadzą przewodnicy z Chorzowskiego Centrum Informacji i Turystyki.

Popularyzacja wartości turystyczno-krajoznawczych
Tegoroczny cykl odbędzie się dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta w Chorzowie oraz przychylności instytucji i jednostek znajdujących się na terenie Parku Śląskiego. Osoby biorące udział w wycieczkach będą miały możliwość zapoznania się z historią Parku Śląskiego, jak i poszczególnych atrakcji: skansenu, zoo, planetarium, wesołego miasteczka, ogrodów tematycznych i kolejki linowej.

– Każda wycieczka ma mieć inny charakter i będzie się zaczynała w rożnych miejscach parku – tłumaczy Mirosław Nawrocki z Chorzowskiego Centrum Informacji i Turystyki. I dodaje, że maksymalna ilość uczestników to 50 osób. – Bardzo zależy nam na jakości obsługi przewodnickiej – zaznacza. – To ciekawa forma aktywnego wypoczynku. Taka wycieczka zaspokaja potrzebę wspólnego spędzenia wolnego czasu oraz daje doskonałą możliwość poznawania walorów przyrodniczych i popularyzacji wartości turystyczno-krajoznawczych Parku Śląskiego.

Główną osią parku z zakończeniem w zoo
Cykl rozpocznie się 14 maja. Zbiórkę uczestników zaplanowano przy ulicy Parkowej, obok maketu Carrefour. Spacer zostanie poprowadzony główną osią parku, a przewodnik opowie o najważniejszych miejscach. Później uczestnicy wejdą do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Całość potrwa około cztery godziny. Każde z sześciu spotkań zacznie się o godzinie 11. Koszt udziału to 3 złote dla dzieci i młodzieży uczącej się oraz 8 złotych dla dorosłych. Wyjątkiem będzie wycieczka kończąca się w wesołym miasteczku, gdzie preferencyjna opłata za wstęp zostanie dopiero ustalona.

Zapisz się. Liczba miejsc ograniczona!
Każda osoba chętna do udziału w wycieczce, powinna dokonać zgłoszenia i opłaty wpisowej. Termin rozpoczęcia zapisów na każdy spacer rozpoczyna się każdego pierwszego dnia miesiąca, w którym się ona odbędzie. Miejsce zapisu to Chorzowskie Centrum Informacji i Turystyki, ul. Floriańska 42/1 w Chorzowie, od godziny 9 do 17, od poniedziałku do piątku.

Zgłoszenia można również dokonać telefonicznie, pod numerami telefonu: (32) 771 99 74 oraz 502 46 38 28 lub meilowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Data wycieczki

Miejsce rozpoczęcia

Temat

Zwiedzany obiekt

14 maj

Ulica Parkowa, przy Centrum Handlowym AKS Carrefour

Aleja Harcerska, Ogród Bylinowy, boiska pomocnicze Stadionu Śląskiego, fontanny Promenady Jerzego Ziętka, Ogród Japoński, Rosarium,

Ogród Zoologiczny

11 czerwiec

Promenada Generała Jerzego Ziętka od strony Katowic, ul. Złota

Oś Paku Śląskiego, czyli główna Promenada Generała Jerzego Ziętka

Przejazd kolejką Elką na trasie Stadion Śląski - Wesołe Miasteczko – Stadion Śląski

10 lipiec

Aleja Klonowa przy ul. Siemianowickiej

Tereny leśne Parku Śląskiego, lądowisko dla helikopterów, restauracja Łania, „Kąpielisko Fala”, Kolej Wąskotorowa

Przejazd kolejką Elką na trasie Stadion Śląski - Wesołe Miasteczko – Stadion Śląski

13 sierpnia

Aleja Planetarium przy, ul. Bytkowskiej

Najwyższe wzniesienie Parku Śląskiego przez Galerię Rzeźby Śląskiej, Duży Krąg Taneczny do Skansenu.

Górnośląski Park Etnograficzny

10 wrzesień

Aleja Harcerska przy, ul. Parkowej

Aleja Harcerska, Kamień Kosmonautów, Pola Szachowe, Rzeźby Alei Gwiazd, rzeźby przestrzenne Promenady Jerzego Ziętka

Wesołe Miasteczko

8 październik

Żyrafa przystanek Tramwajowy,

ul. Chorzowska

Korty Tenisowe, dyrekcja Parku Śląskiego, Pola Marsowe, Kamienny Kasztel, siłownia na wolnym powietrzu, Hala Kapelusz, Aleja Gwiazd, Dworek Parkowy,

Planetarium Śląskie (stacja klimatologiczna, obserwatorium astronomiczne, stacja sejsmologiczna, seans)

Copyright © 1995-2011 Park Śląski